Čo pomôže na infekciu v ústach?

jjankaa30
6. aug 2010

Mam trojrocneho synovca, ktory si od vcera stazoval na bolest v ustach. Sestra s nim bola dnes pri lekarke a ta zistila, ze maly ma rozsiahlu infekciu v ustach. Predpisala mu vsak len masticku, ktorou mu treba natierat oblast okolo ust. No na ustocka zvnutra nema absolutne nic. Preto sa chcem opytat, ci tu nejaka mamicka nepozna nejaky domaci recept, ako vyhnat tu infekciu z ust. Nepomoze trebars vyplachovanie repikom alebo harmancekom? Dakujem.

nikuska16
6. aug 2010

ahoj aj moja dcera mala v ustach infekciu, mala take malicke cervene pupaciky ale nam lekarka predpisala antibiotika, pretoze islo o infekciu.Preslo ju to asi po troch dnoch.

dadkaa
6. aug 2010

ahoj, my sme mali nieco podobne.... bolo to zahnisane krvacajuce a horucky 1 tyzden 38 st, vobec neklesali.... dufam ze vy to az tak hrozne mat nebudete... napisem ti co mne radila moja doktorka: zvyseny prisun vit. B a C(aby sa to rychlejsie hojilo) vyplachovat salviou alebo repikom (cajom) a este som aj pouzivala propolisovu tinkturu (aj salviova je dobra) na vytieranie... je dobre ten hnis ak ho tam ma vytierat a vyplachovat. my sme mali problem aj s papanim, nic nechcela dat do ust tak aspon mlieko a mliecne vyrobky boli OK. dufam ze som ti nejak pomohla, antibiotika vraj na to nie su...

petusko
6. aug 2010

B-komplex rozpusteny v troske vody, Pantenol tabletky cmulat, repik, salvia vyplachovat, cajovnikom potierat...

atrami
6. aug 2010

My sme mali Bukofit, je to na vytieranie, trochu to umŕtvi. Potom sa deti aj trochu najedli. Inak vitamíny ako písali kočky. Strava tekutá, alebo pyré.

bzuco
6. aug 2010

ja mám odskúšaný gel Mundisal - je aj bez predpisu a stojí to do 5 eur
ked máme problémy - afty, mne sa zapalujú ďasná - v priebehu pár hodín príde zlepšenie
normálne mu s tým povytieraj pusinku, má to síce takú divnú sladkastú chuť, ale úspech zaručený

katun
6. aug 2010

nedavno sme mali aj my infekciu - vraj z tepla angina - lekarka povedala ze sa to lieci bez antibiotik, tak sme vytierali florsalminom (salvia) - to zaberalo asi najviac a dologelom

aassii
13. aug 2010

Som lekarnicka na md, baby radia dobre. Pokial sa jedna o biele povlaky v pusinke al. biele pluzgieriky, pravdepodobne ide o kandidozu. Je to dost bezne po liecbe antibiotikami al. tiez pri oslabeni imunity, strese. V prvom rade by som vyskusala ten Mundisal, obsahuje liecivu zlozku na preliecenie a tiez lokalne anestetikum na znecitlivenie. Je to gel, tak by mal dlhsie zotrvat na sliznici nez tinktury. Z prirodnych latok je vhodny repik al. spominana salvia. Dolezite vsak je, aby vyluh bol vzdy cerstvy a po vyplachu pusinky aspon pol hodinku nejest a nepit, aby bylinky mali sancu zaucinkovat a nesplachli sa jedlom al. pitim. Na uzivanie je vhodny Riboflavin 1x denne al. komplet B-komplex. Ak nic z tohto nepomoze, potom uz len zajst k lekarovi. Predpise antimykotikum a za 3 dni ma maly pokoj. Okolo ustociek sa zvykne davat Fungicidin mast, je dost ucinna. Dufam, ze sa z toho coskoro dostanete.

dnika2
29. mar 2012

kočky aj ja mam takze co radite ? ☹

janus32
30. mar 2012

Aj pre deti aj pre dospelych by som poradila vyskusat pantenol-tabletovy,co sa cmula 😉

lili777
30. mar 2012

my sme to mali tiež. Dostávali B12 injekcie, dávala som pikovit mulitvit. sirup, striekali sme aj Tantum verde, p rípad. mundisal gel, probiotiká. Dcérka mala aj samý biely povlak, dostala diflucan - mala to po ATB, výter bol aj pozit. na candidu. Zvýšiť príjem vitamínov, vyplachovať repíkom a vydržať. Obaja nechceli jesť, plakali ☹

lidka388
15. mar 2013

Ja pouzivam harmancek na viplachovane,stale to nepreslo poradite mi nieco take co by vobec nestipalo lebo moje deti maju infekciu v ustach ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

matonka26
15. mar 2013

my sme mali pred 2 tyzdnami...katastrofa...dr nam dala najprv gencian probitotika s prisunom B vitaminu ale dajak nezaberalo..nakoniec dala antibiotika...ale trvalo to 10 dni kym jej to zmizlo

mery00
15. mar 2013

Nám doktorka poradila Florsalmin a vzdy zabral.

123369bett
23. júl 2016

Ahojte mám problém mám infekciu pod perou (take mále pupáčiky) a neviem čo s tým máte prosím nejake rady? Moc by mi to pomohlo a ďakujem mic😊❤zatial

jasminkaj
23. júl 2016

Nam pomohla propolisova tinktura.. za den bolo po infekcii 😉

lukasko12
26. feb 2020

Ja mam tiez problem mam na jasne hore biely povlak ide mi sice odtial sem tam hnis ale mam antibiotika predpisala mi ich pani dr.ale dnes mi oznamila ze mi musia ist vsetky korene von

lukasko12
26. feb 2020

@jasminkaj aj ja som to tak najprv robievala ale ako kebyze mi to uz ani nepomaha stale je tam ten biely povlak mozno moze byt ze som to tym propolisom infekciu zabila

maris5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz