Červený konček pipíka

charlottte
20. jún 2012

Ahojte maminky môj synček má asi týžden červený pipík, ale iba pri končeku, ked sa chytím nebolí ho to?stretla ste sa s tým niektorá?

jankes
20. jún 2012

áno 😉 záleží koľko má rokov. Ja som synovi pravidelne nepreťahovala kožičku (nevedela som, že sa to tak skoro musí... 😎 ) a skončili sme u urológa, ktorý mu to nasilu s plačom pretiahol a dal nejakú mastičku. Odvtedy pri každom kúpaní (aj sprchovaní) umývame čistou vodou a preťahujeme.
Niekedy sa mu to vyskytne aj po antibiotikách. Má dosť citlivú pokožku a vtedy stačí rumanček v horúcom kúpeli. Ten vždy zaberie. Ak je to z prechladnutia (bolí ho aj močenie), tak vtedy pomáha odvar z petržlenovej vňate v kúpeli.
No a ak je to už vážne, tak vždy zaberie framykoin.

ichbinich
20. jún 2012

Ano, aj mojmu sa to stava. Podla vsetkeho ho to neboli, nikdy mi neplace pri umyvani a dotyku. Lekar mu presne na toto odporucil Bepanthen Plus krem. Plus preto, lebo nie je taky mastny.
Ked sa mu to niekedy zacervenie, dam mu trosilinku toho kremu a zvycajne staci dat len ten jeden raz. Jemu to super pomaha.
Ma miernu fimozu, lekar mu to na kontrole vzdy opatrne skontroluje. Nikdy nic nasilu nepretahoval ani nevravel, za mam pretahovat, tak nic s tym nerobim.

anjelicek26
20. jún 2012

@charlottte - Max to mava sem-tam, neriesim to, boliet ho nic neboli, zapal este nemal, smegma sa mu netvori, pretiahnut mu to sice nejde, ale to ma zatial vobec netrapi..

lenusiknr
20. jún 2012

@charlotte moj Kubko to mava od malicka.. nic ho neboli tak to nejak extra neriesim... Dr mi nato dala Bactroban a sem tam mu to natriem... snazim sa pri kupani pretahovat no ide mu to len troska...pocula som ze pomaha aj Framykoin

poleva
20. jún 2012

framykoin je super,raz natrieš,najlepšie na noc a je to fuč 🙂

malinkaaninka
20. jún 2012

framykoin je síce super,ale je to antibiotikum.to sa nesmie len tak mazať.malého by som kúpala v rumančeku.

poleva
20. jún 2012

@malinkaaninka kľudne mu to môže natrieť,mne to povedala lekárka

riska
20. jún 2012

@charlottte nam pomohol odvar z repika, keby sa to nezlepšilo, tak framykoin, ale to je atb, čiže na predpis

malinkaaninka
20. jún 2012

@poleva keď povie lekár,to je iné.len ja som hodne proti atb,moj malý sa ich najedol až až.a potom aj horšie zaberajú..skôr sa snažím nájsť inú cestu a ak nezaberie,potom atb. 🙂 toť vsio

charlottte
autor
20. jún 2012

ja som volala aj doktorke a povedala to isté ako vy, kúpel v repíku a framykoinovi masť a že skúsiť pomalinky preťahovať,ale to nejde tak to nejako nerobím ani

poleva
20. jún 2012

@malinkaaninka súhlasím...ale fakt raz potriem a je to OK
môj mal červené,ked mu pretiahol urolog

otulik
2. apr 2013

@poleva framikoin ale normalny?ci este je aj nejaky iny?

poleva
2. apr 2013

@otulik framykoin antibiotická maSť.....10 g od zentivy ....biely balenie, s červeným,doktorka bude vedieť je to na predpis

otulik
2. apr 2013

@poleva nejaky ho ma torska spuchnuty pipik a konec cerveny teraz na obed mi zacal plakat nic mu nebolo nechapem

poleva
2. apr 2013

@otulik sťahuješ mu predkožku? môj mal taký tak sme išli na urologiu,pekne mu stiahol,a mal tam plno mazu

otulik
2. apr 2013

@poleva ano stahujem od malinka ale celkom mu nejde nerobim nasilu uvidim ako mu bude,do kupela co je dobre?

poleva
2. apr 2013

@otulik ja dávam do kúpeľa,taký prípraqvok kvôli ekzému čo má....sem tam....ja sťahujem vo vani,skús tú mastičku ,ja si ju chválim

otulik
2. apr 2013

@poleva kupil mimanzel repik kupal sa v nom, a mam aj ten framikoin no uvidime ako mu bude zajtra ..pytala som sa ho ci ho neboli pipik on ze ne tak uvidime dufam ze bude lepsie🙂ale dakujem krasne nevedela som ze chlapci maju take problemi juuj a ja ze len dievcata 😉