Červené fľaky na telíčku

marianella
9. dec 2014

Baby prosím o radu. Máme taketo flaky takmer v kazdom zahybe na telíčku - krk, pazušky, nožky... a drobný výsyp kade tade po telíčku - ako keby putoval, raz je viac, raz menej + sucha pokožka. Kožná nam dala žltú zarabanu masť na premastovanie a locoid. ale vobec to nepomaha a ten locoid nechcem použivať vela. malinka ma kusok cez dva mesiace. mame to uz tak 3-4 týždne :(((
nemate niektorá skusenosť? ďakujem

xevulax
9. dec 2014

Fuha, chuda male, co tak skusit druhu koznu. Co ti na to povedala pediatricka? Nasa mala taketo flaky ale jej doslova mizli a objavili sa ide, mala zihlavku, ale toto bude nieco ine. Jedine co ti viem poradit, kupat iba v cistej vode, ziadne mydla a skus druhu koznu.

mummy01
9. dec 2014

@marianella je dojcena? V com peries?

trgypadl
9. dec 2014

@marianella vyzera to ako atopicky ekzem,skus konzultovat druheho lekara

marianella
autor
9. dec 2014

ano papa iba moje mliečko. skusala som lovelu, batole, dreft a naposledy som prala v sode bikarbone 😒
@mummy01

@trgypadl och toho sa obavam, boli sme ževraj u najlepšej kožnej u nás v meste. behnem tam zajtra znova a potom asi skusim druhu.

@xevulax aj nám to občas zmizne, ale viac času to tam má ako nema

trgypadl
9. dec 2014

@marianella ty alebo otecko je na nieco alergicky?

nathuska
9. dec 2014

@marianella ahoj, aj mne to pride ako atopicky ekzem.moj maly ma tiez kozny problem,nikto nam nevedel poradit co to je vlastne,vymenili sme druhu koznu a ta nas poslala do BA na kozne oddelenie a tam nam potvrdili diagnozu.co nato vasa kozna?

marianella
autor
9. dec 2014

@trgypadl ja na nič a ocino na prach /kýcha ako o život/

trgypadl
9. dec 2014

@marianella a boli ste testovany na imunoalergologii??

dejnas
9. dec 2014

tiež si myslím, že to vyzerá na atopák 😒 maličkú treba kúpať v čistej vodičke, prípadne pridať do kúpeľa linolu, oilatum ... vyskúšaj klasickú modrú indulonu, premasťuj olivovým olejom... nám pomáha dosť mliečna masť (zarábaná kys. mliečna v lekárni - je ale zrejme na predpis)... natierať treba viac krát denne, vo fáze útlmu používame výrobky z biodermy - atoderm... kortikoidom sa tiež veľmi vyhýbame, resp. ak je veľmi zle, nasadím len na 3 - 4 dni... žiaľ, neexistuje univerzálny recept, každému zaberie niečo iné, treba postupne skúšať, niečo istotne pomôže... držím palce

marianella
autor
9. dec 2014

@nathuska
kožna poradila po kupani vytierať zahyby liehom, ale to som urobila iba raz, bo to este viac očervenelo a bolo ako keby mokré

@trgypadl nie neboli

buba1993
9. dec 2014

Ahoj, aj mne sa to robí na miestach kde sa potím. Všetko pomôže len na chvílenku. Taktiež mam suchú kožu a bol mi pred xy rokmi diagnostikovaný atopický ekzem.

