Čo od vysokej teploty, ak nezaberajú čípky a ani zábal?

dievcatka81
26. jún 2012

mala má 41,5 a nič je nezaberá... skúšala som jej dať paralenový čípok, nurofenový sirup a aj zábali. Ale vôbec jej nezaberá nič z toho.

ikke
26. jún 2012

41.5 a este nie si na pohotovosti??? 😲
VOLAT DOKTORA!!!

daliana
27. jún 2012

Pri takej teplote hľadáš odpoveď na internete? To máš na to čas? Mala si ho využiť pri obliekaní a behu na pohotovosť! 😕 😕 😕

gocrazy
27. jún 2012

diazepan pri tak vysokej teplote, aby dieta neskrcovalo a urcite bezat na pohotovost...

stanislavao
27. jún 2012

bez komentara. fenomen dnesnej doby - miesto lekara internet. sa radujte, ze vam este dieta zije. co ste uz davno nesli k doktorke??????????????????????????????????????

salma22
27. jún 2012

chod do nemocnice...

matkamirko
27. jún 2012

Utekaj!! Jedine pohotovost!!

hajanka
27. jún 2012

co vsetko si skusala? ake opatrenia si spravila? az takto vysoko nechat zajst teplotu... ☹ lieky nie su vsetko, niekedy je treba spravit aj viac a este pred tym ako podas liek... a prave zo striedanie tychto liekov moze byt telicko takto rozhadzane ☹

@gocrazy dieta nedostava febrilne krce z vysokej teploty, ale z rychlo stupajucej teploty, t. zn. aj pri teplote 38 moze dostat krce a diazepam sa nepodava preventivne

skybaby
27. jún 2012

tak mne ani lekari neporadili, dcera nemala ani dva roky a mala 41 teplotu, volala som na 112 a tam mi povedali ze ked teplota trva menej ako 24 hodin nevedia mi pomoct, ze mam zrazat teplotu liekmi a zabalmi ... nastastie to malej potom kleslo ... ale bola som dost prekvapena ze ma viac menej odpalkovali

ivetkab.
27. jún 2012

@dievcatka81 dúfam, že ste už z teplôt vonku. Do budúcnosti ... nie zábaly ... ale kúpeľ. Jasné, že nie so studenou vodou, ale trocha chladnejšou ako zvyčajne dávaš na kúpeľ pre detičky. Ak máte tepltoku nad 39, tak hneď podaj diazepan. Je to na predpis, takže ho majte vždy v domácej lekárničke. Detičky pri takejto teplotke zvyknú mať kŕče. Držte sa, nech to čím skôr prejde. ☹

zigzag
27. jún 2012

@skybaby no mojej znamej maleho dali v nemocke do ladovej vody a zrazili,,, takze asi tak 😒 ma sme zatial take teploty neriesili, ale kym niesu krce, tak len zbijat zabalom, kupelom vo vlaznej vode, formou hry, niake soky, vela vit C a vela pit...ine sa asi ani neda, potom fakt uz len nemocnica a tam si uz budu "robit" svoju pasovu robotu...... 😖 😖

rora
27. jún 2012

my nad teplotu 39,5 utekame na pohotovost, s vyssou teplotou,dokonca nad 40stupnov by som neriskovala ani pri dospelej osobe

monika76
27. jún 2012

nemocnica a ľadové infúzie poznám tieto stavy my s Jakubkom stále takto bojujeme .Ked dávaš každé 4 hodiny od teploty treba striedat raz panadol potom nurofen a zas po 4 hodinach panadol a potom zas nurofen. zabali aspon 8 a menit kazdé 5 minuty.Ked toto nepomoze a hlavne vela tekutin .Tak isto diazepan proti krcom.Tak uz len smer nemocnica a infuzky .Prajem skore uzdravenie.

poleva
27. jún 2012

letná sprcha,panadol baby je super sirup,nám zaberie vždy
kedysi sme dávali čipky,ale už sú väčší,nezabera a ked len na chvíľku
žiadne sirupy sme doteraz nedávali

estterka
27. jún 2012

no ja viem tak,ze horucka nad 41 je sposobena vonkajsimi vplyvmi a nie infekciou-teda upal,otrava atd. dufam,ze si uz davno u lekara.pri takychto hrouckach lieky nezaberaju vacsinou.

diazepam nefunguje preventivne,konzultovala som to s nasou pediatrickou.tak neviem,preco sa na slovensku takto podava. a rovnako mi vysvetlila,ze krce nie su z vysokych horucok,ako tu vacsina z vas stale tvrdi a horucka by sa nemala do 39,5 zrazat. a aj potom sa da zrazat bez liekov.

ale toto je uz vazna situacia,ked az takto stupla,ked to telo neregulovalo. 😔