Červený fľak na tváričke

evicka34
20. mar 2013

Náš synček má na tváričke červený fliačik už asi týždeň a nechem ho ťahať po kožných vyšetreniach pokym to nebude viacej rozšírené, mali sme ekzém z plienok a doktorka nám dala na to mastičku a tam nám to prešlo,bolo to na pipiku. Prosím vas poradte ak mate nejake skúsenosti.
Ďakujem

zuzkalujza
21. mar 2013

Skús pridať fotku. Takto ťažko poradiť, moja malá má atop. ekzém. Tiež nám začal na tváričke. Bol to taký červený, suchý, nepravidelne ohraničený, svrbivý fľak. Postupne sa zväčšoval a začali sa objavovať nové. Netvrdím že je to to isté, ale môže. 😒 Skús ho mastiť modrou indulónou, tá veľmi premasťuje, alebo eucerin na suchú až atop. pokožku. Stačí iba ten fliačik. Pokiaľ to je teda také suché a svrbivé.

danim
21. mar 2013

@evicka34 nechapem, ze s tym nejdes k dr. .... mate to tyzden... ale radis sa tu.. ☹

evicka34
autor
21. mar 2013

Tak boli sme na kožnom a tam nám predpísala doktorka masticku na atop.ekzem tak uvidime drte palce

zuzkalujza
21. mar 2013

Evka a čo Vám predpísali?

nadula01
21. mar 2013

my sme mali to iste na tvari ako popisuje @zuzkalujza ,tiez cervene ,svrbive supinate a na koznom nam dali mast hormonalnu a pomohlo len na tyzden a odvtedy to mas zas.ma to okolo pusy,skusim indulonu ,alebo eucerin

zuzkalujza
21. mar 2013

Dievčatá, napíšem Vám ako sme ten ekzém dostali pod kontrolu. Sú to len rady mojej kožnej a moje skúsenosti, no nám zaberajú a rada poradím aj Vám, možno to pomôže. Malá dostala atop ako 2 týždňová :( Rok sme ho mali strašný. Naša prvá kožná lek. robila na nás pokusy s horm. masťami. No nič nezaberalo na dlhšie vždy iba na 1 - 2 týždne... Tak sme si našli túto super lekárku. Takže predpísala nám zarábanú kyselinu mliečnu, je to úžasná masť, veľmi premasťujúca. Odkedy ju máme nemáme žiadne akútne ložiská a ani horm. masť nepoužívame. Keď je malá veľmi pekná tak dávame iba indulonu, alebo eucerin. Ak vidím, že sa to zase zhoršuje tak dám hneď kys. ml. aj 3 - 4 krát za deň. Na kúpanie používame ovsený kúpeľ - kúpite normálne v lekárni. Vodičku len takú vlažnú, lebo teplá voda moc vysušuje. Na sprchovanie používame Bioderma - atoderm sprchový gél. Periem iba v Ariel senzitiv, ten sa nedá síce na slovensku kúpiť no v rakúsku ho majú v DM aj v BIPE. Cena cca 8 eur za 1,5 l. Je to jediný prací prášok ktorí tolerujú aj atopici. Aviváž žiadnu! Kúpili sme sušičku na prádlo. Super vec. Odstraňuje z oblečenia všetky zvyšky pracieho prášku a prach. To pomohlo veľmi, neverili by ste koľko tam toho je :( fuj humus. Zo stravy sme na čas vylúčili potraviny s vysokým podielom konzervačných látok, citrusy, orechy. Potom sme postupne skúšali a čakali na reakciu. Zatiaľ sme zistili že nám vadia jahody, mandarínky, pažitka, čokoláda. Oblečenie kupujem iba 100% bavlnu a snažím sa len v bledých farbách. No nie vždy sa mi to podarí... Nedovolím sa malej škriabať. Ranky veľmi svrbia a bolia. Ak má teda potrebu, tak jej radšej hladkám kožičku bruškami prstov aj v noci. Niekedy sa síce moc nevyspím, no stále lepšie ako mať ranky. Teraz má malá 3 roky a ako 5 ročný pôjdeme na testy na potravinové alergény. Tak som zvedavá,možno nám nájdu niečo čo keď vysadíme bude dobre. Dúfam 🙂 Na atope je najhoršie to, že žiaden univerzálny liek neexituje. Každému zaberie niečo iné, treba len skúšať a hľadať :(