Bolesť v priehlavku a krívanie na nožicku

mcoya
6. máj 2013

Ahojte mamicky, prosim Vas, moj 4 rocny syncek uz asi 3 tyzdne krivka na lavu nozicku a vravi, ze ho boli priehlavok. Boli sme u ortopeda povedal, ze ma plochu nozicku a predpisal mu ortopedicke vlozky. Aj krvne testy mu boli robene pre vylucenie zapalu, boli negativne a vsetky vysledky boli v poriadku. Problem je ze maly viditelne krivka na tu nozicku, hlavne rano po prebudeni, potom to trochu rozchodi. Doktorka vravela, ze to mozu byt aj rastove bolesti a ze to moze trvat aj 2-3 mesiace. Nechcem robit paniku, ale zase pozorovat ho ako mi 3 mesiace bude krivat. Nemate niektora podobnu skusenost, co Vasim detom pomahalo najviac? Dakujem

aristka
6. máj 2013

a robili mu rtg ,či tam niečo nemá,inak rastové bolesti sa prejavujú skôr vo večerných až nočných hodinách

anjelicek26
6. máj 2013

@mcoya - u reumatologa ste boli tiez? Urcite by som zvazila vysetrenie aj tam.

mcoya
autor
6. máj 2013

@aristka nie rtg mu nerobili, ale ortoped mu to cele prehmatal a pokrutil, nema tam ani opuch ani nic.

mcoya
autor
6. máj 2013

@anjelicek26 u reumatologa sme neboli, ale ked mu brala krv tak dala vysetrit aj nejake reumaticke parametre a to mal v poriadku, takze neviem. Ale nechcem ho nosit na kadejake vysetrenia, uz je aj tak taky vyplaseny. V ramci prevencie sme boli posledne mesiace na kardio, ocne, zubar, preventivka u pediatricky, ..ortoped, odbery.., proste uz toho je vela na neho ...

tinki
6. máj 2013

@mcoya ak máš urobené všetky testy, tak môže to byť aj plochou nôžkou. Moja sa tiež sťažovala a keď sme používali vložku, tak prestala. Ako prišlo, tak odišlo. Za pol roka sa aj nožička spravila.

mcoya
autor
6. máj 2013

@tinki a aj krivkala?

tinki
6. máj 2013

@mcoya nie. Ale nechcela stúpať na nohy, lebo ju chôdza bolela. Ale každé dieťatko sa môže prejavovať inak. Skús mu to pomasírovať stále, aby sa to uvolnilo. Pokrúť jemne nôžkou a uvidíš, či bolí. Ak by mal vytknuté, alebo zápal, tak by mu aj pohyb v kĺbe spôsoboval bolesť.

simca06022011
6. máj 2013

moze to byt bolest z padnutej klemby (plochej nozky), nehorazne to boli... potom sa to rozchodi... dbajte na dobru obuv s ortopedickou vlozkou, ak neprejde pytala by som sa na RTG a mozno ku reumatologicke. Ale zase je to maly chlapcek, podla mna to bude z nozicky... skuste masirovat niecim, napr. arnikovym olejcekom trosku, bude to od tych vloziek zase trochu citlive, ked sa budu kosticky napravat 🙂 cim skor sa ale na plochu nohu pride, tym lepsie...

mcoya
autor
6. máj 2013

@tinki dakujem skusim. tie ortopedicke vlozky ma mat hotove az ku koncu maja, takze zatial mu davam len tie z protetiky vlozky.

mcoya
autor
6. máj 2013

@simca06022011 ano aj doktorka mi to tak nejak vysvetlovala, ze to moze byt kvoli spadnutej klembe, skusim ten olejcek, kde sa da zohnat aj v lekarni, alebo len na nete?

simca06022011
6. máj 2013

ja mam z alvedri z e-lekarne, ale neviem ci konkretne tento by bol dobry pre male dieta... treba si precitat pri produktoch. Google poradi 🙂)) Aj Saloos ma bio arnikovy olej napr. MOzno aj nieco ine najdete 🙂

varticek
6. máj 2013

Skús mu dať Osteocynesine, je to homeopatikum, nám výborne zaberá, aj na rastové bolesti aj na iné takéto

jakani
7. máj 2013

podla mna ta mal ortoped poslat na RTG....moja dcerka mala dlho pobolievanie nozky, a RTG ukazal, ze ma v päte dutinku-kostnu cystu, museli sme ist s tym na jednodnovu chirurgiu, kde jej v narkoze do nej vpichli nejaky kortikoid, vdaka ktoremu sa tam dotvorila kostna hmota.....bolo to, ked mala 4 roky....

