Dcérka mala mrlu

heveri35
5. feb 2015

ahojte,v noci sa malá zobudila s tym ze ju bolí zadocek,pozrela som sa jej a nasla som jednu mrlu,ktoru som aj chytila,potom uz spala dobre.Ráno som bola u doktorky,ktora jej predpisala vermox.Otázka ci neviete z coho to mohla chytit,ci napr.aj od psa?co som sa zatial docitala tak nie,ale ci nemate nejaku skusenost.A druha otazka ci moze( mohla) nakazit ostatne deti,napr,ked sme boli na navsteve.dakujem za prispevky.A este jedna otazka ma napadla,ked sa prelieci moze sa jej to znova vratit???

natalym
5. feb 2015

A s doktorkou si sa o čom bavila? 😎

daneso
5. feb 2015

@heveri35 V prvom rade cela rodina musí vybrat vermox to vam mala predpisat doktorka a neviem ci po troch tyzdnoch este raz 🙂 ...a zvysena hygiena vyvarit postelne pradlo, denno denne menenie pyzamka ,toaleta atd. A ano moze sa to vrátit poriadne umyvanie ruk atd. Skore uzdravenie

tinki
5. feb 2015

@heveri35 medzi deťmi sa to prenáša aj rúčkami..môžu škriabať zadoček..a vajíčka zájdu za nehtík a potom rúčku do pusy..a tak..a tak dookola..V škôlkach sa s tým môžu deti stretávať..

heveri35
autor
5. feb 2015

@natalym doktorka vravela,ze to mohla kludne aj v skolke chytit.

katy1979
5. feb 2015

@heveri35 povod nezistis ale skola skolka ihriska to je uplne normalne. so mnou s tym mama chodila ako na klavir k lekarke

heveri35
autor
5. feb 2015

@natalym
@daneso
@tinki no vravela aby som jej prezehlila spodne pradlo,vyprat postelne pradlo,uteraky.Spominala aby sme sa vsetci preliecili,tak je tam 6 tabletiek,tak pre 3 osoby,teraz jednu a potom po dvoch tyzdnoch zasa.No moja si dáva rúčky do pusy stále :( . Dúfam,ze to nechyti znova.

ivetlo
5. feb 2015

A okrem preliečenia vlastnej rodiny by si mala informovať aj škôlku. Lebo ak to chytila tam, tak zbohom rodina.

heveri35
autor
5. feb 2015

@ivetlo no nad tymto prave rozmyslam,a ako vlastne zistia,ze kde to dostala?

bosoriak
5. feb 2015

@heveri35 Neviem preco zbohom rodina 🙂 Skolka je najpravdepodobnejsie miesto vyskytu tychto parazitov, rovnako ako vsi napriklad. Treba to nahlasit, nech rodicia sleduju decka a nech v pripade prvych priznakov netrapia seba ani deti a rovno idu k lekarovi dat si predpisat ten Vermox. Nie je to nic, za co by sa clovek mal hanbit alebo sa toho bat. Jednoducho skolka je idealne prostredie pre vsetky choroby a parazity, ktore sa prenasaju telesnymi tekutinami.

bosoriak
5. feb 2015

@heveri35 A este nieco - nemusela to chytit v skolke, ale mohla to tam odniest. Takze informovanie skolky je naozaj na mieste. Kde to dostala sa uz teraz nedozvies nijako.

heveri35
autor
5. feb 2015

@bosoriak pravdaze budem informovat o tom ucitelku. Je to take neprijemne zato,aj ked ako tu citam na nete tak dost caste,ale aj tak :(

bosoriak
5. feb 2015

@heveri35 Ako nie je to radostna sprava, to uznavam 😀 Ale v skolke je to naozaj bezne.

alabama0011
5. feb 2015

Nasa to tiez mala, preliecila sa iba ona, nikto iny nic nemal z rodiny. Skolke sme to oznamili tiez, nasa bola vraj jedina, ale potom ucitelka povedala, ze vela rodicov nenahlasuje taketo veci, cize kto-vie..

ivetlo
5. feb 2015

@heveri35 Ťažko povedať, ale škôlku treba informovať a je pravda že dieťa tam okrem domova trávi väčšinu času zo dňa tak patrí medzi najpravdepodobnejšiu možnosť nákazy. Ak to má zo škôlky, tak sa to najskôr potvrdia učiteľky ak sa niekto ešte v škôlke prizná že ich mali. Inak sú ľudia že sa ani nepriznajú ☹

zuzkaanicka
5. feb 2015

@heveri35 v podstate je jedno, kde to chytila, to uz aj tak sotva zistis, ale v skolke by si informovat mala, lebo toto sa v detskych kolektivoch siri rychlo a ak to tam je a rodicia si to vsimnu pozde, tak o mesiac mozete mat zase doma 😖