Dávate bábätku pravidelne Vigantol?

lenkadenisa
20. jan 2015

Ahojte mamičky. Sme na UM, doktorka nám teda nedala Kanavit, len Vigantol. Čítala som však všelijaké diskusie, aj o tom, aký je to hnus a u nás sa to ešte stále pchá do detí. Pýtam sa Vás teda, že či dávate pravidelne tie dve kvapky denne (ja nie), aj keď je v UM už vitamín D? 😅

esterba
20. jan 2015

@lenkadenisa Ja som kojila, takže odpoveď bez ohľadu na UM, ale Vigantol sa dá jednoducho nahradiť D-vitamínom v kvapkách, napr. nemenovaná kanadská značka ponúka rovnakú koncentráciu, ako Vigantol, takže aj dávkovanie máš také isté.

sednaja
20. jan 2015

@lenkadenisa moje deti boli/sú kojené, takže neviem presne odpovedať na tvoju otázku, ale vigantol som dávala, no aj tak som stále rozmýšľala nad tým či je to nutné.
Vymyslela by to matka príroda naozaj tak? Veď vigantol neexistoval stále, čo dávali deťom pred 100 a viac rokmi? Myslím si, že umelo a zbytočne dopujeme svoje deti. neverím, že príroda by to zariadila takto.....
Prvej som dávala vigantol do 15 mesiacov (kým som kojila), kázala lekárka aj potom do dvoch rokov, nech miniem zvyšok fľaštičky, ale bolo leto, D je aj zo slniečka a teraz v zime už na to kašlem, veď pappá všetko, v strave to má

evulienkaslx
20. jan 2015

@lenkadenisa moja je na UM, Vigantol podavam od oktobra do maja, kedy je u nas malo slniecka, cize sa v tele tvori malo vit. D. V minulosti davali ludia rybu tuk a pod. (vid. napr, film Obecna skola 🙂) Je to dolezite ako prevencia rachitidy. Budem podavat do 2 rokov, teraz mame rok a pol.
Ak nevyhovuje Vigantol, pokojne mozes nahradit inym vit.D. My nemame problemy.

lucy125
20. jan 2015

Ja som davala Vigantol 2r s letnou prestavkou a boli sme na UM,kanavit ti nedala lebo každe UM obsahuje kanavit.

katusap
20. jan 2015

Aj ja som davala kazdy den do 2 rokov.

tatiana1985
20. jan 2015

Ja nedávam pravidelne

zita19
20. jan 2015

@lenkadenisa precitaj si nieco o krivici a potom pochopis, preco sa podava
http://sk.wikipedia.org/wiki/Rachitída
http://najmama.aktuality.sk/clanok/226120/krivi...
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...
Okrem toho vytamin D je dolezity pre budovanie imunity a v zimnych mesiacoch by ho mali brat aj dospeli

vejula
20. jan 2015

@lenkadenisa ja som kupila D-čko od swansonu.. JE to na baze olivového oleja, davam jednu kvapku všetkým deťom po dobu zimných mesiacov

stanislavao
20. jan 2015

@lenkadenisa ja som davala. nie do mlieka, ale na lyzicku. Urcite to pomaha a vit.D je potrebny.

anika
20. jan 2015

@lenkadenisa skús viac dôverovať svojej lekárke, ako diskusiám, mnoho lekárov ich odporúča aj trojročným v zimnom období, takže ja by som na tvojom mieste veľmi neexperimentovala

emai
20. jan 2015

ja davam pravidelne. nemam s tym problem.

mamulienka30
20. jan 2015

@lenkadenisa neviem...toto pausalne rozhodnut? Spave, unavene dieta so zlou imunitou v zimnom obdobi - ano tomu chyba vitamin d... dieta s krcami v brusku, nekludne, to ma toho vitaminu D prebytok, tomu treba vitamin D vysadit... ako ste na tom vy? Ked nemas istotu, trvaj na odbere krvi a zistis, ci mate dostatok alebo nedostatok.

tixi
20. jan 2015

Vigantol, cize vitamin D je rozpustny v tukoch, cize ho urcite nekvapkat do vody ci caju, ale do mlieka. Ked som syna dojcila, odsala som trosku mlieka a pridala Vigantol, robili mu vsak odbery, kde sme sa dozvedeli, ze ma velmi nizke mnozstvo D-cka, tak na nejake obdobie sa davka zvysila az na tri kvapky denne. Teraz ho ma opat v norme. najlepsie sa opytat detskej lekarky, ta ti vsetko ohladom toho vysvetli. Samozrejme si mozes predtym precitat co-to aj na odbornych forach 😉

vinuslava
20. jan 2015

Ja mám dvoj a takmer 4-rocne deti a davam Vigantol az doteraz (okrem leta). Doktorka nam povedala, ze aj ked maju dnes deti rozmanitu stravu, aj tak ma mnoho deti akutny nedostatok vitaminu D a jeho nedostatok sa prejavi zhorsenou kvalitou kostneho tkaniva. Aj ja s manzelom si obcas kvapneme dve kvapky do mlieka, ale naozaj len obcas.

veronikax
20. jan 2015

@lenkadenisa ahoj 🙂 aj nasa papala UM ... a predpisovala nam vigantol. No malej nerobil dobre.... tak som si o tom nieco precitala a porozpravala sa s lekarnickou. Ta mi povedala... ze Vigantol sa uz len dopredava... uz sa nevyraba... ale ze vraj v nom nie su ziadne skodliviny... to hovoria aj o inych veciach 🙂 Ja som malickej kupovala cisto prirodne D ... treba veelmi trpezlivo hladat na nete... alebo objednat zo zahranicia 🙂 No stoji to za to ! 🙂 s Vigantolom mam zle skusenosti ... a vysadila som ho hned... aj novy lekar odporucal 🙂

squishy
20. jan 2015

ja vigantol nedavam, ale vitamin d, kvapky, od swansonu. cisty olivovy olej s vitaminom d. davkovanie 1 kvapka na kazdych zacatych 5 kg vahy. moj maly ma 12,5 kg, tak davam 3 kvapky. v zime sa snazim poctivo, malokedy vynechavam, v lete tak 2 - 3x do tyzdna, slnka je dost a takisto jedavame morske ryby. planujem davat tieto kvapky minimalne dokedy nepojde do skoly, ale mozno aj dlhsie, kedze aj ja si tiez, hlavne v zimnych mesiacoch, sem-tam nakvapkam 🙂

miia16
20. jan 2015

ja som tu chemiu vigantol dost skoro stopla a nahradila ho vitaminom D od swansonu a davam stale aj ked mame skoro 2,5 roka...v lete pomenej....tri kvapky denne

zzuzzik
20. jan 2015

@miia16 cauko aky je rozdiel medzi vigantolom a tym od swansonu? dakujem 😉

bunda1989
20. jan 2015

ja som nedavala pravidelne a uz maju 5 a 3 rokou su tu zdravy bez zlomenin a vapnik ka kosti maju denne z mlieka na litre a a jedia aj ryby vsetko na co maju chut

miia16
20. jan 2015

@zzuzzik pozri si zlozenie vigantolu...cista chemia a pozri od swansonu...je to prirodny vitamin d 😀

mackap75
21. jan 2015

ja som tiež nahradila vigantol prírodným D.....Jamieson - Baby Bébé a tiež dávam 2kv. denne

zzuzzik
21. jan 2015

@miia16 pozrela som, ziaden rozdiel som nenasla, obidve obsahuju cholekalciferol, swanson obsahuje ešte olivový olej a vigantol stredne nasýtené triacyglyceroly - co je vlastne tuk……