Chlopňa zadnej uretry

kloranebb
22. okt 2014

Hladam maminy ktorych deti maju tuto diagnozu. Nakolko sa to riesi viacero sposobmi a su rozne nasledky, chcem o tom podiskutovat a vymenit si rady a skusenosti. Dakujem vopred za vasu ochotu. Prosim, piste len ti ktori to riesite.

adika279
28. okt 2015

chcela by som este povedat ze nasa diagnoza je neurogenny mocovy mechur, na kontrolu pojdeme 24 novembra spat na kramare a mali by sme absolvovat kompletne vysetrenie vratane urologa a nefrologa
uz druhy krat sme odlozili kontrolnu hospitalizaciu, maly je tazky astmatik, a ma neuzavrety sakralny kanal, co sposobuje aj tazkosti s vyprazdnovanim stolice
ako casto chodievate na kontrolu a ku komu? ste spokojne s pristupom lekarov?
dakujem

lemarka
28. okt 2015

@sasyk ano vraj su steny zhrubnute, ale okrem konstatovania tejto skutocnosti neviem, ze by mu s tym nieco robili...u nas riesia primarne rozsirene oba mocovody, panvicky a kalichy ...my mame 3.st na pravej oblicke a 4st. na lavej oblicke.

lemarka
28. okt 2015

@adika279 co znamena neurogenny mocovy mechur? Ja som z maleho mesta na strednom SVK, takze ked to porovnam musim uznat, ze na Kramaroch su ovela vacsi odborni ako u nas. Zaroven vsak neviem posudit, ci v CR, Rakusku ci inde su este lepsi...atd 🙂 Pristup by som ohodnotila tak, ze sa vzdy snazili odpovedat na vsetky moje otazky .....

adika279
28. okt 2015

@lemarka bolo mi povedane ze jeho mechur je zvrasneny a poskodeny a neustale sa zmrstuje tym ho nuti stale cikat uz pri malych mnozstvach mocu v mechure
my sme z ruzomberka a skusali sme martin aj bansku bystricu

adika279
28. okt 2015

@lemarka rada by som skusila este dublin a urcite ze su v cr a rakusku lepsi

sasyk
29. okt 2015

Nám tiež povedali,že mechúr je zhrubnuty práve preto,lebo neustále pracuje a snaží sa vytlačiť všetok moč von proti prekážke /čiže tej chlopni /. Jeden predpoklad je,že keď chlopna je odstránená,mechúr sa prestane namáhať, dá sa do normálneho stavu,tým sa zlepší odtok moču, zúži sa mocovod aj panvicka. Na to som povedala doktorovi,že to by bol asi zázrak. A on,že to nebýva zriedkavo. Chodievame na Kramare na nefrologiu k mudr.Černianskej a na urologii, tam sú všetci lekári odborníci. Akurát mám pocit, že niekedy môžu mať aj rozličný pohľad na konkrétnu situáciu.

lemarka
29. okt 2015

@sasyk "nebyva zriedkavo" znamena ze casto sa to same upravi po odstraneni chlopne?

lemarka
29. okt 2015

@adika279 urcite skus Kramare ... mne aj lekari odporucili skor Kramare ako Martin - aj ked Martin mam blizsie

adika279
29. okt 2015

@lemarka teraz uz chodime na kramare k pani prof.Podradskej, je super, ona nam vsetko zariadila a vybavila inak by sme sa trapili doteraz

sasyk
29. okt 2015

@lemarka áno presne to tým myslel.

lemarka
29. okt 2015

@sasyk tak si drzme prsty..my ideme na urologiu-kontrolu zaciatkom novembra

sasyk
30. okt 2015

Hej, prajem veľa šťastia. Aj my ideme budúci týždeň. A 7.decembra na kontrolnú cystoskopiu ☹

lemarka
17. nov 2015

@sasyk ako ste dopadli? u nas ziadne zlepsienie...pokracujeme v ATB ambulantnej liecbe a v decembri opat na kontrolu na urologiu do BA :(

lemarka
17. nov 2015

@adika279 ako je mozne, ze mu odstranovali chlonu az ked mal 2,5 roka ... to si dovtedy nevsimli? Ved ak by to urobili uz po narodeni, mozno ten mechur by nebol teraz neuregenny, ci ....? Kde ste chodili k urologovi/ nefrologovi ked tu chlopnu nechali az do takeho vysokeho veku....?

adika279
17. nov 2015

@lemarka neviem preco si to nevsimli je tazky astmatik a ma mstocytozu tiez problemy so stolicou ma v nej krv a hlieny obavali sa narkozy ale skor si myslim ze sa na to jednoducho vykaslali u nes v ruzomberku detsky urolog nieje takze sme boli v martine a v banskej bystrici ale pomohli nam az na kramaroch

sasyk
18. nov 2015

@lemarka minimálne zlepšenie nastalo,mocovod sa mu zúžil o polovicu, čo je v jeho prípade fajn. Ale dilatacia panvicky aj zhrubnuty močový mechúr sú bez zmeny. Tá dilatacia môže vraj trvať aj dva roky,kým sa upraví. 7.decembra ideme na kontrolnú cystoskopiu a vraj máme rátať s tým, že chlopnu budú znovu odstraňovať.