bamb27
9. dec 2014

@marianella v ziadnom pripade nepremastuj cervene flaky nicim mastnym,, premastovanie az v stadiu ked zapal zmizne, a koza je sucha a ruzova,,, takze ziadny olej, ani oilatum do kupela proste nic mastne,, tym to len zhorsis,, na akutne cervene flaky je najlepsie bud cista zinkova mast alebo uplne klasicky sudokrem,, kortikoidy zahod, len potlacia priznak ale prejavi sa to niekde uplne inde, sudokrem/zinok flak vysusi, potom treba premastit hoci aj zarabanou mastou,, predpokladam ze to moze byt mast s kyselinou mliecnou,, a treba urcite nasadit kvalitne probiotika,, nemusi to byt atopak, mne to pride skor ako kvasinkova infekcia ,,je to uplne bezne, zamienane s atopakom a zla liecba to este viac zhorsi,,,

trgypadl
9. dec 2014

@marianella no tak je mozne,ze zdedila nieco po Vas..kazdopadne malicku treba dat este pozriet u ineho lekara

marianella
autor
9. dec 2014

@bamb27 mne sa aj videlo, že vzdy po kupeli a premastení to ma omnoho horsie, no a do kupela davame balneum - sojový olej, a ta zarabana masť je masť s kyselinou mliecnou. Hej z tých kortikoidov som neštastná a to nám dala este aj na očné viečka framikoin, ani to sa mi moc nepozdáva, lebo aj tam má cervene fliačky - tie má ale od narodenia. tak ja jej teda skusim natriet to čo ma červené sudocremom a iba tam kde je suchučká ten zarabaný krem. uvidim čo to urobi a pojdeme ku kožnej az piatok. možno sa to dovtedy trocha polepší 😔 ktore probiotika odporučaš? mám si ich dávať aj ja ked kojim?

luba41
9. dec 2014

@marianella na lekárov sa nespoliehaj, predpokladám že vám predpíšu dalšiu mastičku s kortikoidmi...a vyzerá to na atopický exem..odporúčam prečítať
https://www.modrykonik.sk/atopicky-ekzem/
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ od. str 610

zdenka301
9. dec 2014

Moj stvormesacny ma uplne to iste, bojujem s tym uz vyse mesiaca, natieram sudokremom, niekolkokrat denne, kupem v cistej vode. Dostala som sa do takeho rovnovazneho stavu ze to ma cervene, ale aspon suche, a nie mokvajuce... Ak to suche pretriem nebodaj nejakym kremom s nadejou ze to zmizne, tak sa to vzdy len zhorsi. Pediatricka odporucala tekuty puder, Imazol krempastu, ale ani jedno sa mi neosvedcilo. U koznej sme pochodili ako ty, ale ta nasa vyhlasi ze ide atopicky ekzem na uplne cokolvek, neviem ci pozna aj nejaku inu diagnozu, a mam pocit ze uz 40 rokov predpisuje jednu jedinu masticku vsetkym rad za radom :(
Potom prosim napis ak sa ti podari nejak nad tym vyhrat...

bamb27
9. dec 2014

@marianella ked je to po premasteni horsie tak si kyslim ze to s velkou pravdepodobnostou bude kvasinka,,, na premastenie je k. Mliecna fajn, urcite nic olejove, najlepsie nejake hydratacne mlieko ,, probiotika kludne aj ty, bude to len plus,, fajn je biogaia alebo infant dophilus v tom zmysle predovsetkym ze neobsahuju ziadne zbytocne farbiva ci konzervanty
@luba41 dik za linky, tiez som ich chcela hodit, aj ked teda v nazve posledneho linku je AE ale vela sa venuje aj prave kvasinkovej infekcii
@zdenka301 na mokvave miesta je fajn gencianka - ta modra vodicka ,, ked odmokva tak sudo, alebo zinkovy,, neviem ci kojis, mozno by bodla troska dieta hypoalergenna,, najcastejsim spustacom AE je mlieko, vajcia, psenica ...potencialne to vsak moze byt cokolvek,, o eliminacno expozicnom teste najdes vela popisaneho aj v linkoch vyssie uvedenych, mozno by stalo za skusku, kym matka koji je zo najjednoduhsie...niekedy vsak postaci aj ucinok probiotik posilnit prebiotikami

