Čo dať na kašeľ aby to ukľudnilo dieťa?

dadka28
3. nov 2010

ahojte kocky,v rychlosti by som potrebovala radu...moj maly ma 23mesiacov,berieme stoptusin proti kaslu a fenistil kvapky...ma taky hnusny hruby kasel a vkuse sa mi budi v noci...mozem dat diazepan alebo dithiaden na ukludnenie...?dakujem

hanka274
3. nov 2010

ja osobne by som sa diazepanu ani nechytila...nie to ho davat dietatu...
je "normalne" ze ked je dieta chore, kasle, ze sa v noci dusi a budi...
fenistil neublizi, rano by som sa opytala na ine kvapky, resp. sirup proti kaslu...na ukludnenie...
neviem ci homeop.STODAL sa moze davat detom...ale je sladucky, na vsetky druhy kaslu...ja som ho ako tehu pouzivala...

a hruby kasel-utekajte sa popocuvat detskej, aby mu to nesadlo na priedusky a neskor na pluca
drzim palce, do rana vydrzte, moj nazor na tie "ukludnovadla" je NIE.
😒 😒

veronika81
3. nov 2010

diazepam určite nie! 😖
súhlasím s hankou, že kašeľ je pri chorobe normálny, dieťa má hlieny, telo sa ich takto snaží zbaviť. Neviem ako dlho beriete stoptusin, ale ak nezaberá, treba ísť za doktorkou.

Ja som dávala malému Stodal keď mal asi rok, sú to homeopatiká, môžu to aj deti. Nám pomohol 😉

erikasadek
3. nov 2010

dadka, to su silne lieky a urcite nie na kasel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉
zvlhci prostredie otvor okno , vyssie poloz hlavu dietata sksu dat cibulovy sirup.. na kasel.....
a ak mas eukaliptus, alebo ine .. silice tak pouzi .. ulahcuje to dychanie.. 😉
ale prosim diazepan, a ine su silne lieky pre dospelych a nieto pre dieta.. a na kasel to fakt nie je liek. 😠 😉

beruska.zuzanka
3. nov 2010

Stodal daj, ja som dávala malej 9 mesačnej a za 3 dni bolo po hnusnom kašli 😉

bodka13
3. nov 2010

aj fenistil ukludňuje....dithiaden je tiež OK nám ho písavala detská doktorka
....ten kašeľ má vykašliavací akoby hlienový-pomáha Mucosolvan,Solmucol,Fenorin ....alebo ako "z hrnca"=ako keby s ozvenou??? -to by mohla byť začínajúca laringitída-vtedy pomáha studený vzduch...daj mu vyššie pod hlavičku,poriadne zakryť,vypnúť kúrenie a otvoriť okno dokorán-studený vzduch pomáha ...dobré je aby neplakal,dýchať pomaly a hlboko...máme s tým skúsenosti

benne
4. nov 2010

u nás aj na taký kašel zabral hedelix

susik77
4. nov 2010

my sme to mali prednedavnom, obidve holky aj ja. cez den sme brali hedelix, na noc fenistil. perfektne pomahal aj na spanie🙂

ankakuk
5. dec 2010

Tiež pri kašli siahneme vždy po Hedelixe. Malej sa vždy uľaví. Okrem toho, vybrať si môžeš buď Hedelix kvapky alebo sirup.

katecameron
5. dec 2010

Hruby kasel? nechapem ale hrncovy taky dunivy kasel-moze byt zapal priedusnice Tracheitida ak je ten kasel stekavy alebo brechotavy -toto je laryngitida pokial je to laryng. tak ditiaden ANO taku stvrtku tablety 3krat denne diszepam by som nedavala az je kasel vlhky tak mozes dat mucosolvan alebo solmucol ,zeleny trifad proste nieco co je expectorant az je kasel suchy drazdivy tak daj zlty trifed alebo nieco co tlmi kasel a s tym fernistilom neviem ci je mozne ditiaden kombinovat to si zisti u nas Hedelix a Stodal vobec nezaberaju asi prilis slabe 😝

jarunka111
5. dec 2010

Stodal alebo Hedelix, to nám zaberá 😉

janka5861
5. dec 2010

stodal,je super

majmunka
20. feb 2013

Pri podavani Mucosolvanu,a inych sirupov na vykasliavanie,nas vzdy lekarka upozorni,ze posledna davka najneskor o stvrtej,kvoli tomu,ze to uvolni hlieny.

tinkag
20. feb 2013

na noc daj kludne dithiaden, ale potom vynrchaj fenistil. Taku stvrtku tabletky. Nam teraz zaberaju Ditustad kvapky, aj pneumolysib su dobre, ale tie su na predpis. Aj hedelix je super. A skus aj detsky bylinkovy caj proti kaslu. Ten nam velmi pomaha.