lemarka
18. nov 2015

@sasyk waw tak to je super pokrok! nam odstranili 1x chlopnu v maji a tiez tvrdili, ze ju budu odstranovat viacx ....avsak na kontrolnej cystoskopii v oktobri tam uz chlopna nebola. Napriek tomu ziadne zlepsenie (asi tam bude este ina pricina dilatacia).

lemarka
18. nov 2015

@sasyk a este sa chcem spytat, aky stupen dilatacie mate? My mam 3 na PO a 3 na LO (na lavej oblicke mame aj megaureter).

lemarka
18. nov 2015

@adika279 to ma mrzi, ze mate takuto zlu skusenost...drzim prsty!

adika279
18. nov 2015

@lemarka dakujeme

sasyk
18. nov 2015

@lemarka 2.stupeň. Ale ak je to tak ako vravela dr. teraz pri kontrole, tak sa ta dilatacia môže dávať do poriadku pekne dlho.

lemarka
19. nov 2015

@sasyk som sa pomylila, na LO mame 4st. 2st. je "fajn" rastom sa to upravi.... U nas to nikdy nebude ako u zdravych deti ....mame to prilis rozsirene

sasyk
20. nov 2015

@lemarka a čo na to vravia lekári? Bola som na izbe s mamičkou,ktorej syn mal len tri mesiace, zúžený mocovod,dilatacia IV., druhú obličku mal Ok. A hneď ho operovali, aby neprišiel o obličku už úplne. Tvoj drobec má koľko mesiacov?

lemarka
20. nov 2015

Zatial nasli len jednu pricinu dilataxie - chlopnu. Teraz cakaju ci to bolo iba toto alebo ci su tam aj ine prekazky, napr. aj to zuzenie. Mna by zaujimalo ako vedeli zistit tomu 3-mes. ze pricina je zuzenie (ake vysetrenie im to pomohlo urcit? ), ked nam to nevedia s istotou povedat? V kontakte asi nie ste s tou maminkou?

lemarka
20. nov 2015

@sasyk odpoved vid vissie ;) a este dodam ze mame 8,5 mes a chlopnu mu odstranili ked mal 2,5 mes ( a ziadne zlepsenie) mam obavu ze tam este nieco je zle a ze zbytocne cakaju...

sasyk
21. nov 2015

@lemarka robili mu urografiu s kontrastnou látkou. Kontakt na ňu bohužiaľ nemám. Tiež som nebola spokojná s cakanim. Ešte v pôrodnici mi povedali, že ide O megaureter, no potom na ďalších vyšetreniach o tom nepadlo ani slovo. Až keď mal 5mesiacov,tak nám na ultrazvuku o tom povedala dr. Išli sme na urografiu a hneď ho chceli operovať. S tým som našťastie nesúhlasila a vyžiadala si iný termín operácie. A tesne pred ňou nám mladý dr. Polak oznámil,že podľa snímky z urografie má zmenený moc.mechúr a treba urobiť najprv cystoskopiu. Bola som zmätená,že na to prišli až po niekoľkých mesiacoch. Táto vada sa vraj vyskytne už v druhom mesiaci tehotenstva. Tak keď si to človek zráta, tak s tým dieťa žije už dlhý čas ☹

sasyk
21. nov 2015

@lemarka a do mocovodu sa môžu dostať aj pri cystoskopii. Aspoň tak mi vravela primárka,lebo nám zisťovali aj to,či náhodou nemá aj pravý mocovod a niekde inde úkrytu pr.obličku. Nenašli...

lemarka
21. nov 2015

@sasyk mne tiez povedali ze urografia im pomoze zistit, ci okrem chlopne ma aj inu prekazku (napr. zuzeny mocovod, atd.)...a zrazu to z toho nevedia vycitat...ja neviem, som z toho zmatena, jeden doktor povie to dalsi ono ....ako im to v danej chvili pasuje. Ja mam strach aby nedoslo este k vacsiemu poskodeniu mechura, oblicky, atd., ak sa nebude nic vcas diat s tym....

sasyk
22. nov 2015

@lemarka to urcite dochádza k poškodeniu obličky, bohuzial. No je to zvláštne, lebo ja som mala pocit, ze lekári chcu vzdy hned operovat a riesit. A chodievate aj k nefrologovi aj k urologovi?

monikahz
23. nov 2015

prepáčte že sa zapájam, ale my sme si prešli niečím podobným..my sme mali dilatáciu 4stupňa a na druhej 1 stupňa a po odstránení chlopni ( čo sa podarilo na prvý krát)malý mal 1 mesiac ( robili námcystografiu a cystoskopiu a aj urografiu)sa nám úplne na jednej obličke z 1 stupňa behom týždňa sa oblička upravila ale tá druhá tam bol problém aj v chlopni a následok toho bol reflux na močovode a tam sme mali reflux 4 stupňa a to už nič nepomáhalo aj vývod spravili na 3 mesiace, ale nakoniec aj tak obličku nezachránilli..a mechúr ten sme mali zhrubnutý a báli sa že nebude dostatočne fungovať ale postupne sa to zlepšovalo a teraz v pohode..