Čo sú toto za vyrážky?

gabikasol
4. nov 2013

Ahojte,

Potrebujem radu alebo odpoveď čo sú to za hrozné vyrážky . Malý ma tri roky pred týždňom sa mi v noci počas spánku povracal trikrát aj sme chodili na záchodík a mal hnačku potom aj druhý deň v noci len počas spánku sa povracal ale už len jeden krát .Na to druhý deň sa mu objavila pod bruškom veľká ohraničená vyrážka s priemerom 2 cm malé vyrážky ešte neboli. Bola som sním u doktorky ktorá predpísala Exicipial U lipolotio ,stav sa zhoršil posialo sa mu celé podbrušie malými vyrážkami a pár znovu veľkými .Na to manžel zobral malého na pohotovosť tu sa lekarka zhrozila a predpísala Aerius sirup a Bactroban mastičku . Dnes som s ním bola u kožnej a tá predpísala Nizoral a Micetal. Ani jedna nevie čo to môže byť som zhrozená :( Malý neplače ani sa neškriabe čiže ho to ani nebolí a ani nesvrbí .Papa normálne.No nemizne to už to má aj vyššie na chrbátiku a aj na nôžkách. Prosím o radu čo to môže byť

lubina
4. nov 2013

neviem co to je, ale nemoze to byt nejaka alergia, kedze vrackal a aj kakal a takto sa vyhadzal?? Neposlala ta Dr. k alergologicke? Nepapal nieco nove a zeby sa z toho vyhadzal?

denisafono
4. nov 2013

mna by zaujimalo preco ste sa neopytali lekarov, kedze ste boli aj na pohotovosti aj u koznej, to Vas tam akoze nenapadlo opytat sa na diagnozu?????????

atreyu
4. nov 2013

Nie je to psoriáza? ☹

simca06022011
4. nov 2013

Vyzera to hrozne, precitajte si papier od lekarky, je tam diagnoza na milion percent, ked nie vypisana tak urcite kod a podla toho si to najdes na google. Podla mna toto nie je alergia, bude to nejaka kozna choroba.

winka99
4. nov 2013

ved pise ze ani jedna lekarka im nevedela povedat co to je.....ja uz by som bola s malym na infekcnom, v inej nemocnici, aj do ineho mesta by som sla, vsade kde by ma len napadlo....vyzera to hrozne, prajem rychle uzdravenie

monyccka
4. nov 2013

A krvne testy boli urobene? Otrava jedlom je vylucena? Tie velke flaky vuzeraju ako psoriaza, ale tie male vyrazky k tomu nesedia. Spiste na papier, co vsetko ste jedli, ake maso, vajcia, mlieko, sladkosti, vodu aku pil...vsetko a stym este raz za obvodackou. Trvajte na krvnych testoch. Pecenove testy a spol.

mj28
4. nov 2013

my sme mali toto v lete - tiez nevedeli prist na to co to je - teda z coho to moze byt ... najprv jedna taka ohranicena a potom tiez takto - cele telicko - hlavne trup ... dali nam vela masticiek na to - a viac menej sa to rozsirovalo viac a viac az nam dali na to bactobran masticku a ta aj pomohla behom 3 dni zmizli "vyrazky" a aj nasledne chrasticky - potom zostali len fliaciky,kt. do mesiaca zmizli .... a pre denisafono - mamicka jasne napisala, ze ani jedna doktorka nevie co to moze byt !!!

zigzag
4. nov 2013

pani, to je zle, mali mu zobrat krv, nemoze to byt borelioza? alebo tie okruhle flaky mozu byt aj neaka plesnova infekcia, neviem, nepaci sa mi to vobec, isla by som s tym na krajske kozne odelenie urcite, a nejedol orechy vlaske, ja mam take cervene pupaky od orechov, ale mna to svrbelo strasne,,,,

messi0309
4. nov 2013

Bobáčik malý!Ja neviem poradiť,ale tiež by som trvala na krvných testoch,či to dajaká alergia.......držím palčeky až sa rýchlo vyliečite.