emka13
10. dec 2014

ahojky naozaj ako Ti radi
@bamb27 urcite drz Ty dietku...my sa s AE trapime uz piaty rok...teraz mame najhorsie zahyby na ruckach a nozickach...keby som vedela od zaciatku tie info co citam teraz tak mozno by sme boli na tom lepsie. nepouzivaj avivaz, vela vetraj, neprehrievat babatko nech mu to co najviac dycha..je to vo vacsine v dosledku potravin, u nas teraz v zime vadia pancuchy a tricka s dlhym rukavom...proste ju to tam drazdi☹ bude dobre drzim Vam palceky🙂

marianella
autor
12. dec 2014

ahojte, tak my mame novú liečbu od kožnej... potierala som to malinkej tým sudokremom, začervenanie sa zmiernilo ale začali sa jej na tých miestať robiť drobné trhlinky v koži, na krku jej až troška krvička z nich išla... ☹
kožná nám zmenila tú žltú masť s kysel.mliečnou na zarabanú bielu masť, dalej nam kazala potierat striedavo rano a večer imazol a imacort, po kupaní v dubovej kore vytierať zahyby borovou vodou a dávať 1ml diflucanu denne. brala nam ster na kultivaciu a v pondelok tam mame prisť znova....

marianella
autor
12. dec 2014

@zdenka301 vám sa po tom sudocreme nerobili trhlinky?

zdenka301
12. dec 2014

Trhlinky sa nerobili. Ja som to nakoniec ale uz nevydrzala, boli sme dnes rano u inej koznej, a ta nas hned poslala na kramare na hospitalizaciu, ze ho treba poriadne premastit a premazat spravnymi kremami... zatial ho tu namastili len raz, zato od hlavy az po paty, a uz teraz po tych par hodinach to ma ovela lepsie, nez sa mne kedy podarilo... urobili aj vytery, zajtra zoberu krv, aspon budeme vediet na com sme, som ozaj rada ze som sla k inej koznej a ze sme sa dalej doma netrapili, len dufam ze tu nebudeme prilis dlho...

donna11
12. dec 2014

@marianella vsetko potierat eucerin atopicontrol kremom a k tomu na vrch cervenych flakov zinkou mast..ale urctie vsetko aj cervene mastit!!je to atopicky ekzem, nasadit hypoalergennu dietu aj teba aj dietatu aby si zistila, z coho to ma, vylucit avivaz, prat len neagresivnym praskom..tu ti ani dr nepomoze, resp ano kortikoidnymi mastami, ale tie by som dala. az ked nic nebude zaberat..masadit probiotika.

luba41
12. dec 2014

@marianella ak to má popraskané, tak sú už tie kvasinky premnožené..v tých odkazoch hore nájdeš ako to dostať pod kontrolu..

marianella
autor
15. dec 2014

@luba41 nie su tam kvasinky. prave sme zase prisli od kožnej... takže tento krát mi už povedala, že mám atopické dieťa a okrem toho má na tele enterococus feacalis, čo nechápem ako sa mohlo stať, ved ju kupem, dávam si pozor.... och to je strasné...

@zdenka301 ako pokračujete?? povedali vam niečo nove?
@bamb27 nevieš nahodou niečo aj o tom Enterococus Faecalis

zdenka301
16. dec 2014

No nam povedali tiez ze atopicky ekzem, a miestami zapalena koza (co povodne vyzeralo ako ekzem) teraz uz ma kozu hladucku a uplne krasnu, skoro nikde uz neni ani stopy po flakoch, tie maste mu zabrali velmi rychlo, uz 24hodin po tom co nas prijali nemal na tele nic co stalo za velku pozornost. Len on je taky baculko takze na nohach v zahyboch to mal este trolinku cervene, takze este mastime, pod pazuchami a kolenami asi budeme musiet mastit aj doma. Zajtra ideme konecne domov, manzel to zhodnotil ze maly vyzera ako z reklamy na bupi mydlo 😀 😀

marianella
autor
16. dec 2014

no to je super 🙂 a ake su to maste?
@zdenka301

bamb27
17. dec 2014

@marianella skus sa obratit na uzivatelku s nickom kam.zyk na toto si ja uz netrufam, ale ona je autorkou postupu na zvladntie tychto veci,, urcite poradi