Dávkovanie lieku Nurofen od 6 rokov

leontinka27
7. dec 2022

Dievčatá prosím vás aké je dávkovanie Nurofenu od 6 rokov?tiež polovica váhy? Alebo už podľa návodu na krabičke? Ďakujem

nikpa
7. dec 2022

@leontinka27 ja dávam malému ktorý má 20kg 10ml. Raz toľko koľko je napísané na krabičke lebo je to podhodnotené. Inak pre 6 ročnú už je vhodnejší Nurofen Junior mäkké žuvacie kapsuly. Bez problémov aj v noci polospanku požuje a hneď účinkuje.

leontinka27
autor
7. dec 2022

@nikpa o ďakujem už som sa bála ze som ju predavkovala. Ma 7 rokov 22 kg dala som jej 11ml.dakujem za tip. Ešte som ich nemala a ani som o tom nepočula. Ale určite ich kúpim.

leontinka27
autor
7. dec 2022

@nikpa ale dobre sme sa pochopili myslím nurofen 4 % ten co je od 6 rokov nie pre bábätká

nikha2809
7. dec 2022

Na tom silnejšom Nurofene čo spomínaš je tá tabuľka vraj správna.Minule som to tu niekde čítala.Ja inak tiež dávam tabletky, nie tie žuvacie ale také čo sa v ústach rozpustia Nurofen active.Tam je 100mg na tbl naposledy mindr kázala dávať dve naraz, dcéra má 25 kg

nikha2809
7. dec 2022

Tu si to môžeš aj prepočítať 11ml mal byť rozdelených do troch dávok za deň, no nič už, nestresuj, určite bude v poriadku, snaz sa udržať čo najdlhši rozostup medzi ďalšou dávkou https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/nur...

leontinka27
autor
7. dec 2022

@nikha2809 no tak super kto sa v tom má vyznať, každý vraví niečo iné. Tak ďalšiu dávku jej dám možno až zajtra. Bolelo je veľmi uško ma nádchu trochu zvysenu teplotu a trochu kašle. Ale zabralo. Cez deň mala paralen ale ten je dobre dávkovanie. Ďakujem.

nikha2809
7. dec 2022

@leontinka27 no pri tom slabšom sa dáva polovica vahy pri tomto silnejšom je to na krabičke dobre.Kukni ten link čo som ti dala môžeš tam zadať váhu dieťaťa presne ti to vyhodí potom koľko mu máš dávať.Ty si mu vlastne teraz dala v tých 11ml 400mg ibuprofénu to máš ako jednu tbl.pre dospelých

leontinka27
autor
7. dec 2022

@nikha2809 ďakujem no co už snáď bude OK. Ved som najskôr dala 5 potom som to študovala dala ešte 6.

nikpa
7. dec 2022

@leontinka27 mne tak kázala na pohotovosti a keď som jej povedala koľko som mu dala (podľa návodu), rovno mu hneď v ordinácii dodavkovala, lebo mal vysokú teplotu. Je to síce asi 1,5 roka dozadu a či odvtedy upravili dávkovanie na krabičkách neviem. A ano, písala som o tom Nurofene pre staršie deti, nie ten pre bábätká. Ale každa ti tu povie inak ako čítam. Najlepšie nabudúce volať na detskú pohotovosť, tam ti povedia aktuálne informácie. Inak mne syn zjedol 2tbl toho zuvacieho nurofenu asi pol hodinu po paralene a nič mu nebolo, takže neboj.

leontinka27
autor
7. dec 2022

@nikpa no hej presne, aj kamoška teraz dala dve tabletky 25 kg. chlapcovi a ze teda sestra je doktorka. No ved spi pozerala som ju vyzerá OK. Ďakujem. U nás je pohotovo len do 22 00 som práve zistila. Číslo tam je tak keď bude najhoršie skúsim volať. Ak ho vôbec niekto zdvihne