Čo zaberie na jazvy po kiahňach?

otomanko12
2. mar 2018

Maminky, mohli by ste mi poradiť niečo na jazvičky po kiahňach. Dcérka mala veľa kiahní a aj dosť na tvári a ostali jej po nich jazvičky. Je na to nejaký dobrý krém, alebo kúpeľ???

usla35
2. mar 2018

Kremuj hocijakym hydratacnym kremikom. Ono detska tvaricka sa meni, takze by som povedala, ze pokial vyrastie, tak jej tie jazvycky aj zmiznu

libawet
2. mar 2018

@otomanko12 no neviem, kiahne som mala ako osemročná, jazvy smi zostali po celom tele, nie sú veľmi vidieť, ale pri opálení áno, lebo jazvy sa neopália. Neviem, či sa s tým dá čosi robiť, ani som sa o to veľmi nezaujímala, nevadí mi to.

otomanko12
autor
2. mar 2018

@usla35 Ďakujem, vyškúšam jej viackrát denne teda krémovať tvár, snáď sa jej to postupom času upraví😉

otomanko12
autor
2. mar 2018

@libawet ona má na nošteku 2 jamky a okolo úst asi štyry. Snáď jej to aspoň trošku ustúpi...

monro
2. mar 2018

moja dcera mala kiahne minuly rok v maji. Ostala jej len jedna viditelna jazva medzi obocim. Najprv to bolo dlho cervene, teraz je to uz vo farbe okolitej koze ale koliecko stale vidno. A uz to aj tak ostane. Pouzivala som aj biolampu.

misinka0611
2. mar 2018

Neviem, či sa s tým niečo dá robiť. Ja som mala kiahne ako 8 ročná a doteraz mi ostali 2 jazvy ( na kolene a nad bruchom. No sú skoro neviditeľné 🙂

bratislavcankanm
2. mar 2018

@otomanko12 Ja som mala kiahne ako dospela, pre necelymi 7 rokmi... akurat teraz po novom roku sme sa bavili s kozmetickou, ze vacsia jazva, co som mala na cele, mi uz viacmenej zmizla... bola to taka relativne plocha (cize nie moc hlboka) jazva, priemer tak 7-8mm odhadujem.

co si pamatam, tak mininalne nasledujuce 2 roky po prekonani kiahni to bolo hrozne, tvar aj telo, hlavne ramena, chrbat a dekolt, tricka bez rukavov som ani nenosila...

ja by som pouzivala len detsky krem na premastenie...urcite nic drasticke, ziadne kremy s kyselinami, ziadny laser a pod..... pockaj par rokov,3-4 roky, urcite sa to zlepsi... a co nezmizne budete riesit potom

otomanko12
autor
2. mar 2018

@bratislavcankanm ako čítam komentáre asi to aj tak urobím, budem ju len natierať detským krémom, možno viackrát ako doteraz.

lenadka
2. mar 2018

@otomanko12 na zlepšenie hojenia jaziev sú špeciálne mastičky treba sa spýtať v lekárni. Ja som odskušala cicadermu dcére som natierala po operácii hazvu.

titla
2. mar 2018

Mala som kiahne ako 7 ročná a na tvári mi ostali dve jazvičky, jedna, medzi obočím taká výraznejšia. Momentálne je už skoro neviditeľná.

monika2712
2. mar 2018

mojej malej tiez ostali jazvy lebo sa neustale skrabala podvedome zo spanky, aj po stipancoch jej ostali,natierala som aj specialnym kremom silikonovym na jazvy ale ziadne zlepsenie veru

zapka21
2. mar 2018

ak ma jamky, tak to velmi nezmizne, mne ostala na rpriblizne v strede cela jamka a to som kiahne prekonala ako 1,5 rocna. Starsej dcerke ostalo na boku nosteka.

otomanko12
autor
2. mar 2018

@monika2712 takže sa neoplatí vraziť peniažky do špecialných krémov😒

viera77
2. mar 2018

Odporucam Contractubex gel, je na akykolvek druh jazvy, mam s nim len super skusenosti, dostat v lekarni za cca 8 eur....prave maju dcerky kiahne, postupne ich dostali jedna od druhej a tento gel uz mam prichystany.

