Bolesť uška

15. dec 2022

Ahojte mala ma asi chrípku od soboty vysoke teploty. Od dnes má nasadené ATB cefexime innfarm, brala prvú dávku dnes ráno, druhu ma večer. Na čerta starého sa začala sťažovať ze ju boli prave uško. Pomôžu tie atb alebo volať pediatra. Ma niekto takú skúsenosť?

trgypadl
15. dec 2022

Ak mas doma burow kvapky ako prva pomoc, plus nieco od bolesti, ak by sa to stupnovalo smer orl, skore uzdravenie

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkabambulik
15. dec 2022

octobacid N - bez predpisu to stoji 5.70 s predpisom 1.40 urcite pomoze, mame s tym dlhodobe skusenosti, su to kvapky do uska a predpisuju ich na detskej pohotovosti

renatka100
15. dec 2022

Podla letaka by mali pomoct aj na usko - 1. Čo je Cefixime InnFarm a na čo sa používa

Cefixime InnFarm obsahuje liečivo nazývané cefixím. Patrí do skupiny antibiotík nazývaných „cefalosporíny“, ktoré sa používajú na liečbu infekcií, spôsobených baktériami.

Cefixime InnFarm sa používa u detí starších ako 6 mesiacov, u dospievajúcich a u dospelých na liečbu:

• infekcií stredného ucha

• infekcií dutín

• infekcií hrdla

• infekcií spôsobujúcich náhle zhoršenie dlhodobej bronchitídy

• závažných infekcií pľúc (pneumónií) získaných mimo nemocnice

autor
15. dec 2022

@renatka100 to som čítala žeby mali ale som prekvapená. Dnes ich začala brať, doteraz ju uško nebolelo a o 4 začalo, už sme dali aj paralen a čakám.... lenže atb zaberu až tak na 2 deň nie? Neviem ci behať za Dr lebo ide víkend ☹ keď jej to neprejde odstrelim sa už asi.

autor
15. dec 2022

@majamat za koľko vám zabrala? Mrnava nemá bakterialnu infekciu. Zjavne sme počas tých horucok zanedbali čistenie nosteka. 😒 skúsim ešte nasivin do nosa ci nepomôže 😒 a poriadne čistiť nos-keď to sa ani nedá. Je vyčerpaná po horuckach a v kuse spí.... @janinah nevieš poradiť

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
15. dec 2022

Vek? Farba soplov? Odsoplovat.kvapky do nosa.analgetika ...lepšie nurofen zaberá ako Paralen...ATB záberu.ale nie v prvý den....ak je bolesť silná.tak ORL pohotovosť pozrieť do uška.ci netreba vypustiť hnis cez paracentezu...kvapky do ucha tiež pomôžu.ale bez toho aby ucho videl lekár by som ich nedávala ( okrem burrow kv.ale tie sú slabé vo vašom prípade)....zápal ucha u detí má vyšetriť a liečiť lekár.nie samoliecba

autor
15. dec 2022

@janinah priesvitná, 5 rokov, dnes poobede jej to začalo. Mam doma kvapky ale nechcem dávať kým ju neuvidí MUDr. 😒 boli sme po 40 horuckach u MUDr v pondelok, crp mala ok, tak v stredu lebo horucky sa vrátili, pozrel ju a nasadil atb preventívne a teraz toto. Zajtra ma 2 deň atb treba ORL alebo vyčkať?

autor
15. dec 2022

@janinah tiež ak by to bolo vírusové atb zaberu?

janinah
15. dec 2022

Aké kvapky máš doma? Zajtra na ORL odporúčam

janinah
15. dec 2022

Môže to začínať ako vírusové .ale spravidla sa pripája aj bakteriálna superinfekcia.

autor
15. dec 2022

@janinah otobacid, pamycon