Čo s vyležanou hlavičkou na temene?

zuzu0608
11. feb 2012

Ahojte mamičky, prosím poraďte mi. Moja 3 mesačná dcérka má na temene vyležanú hlavičku. Všetci mi vravia, že sa jej ešte hlavička formuje a že sa to dá do poriadku. Niektoré mamičky však vravia, že to nie je vždy tak. Snažím sa ju polohovať, ale inak ako na chrbátiku s "rukami hore" nevie spinkať. A keď ju dám na bok, aj tak sa mi prevalí alebo otočí hlavičku rovno.
Ďakujem 🙂

lucia.kl
11. feb 2012

moja má tiež zležanú hlavičku ale len na jednej polovičke, časom je to lepšie ako jej hlavička rastie, no videla som všelijaké vankúše proti preležaniu...

sampo
11. feb 2012

no polohuj, ale to sa spravi. Moja mala vylezanu za lavym uchom.. a poriadne, lebo si cmula prsty na lavej ruke. A do roka sa to spravilo samo 😉 aj bratova mala zlezanu na temene a tiez sa to spravilo samo 😉

strociatka
11. feb 2012

ahoj, mame uplne rovnaky problem, tiez sa s tym trapim a snazim sa to riesit tak, ze malu balim (aj ked jej uz trcia nozky) do klasickej starodavnej vankusovej perinky. Rucicky jej necham von, (inak by tiez nespala) a potom ten vankus, vlastne perinku polohujem na boku - raz na jednom, druhu noc na druhom. Malo by to pomoct, ale cez den je aj tak, ked sa hra na temene, tomu uz zabranit nijako neviem, tak sa tesim, ake rady tu este baby popisu 😉

monika15
11. feb 2012

skus kupit ten vankusik co baby radia..... to urcite pomoze....

tunzal
11. feb 2012

nič si z toho nerob, to sa časom napraví, syn mal vyležanú jednu stranu a pekne sa to napravilo. oni si už dávajú hlavičku ako sa im zachce darmo budeš polohovať.

hajanka
11. feb 2012

neterke sa to aj napriek polohovaniu nespravilo, tam kde to mala zlezane jej zlezane aj ostalo

jankali
11. feb 2012

Ja mam taku nenapadnu placku doteraz.. Dobry uces to krasne zagulati🙂 j.

siusinocka
11. feb 2012

ahoj videla som na to špeciálne vankúšiky http://www.google.sk/imgres?q=vankušik+pre+bábä... ale aj lacnejšie. okolo 5 eur. klasický vankúšik v strede má dieru. skús pozrieť po internete aj v obchode. pa z

sisaha
11. feb 2012

tiez poznam chlapca, ktoremu sa to nespravilo..jednu stranu hlavy ma proste zlezanu. Skus polohovat pomocou tych vankusikov.

cmulinko
11. feb 2012

prave preto je dolezite polohovat od narodenia...mne deti nikdy nespali na chrbatiku,len na boku striedavo a maju krasne formovane hlavicky.

danielahamar
11. feb 2012

musíš ju len dávať na tú stranu, kde nemá zležané, ono je ešte malinká, mali by sa to spraviť, ale tým pádom ti aj do jednej strany otáča hlavičku viac ako do druhej

evicaevica
11. feb 2012

Kamarátke lekár odporúčal prikladať z tej strany, do ktorej si hlavičku sama otáča, zabalené vrecko so soľou a tak jej ju vlastne obrátiť na druhú stranu, vraj aj preto, aby sa jej neskracovali šľachy na krku. A tiež je dobré, keď počas dňa je často na brušku, tak si tú hlavičku opiera zase inak a "nezležáva" si ju ešte viac.

gumimaci
11. feb 2012

Ahoj, mojmu malemu sa zacala zlezavat hlavicka okolo 3 mesiaca, ale na lavom boku, vsimla si to aj lekarka, tak neostavalo nic ine len polohovat naozaj kazdu chvilu asi mesiac. aj v noci, aj za cenu ze sa zobudil. A cez den, davat casto na brusko. Teraz bude mat rok a pol a hlavicku pekne gulatu. Takze urcite sa to da este napravit.

tanika5
11. feb 2012

my sme mali rovnaký problém, Drobec nám spával na chrbátiku alebo na jednom boku, hlavičku stále točil na jednu stranu, už aj ked pásol koníčky tak vždy točil len na tu jednu, doktorka nás potom napomenula nech ho dávame na druhu stranu inač pojdeme na rehabku, stačilo nám nakoniec otočiť ho v postielke bo vždy sa točil smerom k nám, ked sme ho otočili o 180stupnov tak sa točil zasa k nam a potom sa mu to vyrovnalo 🙂

karmelka77
11. feb 2012

a co keby si ju zacala davat spat na brusko??? my sme uz vo vasich mesiacoch spinkali na brusku, aj ked sa vsetci tvaria ze sa to nema, ale malemu sa tak dobre spinkalo...neviem ci uz tvoja mala drzi hlavicku pekne, ale skus aspon cez den vyskusat co to spravi ci si ju vie otocit ked spinka...

luba41
11. feb 2012

ja by som tiež odporučila dávať spinkať na bruško. Trebars aj ked zaspí inak, potom ju pretočiť. Ona už vie určite dvíhať hlavičku, takže aj v spánku si bude otáčať na obe strany

abbie
12. feb 2012

existuje aj podlozka proti pretacaniu 😉