Čo pomohlo vášmu dieťatku na mliečnu chrastu?

jargre
11. okt 2014

Ahojte baby. Moj maly ma na vrchu hlavicky mliecnu chrastu, od lekarky sme dostali olejcek na hlavicku ze natriet hodinu pred kupanim, ale vycesat s hrebenom sa mi to neda, jedine ze s nehtom mu to davam dole. Mate nejake tipy co kupit aby s tym slo vycesat alebo co pouzit, lebo sa mu to neustale tvori. Maly ma tri mesiace. Dakujem za rady

kuka221
11. okt 2014

Tak ako ti povedala lekárka, detský olej poriadne natrieť, nechať pôsobiť a vyčesať. Tým olejom tá chrasta zmäkne. Keď to mal malý veľké tak tiež to nešlo všetko na 1.krát. Treba to opakovať.

coffea
11. okt 2014

Skus sampon BABE na mliecnu chrastu. V lekarni ho predavaju. Po par umytiach bude prec

jana_eyre
11. okt 2014

syn mal taku, ze ju mal aj vo vlaskoch a v oboci.. mali sme sampon, masticku a nic mu nepomohlo.. /oskrabavat nechtom sa to neodporuca, lebo sa to moze zapalit, aj ked obcas som to skusala aj ja)

ja som to neskor vzdala a zmizlo mu to same.. dcerka to ma teraz tiez, ale tej som to vobec neriesila - netvarila sa, ze by ju to svrbelo a tak cakam kedy to zmizne same uplne.. teraz to uz ma len troska malicke, takze zbytocne by som ju trapila - neznasa totiz umyvanie vlasov a tak sa snazim robit to co najrychlejsie..

muchacc
11. okt 2014

detský olej Aviril a vyčesavať

tehula
11. okt 2014

sampon Babe na mliecnu chrastu. Velmi pomohol a do par dni bola fuc

liubov
11. okt 2014

KERASAL mast - vyborna je 😉

stastnamaminka
11. okt 2014

infadolan všetko ostatné nám bolo na nič 🙂

katusap
11. okt 2014

ja som len natrela olejcekom, dala ciapky na hlavu, nech sa to spari poriadne a vycesala hrebenom na lupiny - v drogerke dostanes kupit, nezislo to hned vsetko, ale do troch dni to bolo fuc

lucy125
11. okt 2014

Tiež odporučam šampon babe na mliečnu chrastu 🙂

lucill81
11. okt 2014

Ja davam dcerke Urtekram Baby telovy olej bez parfumov, je aj priamo urceny na chrasticky vo vlaskoch. Dam tak dve hodky pred kupanim, potom vo vani trochu namocim hlavicku a po kupani pomaly vycesavam. Jasne, ze to nejde naraz, ale to ani nemoze. Pomaly, nenasilne, co to ide a zase znova. Postupne sa toho zbavis. Urcite by som nic agresivnejsie nedavala, ale len olej, trpezlivost a vycesavat. Este pomaha aj davat ciapocku, ako pisali vyssie, aby sa to sparilo trosku 🙂

andys11
11. okt 2014

Neviem, aký starý je tvoj synček. Mne to dcérka mala trosku odmala malickateho, postupne sa to rozsirovalo vo vlasoch, az to mala všade! A vlasy dlhe po pas. Ma ale uz čerstvé štyri roky. Babe šampón odjakživa, nic. Kerasal... Zaberie, ale mastné cele dlhe vlasy, tu masť neodstranis ani šamponom dokonale, od biodermy na mliečnu chrastu a nic. Nakoniec zabral nizoral šampón, skoro vsetko zmizlo. Nemôže sa vsak dlhodobo.

adellaid
17. nov 2014

Mne doktorka predpísala salycilovú masť (robenu v lekarni) a tou som jej to potrela a nechala asi 3hod pred kupanim posobit a po kupani vycesala hrebencekom. Dovtedy nam olejceky nezaberali. Uz to ma cele dole 🙂

pat_mat_minnie
17. nov 2014

Ja na takmer vsetky kozne problemy u mojich deti pouzivam bravcovu mast a ucinkuje perfektne.Ale kazdemu pomaha nieco ine, ale clovek za vyskusanie nic neda a kedze je to prirodne, neublizis mu.🙂

graslober
17. nov 2014

Mandlovy olej dom nechala posobit celu noc a rano umyla .zopakovala som 2 krat a odvtedy bol pokoj

levicat
17. nov 2014

Ja som dala krem Bioderma ABC derm a super za par dni bola fuc

anjelik2509
17. nov 2014

Ja som skúšala hocičo pri mojich babách, aj olejček, aj krémiky, aj neviem čo, ale nezabralo. Nechala som to tak, staršia už z toho vyrástla a mladšia tiež vyrastie ( ako poznamenala moja sestra- budúca zdravoťáčka :D )

ssussie
17. nov 2014

Dve hodiny pred kupanim vtriet do vlaskov bravcovu mast. Tesne pred kupanim poriadne vycesat, umyt hlavu, opat vycesat a opat umyt hlavu. Mliecna chrasta sa vracia asi tri krat... Ael to bol recept comzabral hned a 80 percent vzdy zislo dolu 🙂

aniko85
17. nov 2014

Nam pomohol sampon BABE kupeny v lekarni cca 8eur. Umyvali sme vlasky kazdy den a ono sa to pomaly odlupilo. Len troska som precesavala vlasky. Odvtedy pouzivame tento sampon a hlavicku mame krasne cistu a vobec sa nam to nevracia. ODPORUCAM

katrinka8
17. nov 2014

Babe šampón - po asi 2-3 umytiach bolo všetko preč 😉

lienka_g
17. nov 2014

Olivový olej, nechať pôsobiť a včesať. Vratilo sa to potom znova asi po troch mesiacoch ale uz potom nie. Vzdy stacilo len jedno "vymastenie" 🙂

acerkaa
23. nov 2014

nam pomohol imazol, nie ten na zapareniny, ale iny z tej rady, presny nazov si uz nepametam,...ale nas maly je atopik, mal to hrozne a toto ako jedine pomohlo 🙂

barborago
10. feb 2015

Pekny den,
Neviete mi prosim poradit, kde v BA by som mohla kupit Babe sampon na mliecnu chrastu?
Zatial som neobjavila lekaren, v ktorej by to mali :((
Dakujem, Barbora

maca283
10. feb 2015

Ja ti odporučam kren sanAktí z justu zaberie rovnako ako sampon a pozes pouzivat na cele telo alebo teraz ked je vonku chladno www.just.sk

yvessl
5. aug 2021

Nam pomohol sampon Babé z DM.