zvedavamt
20. feb 2013

timianovy cajik nesladeny,alebo sladeny ryzovym sladom,alebo steviou
na odhlienenie povar koren z lotosu /kupis v predajni zdravej vyzivy/
kam das dietatu nieco z lekarne, precitaj si pribalovy letak a hlavne zlozenie a vedlajsie ucinky
my sme nasli v lekarni jediny pripravok,ktory by neobsahoval etanol,alebo umele sladidla, ale obsahoval cukor,ktory vyrazne oslabuje imunitu,takze ziadna vyhra

miroslavapo
10. nov 2013

Prosím vás baby, ten Stodal je u ročného dieťaťa možné dávať v tom dávkovaní ako sa píše v príbalovom letáku? Lebo 5 ml pre 11 ročné dieťa chápem, ale u 1-ročného asi menej, nie?

miku1
10. nov 2013

Dávkovanie stodalu - 1 kávová lyžička 3 - 5 x denne pre deti do 11 rokov. Kľudne to dávaj tak ako ti tam píšu. Ja som tiež dávala malej, akurát, že jej stodal nezaberal.

anima9
10. nov 2013

Nenapísala si veľmi podrobne o tom kašli. Pravdepodobne je suchý a dráždivý, keď dávaš Stoptussin. Nám výborne zaberali kvapky Drosera compose 3x denne pri suchom, dráždivom kašli. Ale tiež sme si užili v noci svoje. Pred týždňom sme mali laryngitídu. Neviem, akú diagnózu máte Vy, ale dobré by bolo vyhľadať lekára, lebo ak máte laryngitídu, tak sa Ti dieťa môže aj udusiť. My sme tentokrát pri laryngitíde museli až 2x použiť Rectodelt čípok pri záchvate, lebo sa nám malý dusil. Tak nám opuchol hrtan, že nevedel dýchať. Žiaden sirup by nám nepomohol, ani nič iné. Iba záchranka, intubácia dieťaťa alebo tento kortikoidný čípok. Chvalabohu sme to zvládli. Dieťa by som zbytočne neutlmovala, ten kašlací reflex musí byť. Je to obranný reflex. Diazepam daj, iba ak by bola aj horúčka nad 39 st.C. Samozrejme zvýšená poloha, časté vetranie, chladný vzduch zo zvlhčovača ak máte, šatka na krk, kvapky Drosera compose 3x denne (ak je kašeľ dráždivý suchý). Ak začne byť kašeľ vlhký, tak ho netlm, ale podpor vykašliavanie, nám sa osvedčil Solmucol sirup (ten je dobrý na všetko) alebo prírodný Stodal (tiež nič nepokazíš). To nočné budenie si musíte odtrpieť. Je to trápenie, ale inak to nejde. A hneď zajtra k lekárovi🙂 Ak by sa Ti dieťa v noci dusilo, hneď ber dieťa a utekaj, alebo volaj záchranku.

mata223
10. nov 2013

mam recept zo svajciarska a nam velmi dobre zabral :4 polievkove lyz. cukru stedne velka cibula a 2 mrky upraz alebo popraz aspon 5 min zhnedne to ako karamel :( potom zaliat vodov uvarit pridat jedno vrecusko kamilkovi caj a jedno materinu dusku nechat vyluhovat do tepleho pred podanim pridat med chuti to dost dobre a co sa tyka homeopatik pomozu ked tomu uveris je to sladka voda nic ine .:( a doktor poradil neprekurovat casto vetrat skore uzdravenie 😉

miska030
10. nov 2013

Moja mala mi nedavno tiez strasne kaslala,mala tak ydusivy kasel,ani spat nemohla,ziaden sirup od kasla nam nepomahal,az potom mi prislo na rozum,ze mam aj kvapky Tussin,jeden den som jej dala 4davky po 7kvapiek,dalsi den bol kasel prec,skus pozriet na internete,davkuju sa podla vahy,nam velmi pomohli,teraz uz viem,ze ziaden sirup,ale tieto kvapky 🙂

szib23
20. nov 2013

Nám výborne zaberali kvapky Paxeladine

bara2014
11. jan 2015

@miku1 ked vam Stodal nezaberal, co vam nakoniec zabralo? mame taky isty problem. diky

ajka82
11. jan 2015

Ak ma kasel, ze sa chce zbavit hlienov tak urcite nie stoptusin, ale nieco na sposob solmucol/mucosolvan, hedelix...mojim som davala sinupret na vykaslanie, ked nepomahalo tak potom to co som spominala. stoptusin ma zabranovat kaslu a dieta sa hlienov nezbavi.

litvikova
15. jan 2016

A davali ste sinupret niekto?

bibzik
1. mar 2016

Čo odporučate u 5mes babatka?zatial mame mukosolvan,fenistil, nasivin,libenare.Mame vlhky chraplavy kašel bojim sa aby to drobcovi nezbehlo na priedušky..
Všetko čo ste pisali dodržiavame aj s tym vetranim,ako mu ešte pomocť,drobčekovi mojmu,babulky raďte ☹

milhaus
20. dec 2017

Nas kasle len ked spi, budi ho to. V pondelok sme boli u dr., kazala len nasivin.

zuzkamargit
20. dec 2017

@bibzik ahoj, u 5 mesacneho by som dala len prirodny smrekovy sirup od Justu. Sinupret riedi hlieny.