Bolesti bruška, ako nastaviť liečbu pri kolikách?

mirkaknm
20. sep 2018

Ahojte maminky, prosim vas,mohli by ste bam poradit. Dcerka sa pocas dna puci,ci v noci, ci ked vstava. Prehyba sa v chrbatiku, puci sa v tvaricke,vtedy je cervena, nozicky stahuje, rucicky rozhadzuje.
Doktorka hovori o plynoch,kolikach. Dala nam espunisan, ten nezabral. Vymenila som ho za baby calm, dcerka sem tam zacala prdkat ale stale sa puci. Pridala som sab simplex. Teraz uzicame 15 kv.sab simplex, 10 kv.baby calm a raz denne bio gaia kvapky.
Prvy den ako sme zacali tuto kombinaciu krasne prdkala, ale 2.a 3.den sa zastavili a asi aj menej kaka, neviete mi poradit? Dakujem

kathy93
20. sep 2018

@mirkaknm tak ja používam infacol a dávam aj fenyklovy čajík. Infacol sa dáva pred každým krmenim nám to zaberá ked je veľmi zle môže sa dať aj dvojitá dávka, síce občas ju bruško zabolí ale na to nám už stačí len pomasirovat bruško pupik gélom a pocvicit. Predtým mala malá strašné bolesti. Nevedela sa vyprdkat a zapekalo ju. Dokázala plakať aj celý deň a nič nezaberalo. Zaklopem si ale už je dobre 😊

janage
20. sep 2018

@mirkaknm ahoj popytaj v lekarni baby pearls prasok hoci nech ti objednaju. Odporucane priamo z gastra.

mirkaknm
autor
20. sep 2018

@janage Co to je? Mala by som to pridat ako dalsi liek?

kredog
20. sep 2018

baby pearls su probiotiká pre malé deti

mirkaknm
autor
20. sep 2018

@kredog Uzivame bio gaia.

eririka
20. sep 2018

@mirkaknm treba trošku rúrkovať, ulaví sa im 🙂 vynikajuca je rúrka !

ekobio
20. sep 2018

ano, ale môže to byť pre ne nepríjemné pre bábätko, nie?
Chcela by som , aby to bolo jemnejšie.
Skúsil niekto "Spokojné bruško"?
Je to zmes esenciálnych olejov, ktoré vedia namiešať v Prírodnej lekárni....

eririka
20. sep 2018

@ekobio to myslíš na rurku že je nepríjemné ?

janage
20. sep 2018

@mirkaknm https://probiotikapredeti.sk/probiotika/pearls-... akurat pozeram ze vsade nedostupne momentalne na nete. tak len obehat lekarne ci niekde este nemaju

janage
20. sep 2018

@mirkaknm este ma napadlo po konzultácii s pediatrom skús nejakú dobu čučoriedkový čaj. Ale pozor taký kde sú len plody a listy čučoriedok nie len obrázok na krabičke a samý sajrajt vo vnútri. Odporúčam z agrokarpaty Plavnica. Bio Gaia skús vymeniť za iné - každé probiotika majú troška iné kmene. Jedny sú lepšie pri natbiotikách, jedy pri ekzéme, jedny pri kolikách. Tie pearls baby mali vynikajúce výsledky práve pri kolikových bolestiach bruška.

lila59
20. sep 2018

@mirkaknm nam nic nepomahalo, ani espimusan, ani infacol, ani cvicenie, ani samotne probiotika... Nakoniec pomohli kvapky Coliprev. Je to laktaza (enzym na stiepenie laktozy), nakolko mnohe babatka do 4. mesiaca nevedia dobre travit laktozu. Plus probiotika ProbioFix. Teraz opat bojujeme s hustym hovienkom, ale to kvoli prechodu na UM. Koliky a plynatost po Colipreve presli 🙂

mirkaknm
autor
30. sep 2018

@janage Ktore su vhodnejsie?

janage
1. okt 2018

@mirkaknm pokiaľ myslíš pri kolikách, tak určite odporúčam tie baby pearls vyskúšať. Ja ako dospelá striedam Floralive, Probiofix a Pearls IC. Občas Hylak - mne osobne ale vadí tá otrasná chuť a nie sú vhodné ak páli žáha. Prípadne sa opýtaj v lekárni, ktoré kmene odporúčajú pri dojčenských kolikách.