majolenka11
2. mar 2018

Odporúčam krém San aktiv od Just. Výborný na jazvy, ja som používala po cisárskom a jazvu mi ani nevidno.mam ho aj hneď odberu. Píšte ip

ducina
2. mar 2018

@otomanko12 súhlasím s majolenka 11, na jazvy je skvelý san aktív krém, sama ho používam, je dôležité používať krém čo najskôr po vzniku jaziev, lebo so staršími sa už veľa urobiť nedá. A detičky majú oproti dospelým obrovsku výhodu. Ich telíčko má veľkú schopnosť regenerácie a keď to človek podporí napr. Vhodným krémom, úspech je zaručený. A určite sa oplatí investovať do špeciálnych krémov, ja o tom viem svoje...

ivushka19
2. mar 2018

@otomanko12 podla mna neoplati.... mali sme vselijake kremy a kremovali ako o dusu.... po roku ziadna zmena, mame ich asi 4 na tvaricke.... Boli velke, hlboke..... farebne sa priblizuju okolitej koze, ale priehlbinka ostala a cim rastie, mam pocit, ze sa zvacsuje, akoby natahuje kazda jedna.... Takze mi pridu vacsie ako ked vznikli.... a natierali sme poctivo kazdy den....

otomanko12
autor
2. mar 2018

Jej tie jazvičky vidno, keď sa niekto na ňu pozrie, ale keď ukážem fotku po kiahniach tak každý povie, že chúďa čo to má na tvári, ako keby jej ten blesk to ešte zvyraní..😒

zuzka1008
2. mar 2018

Na jazvy je nechtikovy krem

otomanko12
autor
2. mar 2018

@21maminka21 vyzera to zaujimavo a ani ceny nie sú strašne. Mate s nimi skúsenosť?

prevenar
3. mar 2018

@otomanko12 uplne zmiznu same .. bude to trvat 3 az 5 rokov.

mataj73
3. mar 2018

Same nezmiznu, dostala som kiahne druhykrat ako dospela a moja kozmeticka mi navrhla medovu masku na tvar. Tie co boli este ruzovkaste (nie biele) sa pekne zahojili, biele ostali take ake boli.

tika2012
3. mar 2018

kiahne sme mali pred 3 mesiacmi, zostala nam mala jazvicka - dierocka na nose, natieram ju 2-3 krat denne, striedam imunoglukan krem s nechtikovym kremikom, vidim mierne zlepsenie, ..Mudr nam povedala, ze do pol roka sa to upravi, tak este cakam🙂

alobalka
3. mar 2018

Bratovi nezmizli ani po rokoch, syn má tiež po 2r nejaké jazvy. Ale nenatierali sme.

lucija1312
4. mar 2018

ja som dávala krémik aloe royal jelly a potierala firstom ziadne jazvy... ak chcete kontaktujte ma poradím kde kúpiť...

otomanko12
autor
5. mar 2018

@lucija1312 môžem poprosiť o info ku kremiku, pozrela by som . Dakujem

ivuska027
5. mar 2018

Skús contratubex.
Contractubex® má antiproliferatívne (zabraňuje rozmnoženiu buniek a tvorbe nového tkaniva), protizápalové, uvoľňujúce a zmäkčujúce účinky na jazvovité tkanivo.
Contractubex® sa používa u pacientov s jazvami obmedzujúcimi pohyblivosť, zväčšenými jazvami, zhrubnutými a kozmeticky zohyzďujúcimi jazvami po operáciách, amputáciách, popáleninách a úrazoch; po skrátení šliach spôsobených úrazom alebo ochorením ako napr. Dupuytrenova kontraktúra, ako aj na jazvovité stiahnutia (atrofické jazvy).

lucija1312
5. mar 2018

@otomanko12 dobrý deň, firstík je vodička z aloe vera + propolis a dalšie bylinky. Tu je link:

https://foreverliving.com/page/products/all-pro...

a krémik je čisté aloe vera a link je tu o viac info:

https://foreverliving.com/page/products/all-pro...

pekný dník

otomanko12
autor
5. mar 2018

@lucija1312 ďakujem