mcoya
autor
9. máj 2013

@jakani no ked to neprejde, tak pojdeme ortopedovi zasa, uvidime, ci nas na ten RTG posle, mne sa to tiez nejak nezda lebo stale sa stazuje na ten priehlavok a krivka. Uz mu to masiruje, kremikujem a nejk nevidim zlepsenie.
A malej to potom preslo? Ako dlho potom ju este nozicka bolela? Aj na nu krivala? Dakujem

jakani
9. máj 2013

@mcoya bolela ju nozka v chodidle, nevedela to nejako presne specifikovat, ze kde...tiez som jej castokrat musela nozku natierat, masirovat, Fastumgel sme davali...potom som si povedala, ze staci, ze nieco na tom bude, ked sa tak casto stazuje, a nerada by som nieco zanedbala, obzvlast u dievcata-aby mi neskor nevycitala, ze nemoze nosit podpätky trebars, kvoli nerieseniu situacie v detstve 😝 😵 a naozaj na to mala dovod, chudatko.....pokulhavala, ked sme isli dlhsie pesi...uz ma 8r., a vyzera byt vsetko o.k......kontrolny RTG ukazal, ze sa cysta vyplnila...ono to vie totiz, ked je to neriesene, pri napr. skoku z vysky pri dopade aj prasknut, proste sa vie akoby rozdrvit v päte...vtedy nam ten ortoped hovoril, ze akurat idu na to operovat aj jedneho pubertiaka, basketbalistu, co mal bolesti.vraj stastie, ze mu to zistili, lebo po tom rozdrveni sa to tazko riesi 😨 Mozno ma tvoj malinky nieco uplne ine, ale je dobre vediet, ze existuju aj taketo pripady...vtedy som sa dost vystrasila a cudovala, nikdy som o takom niecom nepocula... 😅 ....drzte sa 😉

mcoya
autor
20. máj 2013

@jakani sa mi zda, ze mu to uz prechadza, natierala som kostihojovou mastou a arnikou, masirovala a chodil v ortopedickych vlozkach, dnes konecne bude mat aj tie na mieru, tak uvidime. Ale ak sa to bude este raz opakovat, urcite sa vypytam na RTG. Dakujem

mo29
26. jún 2013

Ahojte už 3 týždne sa trápim a nevie mi nikto poradiť. Mám 22 mesačnu dcéru a už mesiac som si všímala ako dava pravu nožičku dovnutra. Tak mi to nedalo išla som ku doktorke ta ma poslala ku neurologičke,a ta povedala, že na právu nohu kríva a to bolo pre mňa ešte horšie, mne sa to ani krívanie nezdalo, ale ona je doktorka. Nič ju nebolí len kríva, ta nás poslala k ortopedovi, ale až s krvnými výsledkomi a tie majú byť až o dva dní idem sa z toho zblazniť Fakt rozmýšľam nad všeličím, poradte mi niekto ďakujem 🙂

marcovka1
23. okt 2013

@mcoya Ahoj,citam tvoj pribeh a uplne presne ma teraz moja 3rocna dcerka taky problem 😒 krivka na pravu nozku a nechce ju vyrovnat a tiez chcem ist k lekarke ,lebo sa na to nemozem pozerat 😢 tiez mi vraveli,ze je to rastoveho povodu,ale ona ako keby sa bala postavit celym chodidlom tak krivka ja mam pocit ako keby s kolienkom nieco mala ,ale ona si aj nanho klakne a na dotyk ju neboli ked som jej pozerala nozku ja uz som hotova 😝 a vy ste ako na tom uz sa to zlepsilo,alebo ste boli na nejakom vysetreni??dakujem

mcoya
autor
27. okt 2013

Ahojik, no my sme pobehali vysetrenie krvy, kvoli nejakemu skrytemu zapalu, ale vsetko bolo negativne a ostatne vysledky v norme. Potom dvoch ortopedov, dostal vlozky do topanok, a ortopedicke sandale a asi po mesiaci - dvoch to preslo. Ale teda trapili sme sa dlho, mozno spolu aj 4 mesiace. Kolienko boliet moze, to je rastove, to mi vraveli- ze tam je rastova platnicka, no a jeden ortopen nas poslal na RTG kvoli nejakej ojedinelej chorobe, ale mal nozicky v poriadku 😉 . Drzim palce, aby Vam to preslo cim skor.

kaaaty
19. dec 2014

@marcovka1 ahoj mam trojrocneho syna a tiez mi zacal kryvat na lavu nozicku. Nedoslapuje na cele chodidlo ale len na spicku aby si ju odlachcoval. Vie nozicku zohnut ale nevie ju vystriet, problem je v kolienku. Som z zojo vystrasena. On sa na nic nestazuje. Boli sne na chrurgii odtial na sone bedrovych klbov s odtial na ortopedii, mame byt v klude a uzivat nurofen. Krv mu nebrali, on to kolienko nema opuchnute ani teple ani ziadnu modrinu nema. Presne ako opiduje ty. Preslo vam to kryvanie, co bolo pricinou? Viete mi niekto poradit alebo mate podobne skusenosti?