Červené flaky na prstoch u deti

miriam7979
27. jún 2022

Ahoj nemate prosim niektora skusenost alebo neviete z coho to moze byt?
Neviem ci to moze mat stym suvis ale boli sme v turecku (prisli sme vcera) a dcerka nam tam chytila teploty a hrdlo ju bolelo mala ho cele cervene a aj flaky v nom.. zacalo jej to pred 4 dnami …boli sme tam u lekara a dostala lieky po 2 dnoch uz bolo dobre uz ju nic neboli ani teploty nema aj hrdlo ma ciste…ale na nozkach ma taketo cervene flaky neviem ci to moze mat ze suvis s chorobou alebo to moze mat od sandalok alebo co🤷🏼‍♀️Preto sa pytam, lebo som sa stym este nestretla …Netusim, vsimla som si to az dnes…
Dakujem vopred za kazdu radu

mimi3008
27. jún 2022

My sme sa vratili z Turecka minulu stredu, zo stredy na stvrtok mal skoro 3 rocny syn horucku 38,4 jednorazovo, vcera sa mu objavili na predkoleniach, clenkoch, nohach, predlaktiach, rukach vodove pluzgiere, dnes mu po nich ostali take flaky, ako mate vy na foto. Plus na prsroch ruk pribudli nove pluzgiere.
Nahoda???

qwert87
27. jún 2022

@miriam7979 ruka noha ústa. Veľmi infekčné

boborko
27. jún 2022

@miriam7979 ruky nohy ústa

qwert87
27. jún 2022

@miriam7979 inak momentálne má tuto chorobu veľmi veľa detí čo ti čítam. U nas ľahla polovica škôlky, aj moji mali

miriam7979
autor
27. jún 2022

@qwert87 aaaj som si myslela ze asi to 😳 a to uz je koniec choroby ci? Ked uz horucky presli hrdlo neboli a ma ho ciste…ci?

qwert87
27. jún 2022

@miriam7979 Áno, už sa to bude len hojiť. Ale píšu, ze od prvého príznaku je dieťa infekčné 7-10 dni, tak s ňou ešte radšej nechoď medzi deti

miriam7979
autor
27. jún 2022

@mimi3008 nooo pekne. Museli to dostat asi v bazene 😳 ale viaceri co snami cestovali tak tiez ze deti telotovali v turecku…pol dovolenky v haji😳

miriam7979
autor
27. jún 2022

@qwert87 a myslite si ze mam volat dr este ci? A oznamit mu to alebo? 🤷🏼‍♀️

mimi3008
27. jún 2022

Ja som tiez myslela na chorobu nohy ruky usta, ale v ustach ziadne afty, ziaden vysev...ziadna bolest hrdla, len 1x horucka pred 5 dnami

qwert87
28. jún 2022

@miriam7979 netreba, ani ja som nevolala. Je to choroba, ktorú dieťa dostane viackrát za život. Myslím že sa dcérka nakazila už v lietadle, inkubačná doba tejto choroby je 3 až 5 dni kým sa prejaví prvý príznak a dieťa je tak už infekčné. My sme takto nechtiac nakazili sestrine deti a druhú 21-rocnu sestru. Synovi ešte nič nebolo, až na druhý deň večer dostal teplotu.