Červené fľaky na tváričke 17 mesačného syna. Čo to je?

jankaku
17. dec 2010

Ahojte, nemate niektora podobnu skusenost. Moj maly ma 17 mesiacov a zacali sa mu na tvaricke, na lickach objavovat cervene fliaciky. Objavuju sa najma po prechadzke vonku ked je chladno. Davam mu aj krem pre pobyt v chladnom pocasi, co chrani proti mrazu a nepomaha nam. Neviete poradit co by to mohlo byt a co moze na to pomoct? Moze ist o tzv. potnicky z prechodu z chadneho pocasia do vnutra do tepleho prostredia? dakujem za odpovede

strapco13
17. dec 2010

@jankaku je to zo studeneho pocasia...ked pridete domov natri mu tvar SOS kremikom od nivei
toto mrazive pocasie, strasne vysusuje a drazdi detom plet ☹

jankaku
autor
17. dec 2010

@strapco13 dakujem za odpoved. aj mne to pripada ze to bude tym mrazom, len clovek si nikdy nie je isty . prosim ta, ten krem sa vola SOS? to je este iny nez ten do mraziveho pocasia?

strapco13
17. dec 2010

@jankaku SOS krem od nivei..on sa tak vola...ten natres potom ako pridete z toho mrazu domov..to je aby sa plet vratila do normalu...je dobry aj na zapareninky, a ja ho pouzivam aj za uska..malemu tam praska koza..do rana to ma peknucke, potom mu to po par dnoch znovu praskne ☹ ..pisu na nom, ze je na rozne podrazdenia pokozky
von mu treba ten do mraziveho pocasia

jankaku
autor
17. dec 2010

@strapco13 dakujem ti velmi pekne hned zajtra ho kupim a verim ze sa to upravi chudatko lebo vzdy po prechadzke to ma take hrozne. Este raz vdaka.

kaja73
18. dec 2010

@jankaku na von davaš ktory krem? uplne bez vody je totiž maloktory.Napr nivea ma taky-ochranny krem proti chladu a vetru.Ja to kombinujem aj s modrou indulonou.Najskor natriem tu niveu - nahrubo-a este potom jemne indulonu.Odvtedy nema problem.Je totiž ekzematik a podobne ako tvoj bol hrozne červeny-on aj dva dni po prechadzke.Toto nam zabralo.Takmer vobec neočervenie. 😉

jankaku
autor
18. dec 2010

@kaja73 ahoj ano ja pouzivam tu niveu proti chladu a vetru. A modra indulona neobsahuje vodu? aka to presne je, kupim si aj tu ak to pomoze a este ten SOS krem co mi napisala strapco. a aj mi to mavame niekedy aj dva dni po prechadzke kym sa to strati.

kaja73
18. dec 2010

@jankaku ta trochu obsahuje,ale podla kočky kamzyk z fora o ekzemoch-je to velmi vzdelana a rozhladena baba,to v malom množstve navadi.A ked je pod tym ta nivea,tak by to malo byt OK.Nam to pomohlo.Inak ta indulona je na ruky,ale baby to bežne použivaju na ekzemy po celom tele -na suchu formu.Ved vyskušaj a uvidiš.Ono každemu sadne niečo ine.Takže treba hladat.Ta modra indulona je fakt velmi mastna a robi celkom dobry film na koži.inak ta kamzyk hodila niekde v tom fore aj recept ako si sami doma vyrobit dobry krem na zimu.Aj luthein to tam niekde pisala,skus pohladat.Je to forum babske recepty na atop.ekzem miminek.Popripade sa opytaj priamo kamzyk.Určite ti poradi.Aj mne už dlho radi.Dokonca mi teraz robila horoskopa pre oboch synov.Baba sa vyzna.

jankaku
autor
18. dec 2010

@kaja73 dakujem ti velmi pekne hned tam idem kuknut 😉

kaja73
18. dec 2010

@jankaku neviem to tam najst,ale našla som luthein vo fore kremik na tvar pre babatko,str 5.Tam cituje kamzyk.