Chodíte von s chorými deťmi?

29. apr 2021

Baby, maleho mam 1x choreho, vcera teplota, dnes atb, hrdielko, uska.
Vonku je pekne, mozme ist von? na chvilku okolo domu? Ak teda nebude mat teplotu dnes.
Lekarky som sa zabudla spytat, je inak vesely. Ci tak den dva doma a potom von?

nafka0483
29. apr 2021

Podla zdravotneho stavu. Ak ma teplotu, je malatny, tak len lezat a oddychovat. Ak vidis, ze je culy, tak mozete trosku von, ale nebehat, nepremahat sa, len sa trosku vyvetrat a prejst. A pri antibiotikach pozor, lebo pri vacsine sa nema ist na slnko a tiez pozor na uska - dat tenku ciapku kvoli prievanu.

autor
29. apr 2021

@nafka0483 dakujem za odpoved 😊

pribinak
29. apr 2021

Ja som chodila skoro ráno alebo neskoro večer keď už ihriska boli prázdne
Malo to výhodu, že ak bral ATB, mohli sme byt dlhšie lebo nesvietilo slnko

Ale závisí od stavu, ak je unavený, slabý, je lepšie byt doma

autor
29. apr 2021

@pribinak a to je napisane na atb ci smie na slniecko? lebo v prib.letaku nepisu.
ci to so vsetkymi atb sa nesmie na slnko?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
29. apr 2021

Pozri Kontraindikácie, ale je to tak všeobecne zname, že ATB a slnko spolu nie

zuzubb007
29. apr 2021

s antibiotikami chodia von podľa mňa nezodpovedné mamičky, čo nevedia dieťa zabaviť dnu, pre niečo dieťa berie tie antibiotiká takže týždeň by som určite nevyšla z domu, aj keď bez teploty, mne vždy doktorka povedala v žiadnom prípade von dieťa nevydrží a bude behať, jedine možno také čo leží v kočíku aj to by som sa neodvážila ísť prvé dni von

nafka0483
29. apr 2021

@zuzubb007 Je rozdiel napr. v rodinnom dome vyjst do zahrady, sadnut si na lavicku v tieni a trosku sa nadychat cerstveho vzduchu, pripadne prejst 20 krokov po zahrade akoze lahka prechadzka.
A je rozdiel ist von na ihrisko na hodinu a nechat sa dieta blaznit.
Kazde dieta je ine a kazdy priebeh choroby je iny. Ja ako dieta ked som sa citila dobre, tak ma mamka vzdy vzala do zahrady na 15 minut, na certvy vzduch posediet - a mala som aj trosku zmenu a aj pre organizmus to bolo dobre. Vzdy som sa vyliecila rychlejsie ako ked som sedela cely tyzden zavreta vo vnutri.

autor
29. apr 2021

@nafka0483 presne toto som myslela, na pol hodku obzriet pupavky a kvietky... nadychat sa

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mabenn
29. apr 2021

Prvé dni radšej nie

danim
29. apr 2021

Je čulý, lebo deti dobre zvládajú teplotu. Nenechaj sa tým oklamať. Je chorý.. všetko mozne čo píšeš... na začiatku choroby to isto nie je dobrý nápad. Predstav si samu seba ako ti keď si chora. Vravím deti teplota- klesne a sú usmiate, vracajú a o 5 min akokeby nič. Nepodcenuj to, lebo sa ti všetko zhorší predĺži a tobôž v tejto dobe o to horšie. Nech je rýchlo fit🍀✊

cookie29
29. apr 2021

Nepíšeš koľko ma rokov napríklad. Či v kočíku alebo behať. V kočíku, ak nemá teplotu a nefuka by som išla. Ak na “behanie” tak nie... radšej nech dieťa šetrí sily...
Ináč žijem v zahraničí a tu sa bežne chodí von, dokonca aj do školy, pokial nie sú nejaké vysoké teploty a podobne. Proste deti budujú imunitu. Keď som mala chrípku a 40ky horúčky tak PN 3 dni... nič v zlom, na Slovensku je veľmi veľa dobrých veci, ale je fakt že väčšina mamičiek babusi deti a príliš ich chráni.

danim
29. apr 2021

@cookie29 “prechodene” choroby ti telo neskôr spočíta... pár dni pauza oddych a liečba každému len pomôže - tváriť sa že choré deti maju chodiť do školy - lebo v zahraničí kde bývaš chodia- a je to Ok je riadna hlúposť. Ked je dieta choré v škole tak sa fakt citi isto skvele- a ostatne nakazené deti tiez🙈

Presne ako píšeš, nech nebeha šetrí sily a telo sa skôr vylieči
👍

nafka0483
29. apr 2021

@danim Suhlasim, ze prechodena choroba nie je ok. Ale ked sa dieta citi dobre, nema teplotu, nie je unavene a znicene, tak v ramci oddychu a liecby je 15 minut na cerstvom vzduchu uplne v poriadku ;)

ladyvi
29. apr 2021

V zahranici by aj do skolky islo. A fungovalo, vonku,dnu, behalo, lietalo. A pomedzi to by mu dali ucitelky lieky.

