Červené ako keby opuchnuté líčka. Je to alergia?

milka1978
18. apr 2013

Ahojte maminky. Včera keď som prišla pre môjho syna do škôlky tak mal také červené líčka. Neprikladala som tomu nejaký hlbší význam, myslela som si, že je len rozospatý alebo mu je teplo, pretože poobede teplo bolo 🙂 . No ráno keď sa zobuil mal zase líčka celé červené a akoby opuchnuté. Teplotu nemal a ani nič podobné. Trocha má soplík a keď mu zateká tak aj trocha zakašle ale nič hrozné. Dávam mu Sinupred a Fenistil kvapky. Môže byť, že mi na tieto lieky dostal alergickú reakciu? Alebo sa takto prejavuje alergická reakcia na peľ? Bývame na dedine a deti sa chodia hrať na lúku takže raj pre peľ. Preto neviem či je možné, že sa prejavuje u neho alergia alebo je to z liekov alebo niečo iné. Máte s tým skúsenosti? Poraďte mi prosím.

simca06022011
18. apr 2013

@milka1978 Nenosi dudlik? Moja to zvykne mat z toho, alebo ked si pcha ruky do ust... Ale inak tiez ma teraz trapi ci nie sme alergicky, lebo zrdavi sme boli dlho a teraz iba kycha a pokasliava a to nemala sancu nikde ochoriet...

milka1978
autor
18. apr 2013

@simca06022011 No presne ako to opisuješ. Nosíme dudlík ešte stále aj keď už máme 3 roky. Ale veď on ho raz odhodí. A keď plače tak si pchá rúčky do úst. Takže to môže byť aj z toho? A to prečo? Alebo z čoho to je? Nejaká alergia na cumlík? Alebo ruky? Alebo prečo presne?

simca06022011
18. apr 2013

@milka1978 no ved zo spiny 🙂)) ved ten dudel je plny kadecoho aj ked ho opachneme, ruky detto.. teraz sa to dieta aj spoti sem tam, oslinta si ho a zapari sa to pod nim... mne pomaha tie dudle vyvarat ale ked ma "slintavu" chvilku tak nepomaha... zapoti sa to a hned ma vyrazky, ked nie po licach, tak aspon okolo ust... ja to neriesim, umyvam malu, umyvam dudel... natieram jej to kremom na tento ucel (ma ho weleda, a ma ho aj clorane - z lekarne s nechtikom su oba). Inak to neriesim... mozno sa opytam lekarky, ked pojdeme na alergo v maji, ale zatial to neriesim.. ma to totiz dookola, potom mesiac nic a zase.. zmizne to ale od kremikov rychlo...

milka1978
autor
18. apr 2013

@simca06022011 no môj syn je skôr akoby opuchnutý na líčkach ... to bude asi niečo iné, že?

simca06022011
18. apr 2013

@milka1978 neviem ake ma licka, ale podla mna to moze byt z toho... kludne, ak ho to neboli alebo nieco... ale tak ked to nezmizne tak sa opytaj lekarky, za to nic nedas...

milka1978
autor
18. apr 2013

@simca06022011 no veď toto ... uvidím keď prídem dnes po neho do škôlky aké bude mať líčka a oči ... lebo ráno mal trocha opuchnuté líčka a neviem či aj oči ... proste sa mi tam niečo nepáči ... no chcel ísť do škôlky tak som ho dala ... ráno vzal ešte fenistil kvapky tak uvidíme aký bude teraz

januliku
18. apr 2013

@milka1978 Nasa mala je alergicka na sinupret, po jednej davke sa hned vyhodi na krku a plieckach - drobne cervene vyzarky, ale opuch nie. Viem, ze som nepomohla, ale to len pre info, ako sa u nas prejavuje alergia na sinupret.

milka1978
autor
18. apr 2013

@januliku aj tak ďakujem ... aspoň viem, že aj sinupret môže byť alergénny .... no čítala som tam akurát alergickú reakciu - dýchavičnosť ..... takže aspoň viem, že to môže mať aj z neho ... jednoznačne to už vysadím a budem čakať ako to dopadne 😉