kostulik
5. nov 2013

moj zlatunky... my ked sme mali vyrážky po tele (úplne iné) ale tiež absolútne atypicé.. hneď ale hneď sme boli na pohotovosti, otiaľ nás ihneď dali na iyolačku. Tam vylúčli infekčnosť a hneď nás hnali ku kožnej v nemocnici, tam do pol hodiny nariadená hospitalizácia. Ihneď odbery krvi na všetko možné... nasadená diéta, kúpanie v hypermangáne, rôzne maste. Obväzovali mu najhoršie miesta, lebo ani chodiť nemohol...
Nakoniec nás prepustili po 4 dňoch, nič sa nezistilo a ďalšie špecifické výsledky až o 2 týždne boli. Nakoniec to bol streptokok v nose, ktorý nám spôsobil hrôzu, mokvajúce vyrážky po celom tele. Telíčko zostalo hladučké, krásne, žiadne stopy...

ALE urgentne treba brať krv, odbery.. výtery, diéta... držím palčeky!!!!!

mimikas
5. nov 2013

Ak si tyto lekari nevedia rady tak chad k inym, toto sa javi ako dost vazne, nasad malemu dietu, maso, zemiaky, ryza a cestoviny, vyluc mlieko a ovocie. Zmen pracie prasky, cistacie prostriedky a vsetko. Trvaj na krvnych testoch aj toxikologickych, moze sa stat ze nieco zjedol a nepovedal ti to pripadne zabudol, plus oblecenie. Nemal na sebe nieco nove, take co pred tym este nemal oblecene. Oblecenie obsahuje asi najviac toxinov a lieky si mu neake nedavala? paralen alebo neaky sirup proti kaslu. Vsetko je mozna pricina. Drzim palce aby ste to zvladli a rychlo a lekari urobili vsetko co je treba.

billam
5. nov 2013

Pozor: Na 99% je to psoriaza...aj s tymi malými vyrazkami....okamžite choďte na infekcne....pripadne dohodni si stretnutie s lekárom v Smrdakoch - tam liecia na psoriazu aj male deti

nastasja25
5. nov 2013

mne sa to tiež vidí na psoriázu,ale človek nikdy nevie.každopádne prajem drobcovi skoré uzdravenie 😉

koniarova
5. nov 2013

Bože, zase ďalšia otázka. 🙄 🙄 Ako sa chceš niečo dozvedieť, keď zadáš otázku. 😒 Veď nemôžeš ani reagovať. Založ prosím diskusiu, tieto otázky sú riadna kravina. A môj názor? Už by som dávno pobehala ďalších lekárov a trvala na odberoch.

sense
5. nov 2013

zmenit lekara....urobit krvny rozbor....pricin moze byt vela, moze to byt ako uz bolo spominane vyssie, z jedla, oblecenia, prasok na pranie, kozmetika, lieky...tie male vyrazky mi tam sice nesedia...ale take nieco velke mal aj moj priatel...a u lekara mu zistili ze je to mykoza, mozno to znie ako vtip, ale nie je a pomohol mu na to canesten....

sissmiss
5. nov 2013

@koniarova mali by to prmenovat na anketa lebo mnoho mamiciek sa zjavne chce nieco spytat, teda chce polozit otazku ale neprecita si ze uz tam nebude moct pisat ...

slaskou
5. nov 2013

nedavno davali v reflexe o ekzemoch a jedna mamicka mala tiez problem so synom,vsetky vysetrenia,vsetky masticky vyskusala,nakoniec vsetk ovzdala a naordinovala synovu neviem ci to bola makrobiotika,ci co,ale hlavne zelene stavy,...riesila to s odbornikom na zdravu vyzivu...skus pohladat vo svojom okrese poradcu zdravej vyzivy

julwqa
3. máj 2016

som pediatrička a myslím si že, by to mohla byť bakteriálna infekcia, malé vyrážky by mohli byť alergická reakcia na ten .Excipial Možno by ste mali prestať brať všetky lieky ktoré vám predpísali a skúste si dať predpísať BACTROBAN a na tú alerg. reakciu by ste mali si dať tiež predpísať DESLORATADIN ZENTIVA ale len ak je vaše dieťa staršie ako 1 r.

rada som pomohla 🙂

andrejta
3. máj 2016

@julwqa nevadi, ze prispevok je z roku 2013? 🙂