Čo sa robí na 12-ročnej prehliadke?

smauel
11. apr 2023

Ahojte zajtra ide brat na 12rocnu prehliadku a mna sa furt pyta ze co mi tam robili kedze ma asi stres z doktorov tak ale mna iba odvazili zmerali a zaockovali a šiel som prec tak prosim napíšte ze ake mate skusenosti ze co sa robi na 12 ročnej priehladke u chlapcov samozrejme
Dakujem

anjelicek26
11. apr 2023

Tak syna to caka a uz som sa pytala, a bohuzial tam patri aj - pozriet ochlpenie, penis, vajka, predkozku 🙄 Ano je mi uplne jasne, ze je o dolezite vidiet, ci sa uz rozbieha/nerozbieha puberta... ale pojde s nim muz, ak si to neda tam pozriet, tak ho lekarka aj tak posle k urologovi, takze sa tomu nevyhne... Inak vazit, merat, skontrolovat ockovaci preukaz, zrak, sluch klasika zakazdym pomeraju... krv mojmu budu tiez brat, ale on ma chronicky nedostatok vitaminu D, tak aj kvoli kontrole, raz rocne tak to spojime... zavolaj sestricke, nech ti to v par vetach popise, nech mlady nestresuje.

smauel
autor
11. apr 2023

@anjelicek26 ok dakujem

smauel
autor
11. apr 2023

@anjelicek26 Teraz to uz neni pre brata ale mna to zaujima

Moze zistit doktor ze chlapec sa napr uz holil?

anjelicek26
11. apr 2023

@smauel toto ho myslim zaujimat fakt nebude, tam ide vyslovene ci nie su pohyblive gulky - ak by migrovali stale do brusnej dutiny, je to najvyssi cas ich chirurgicky ukotvit tam, kde maju ist, rovnako predkozka v tomto veku neuvolnena sa vacsinou uz riesi u urologa, rovnako ne-rozbehnuta puberta ti lekar spozornie a najneskor o rok to pozrie zasa, ak sa puberta nerozbehne do 14+ rokov, tak tam uz riesi endokrinolog... rovnako tam ma sancu popytat sa na akykolvek zdravotny ci kozny problem, vypisat ziadanku napr. na gastro pri podvahe atp... proste vela sa pytat, vyuzit to, ze ma lekara prakticky hodinu len sam pre seba..

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mija199
11. apr 2023

A to je vážne bežné, že v 12 sa už u chlapcov rozvíja puberta a rastú chĺpky? Náš bude mať 13 a nič taký nemá.

mija199
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mija199
11. apr 2023

A ešte blbý dotaz, ona je prehliadka v 12 a nie v 13 ?

adrianka2606
11. apr 2023

@mija199 Po 12. narodeninach je 13 rok zivota 🙂

mija199
11. apr 2023

@adrianka2606 Ale pôjdem až bude synovi 13 nie?

adrianka2606
11. apr 2023

@mija199 To by si isla v 14, roku zivota 🙂
Od narodenia do prvych narodenin je prvy rok zivota, od 1. do 2. narodenin je druhy rok zivota, atd.

mija199
11. apr 2023

@adrianka2606 A musím stihnúť prehliadku do 13 narodenín, alebo môžem aj o týždeň neskôr?

adrianka2606
11. apr 2023

@mija199 To neviem, to sa musis spytat vasho pediatra, ja som bola s detmi kratko po 12 narodeninach

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smauel
autor
13. apr 2023

@mija199mne zacali vsade rast uz asi 6 mesiacov pred 13 ide asi aj o to kedy pojde do puberty tak nejak neviem velmi