U nas za mna osobne, dnu. Aspon tie 2-3 dni. Hlavne ak ma chytene uska.

Moja dcera vie byt jednu hodinu totalne cula, vesela a o polhodinu ma 39.5 a oci cervene, sklene, utlmena, a ked jej klesne na 38, uz zasa vyzera fit. Je to klamlive, za mna radsej opatrne.

sisaka
29. apr 2021

Ja by som vonku išla, ak sa dieťa citi dobre, nevidím nič zlé na tom, že sa vonku nadýcha čerstvého vzduchu a nie je pravda, že všetky ATB spôsobujú fotosenzitivitu, ak spôsobujú, musí to byt uvedené v príbalovom letáku, ak to tam nie je kľudne chod, tieto povery sa šíria, aby deti nelákalo chodiť von a keď deti vyrastú tak to šíria ďalej...

sisaka
29. apr 2021

@cookie29 staré dobré časy, keď sme toto v zahraničí neriešili a bez problémov sa chodilo do škôlky aj školy, teraz v covid panike dieťaťu vybehne sopeľ a musí doma trčať 2 týždne 🙄

danim
29. apr 2021

@nafka0483 nevieme koľko ma toto dieta rokov, a z úvodu to vyzerá skôr na začiatok choroby. Preto by som osobne pár dni pockala a neskôr keď sa ozaj všetko ustali tak Ok. Píše, že včera dieta malo teplotu... teraz je deň... uvidí sa večer... a k tomu tie uši. Ja nerada tlacim na pílu- radšej som 2 dni dala veget a až potom take uvahy. A nie na druhý deň - ona v posl vete dobre zmýšľa ... pár dni počkať a potom ( ženská intuícia ;)

cookie29
29. apr 2021

@danim záleží čo rozumieš pod pojmom “prechodena” choroba. Ak neliecena tak určite máš pravdu, telo Ti to časom spočíta. Ale keď sa liečis a máš miernejší režim tak v závislosti od diagnózy o prechodenu chorobu nejde.
Ináč áno tu bežne do jasliciek chodia choré deti. Aj napríklad kiahne sú normálna bežná vec. Na Sk boli kedysi 3 týždne PN ak si pamätám. Tu dieťa zostane doma len ak ma horúčku. Na Slovensku sa mamičky chvália že dieťatko ma 3 roky a ešte nebolo poriadne choré. Ja priznám že u nás prvé roky bol chorý pravidelne. A teraz chodí do škôlky a za posledný rok nič. Proste ma vybudovanú imunitu... ale samozrejme každý ma svoj pohľad na vec.

iwesska
29. apr 2021

Nie,ked mal vcera teplotu,nema ist von a uz vobec nie na slniecko s ATB. Doma sediet a liecit sa.

danim
29. apr 2021

@cookie29 kiahne - chodia do škôlky tak deti? To kde? Lebo to je pre to samotné dieta veľmi nebezpečne ak sa zkomplikuje. Fuha.. tak to isto nie. Mierny soplik a liečený je samozrejme Ok. Treba rozlišovať. Skôr som narážala na chrípku čo píšeš- to vie byt nebezpečne. Poznám pripad.. ani detail nechcem pisat lebo hroza.

cookie29
29. apr 2021

@danim Fr. Áno chodia pokial nemajú teplotu nad 38,5°C. Pri chrípke je väčšinou teplota, Ta je rozhodujuca. Ak máš teplotu tak nie. Tu ani OČR neexistuje. A dokonca sa to berie tak, že keď sa dieťa nakazí tak si buduje imunitu a je lepšie mať detské choroby v ranom veku... tu sa nikto nevzrušuje nad tým, že dieťa kašle alebo ma soplik (teda pred Covidova éra). Ešte raz my sme s dieťaťom, ako väčšina rodičov, vychytali detské choroby v jasliach. A naposledy bol chorý hodne dávno... v škôlke ešte vôbec. A je to dosť všeobecne konštatovanie.
Ja vychádzam z princípu, že rodič si najlepšie pozná dieťa. A každé dieťa je iné. Ale čerstvý vzduch neublíži pokial sa to nepreháňa. Samozrejme nebudem ťahať malátne dieťa von. Ani dieťa s horúčkou. Nenechám ho lietať nech sa spoti a prefuka ho. Ale prechádzka padne dobre.

lucinka27118
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
30. apr 2021

Ja by som. Nešla. Je to krátko, choroba sa nestihla ani poriadne prejaviť. Radšej dva, tri dni počkať ako riešiť možné zhoršenie stavu