Dcérka mala zlomenú ruku aj prsty. Ostal jej takýto prst

23. jan 2024

Ahojte, dcérka mala zlomenú ruku aj prsty, už je tomu mesiac čo jej dali dolu sadru a má takyto prst ostal jej vykryveny. Poraďte čo s tým? Má niektorá z vás skúsenosti s takýmto niečím alebo podobným?
Boli sme dnes na chirurgii kam chodila na kontroly počas ošetrovania a nosenia sadry. Doktor sa na ňu pozeral že to čo má, že vo svojej praxi ešte nič také nevidel a že nevie nám poradiť čo s tým. Aby sme sa išli opýtať sa na ortopediu alebo plastickú chirurgiu.
Pohladam na nete kde ordinuje u nás v meste taký doktor a objednám ju. No momentálne som bezradná, čo keď ani ďalší nebudú vedieť poradiť..
Foto priložím do komentu

autor
23. jan 2024

Má vykryveny 4.ty prst a medzeru medzi 3. a 4. prstom

cookie29
23. jan 2024

ortopedia? Rehabilitacia? Fyzioterapeut? Osteopat? Za mna urcite skoro vsetko

danielahamar
23. jan 2024

Možno tejpovanie, aby sa prst vrátil späť, či ľahko si to predstavujem?

autor
23. jan 2024

@cookie29 Ortopéda skúsim vyhľadať ku komu by sa dalo. K ostatným čo píšeš to by ma mal niekto poslať nie, či môžem aj sama bez výmenného lístka?
@danielahamar To ani neviem čo je.?

danielahamar
23. jan 2024

Ak nájdeš dobrého fyzio, možno aj ten by vedel poradiť.
A snímok po zahojeni nerobili, že co sa stalo?

tinkavvv
23. jan 2024

A ktory prst mala zlomeny? Mne sa tiez uz neda ohnut prst do povodnej polohy.

stanulienkat
23. jan 2024

Podľa mňa jej ti blbci zle nasadili sadru.

autor
23. jan 2024

@tinkavvv Mala zlomený 3.a 4. prst na ľavej ruke.
@danielahamar Robili rontgen keď jej dali dole sadru ale neviem asi to vtedy nezbadali že to má takto. Ani ja som si to hneď nevšimla, až po istej dobe sme si to všimli doma.
@stanulienkat Žeby, a ako to napraviť?

nikiki29
23. jan 2024

Ono to vyzerá, že sa to krivo zrástlo 🤔 nemala posunuté kosti v 4.prste?

autor
23. jan 2024

@nikiki29 Nemala posunuté len zlomené kosti.

nikiki29
23. jan 2024

Na rehabilitácie chodí? Ak áno najprv by som sa opýtala tam… ak už nechodí oslovila by som najprv ortopéda a fyzioterapeuta. Dobrý fyzio aj tejpujú, to by tiež mohlo podporiť vyrovnanie prsta.

autor
23. jan 2024

@nikiki29 Nechodí ani nechodila, nikto nás neposlal na rehabilitáciu. Keď jej dali dolu sadru povedal dr že už to má v poriadku a nepotrebuje ďalej nikam chodiť.

stanulienkat
23. jan 2024

Ten lekár je asi úplný blbec, keď videl prst a povie že nepotrebuje rehabilitáciu. Skúste to najprv rozcvičiť. Neviem ako sa naprávajú prsty, ale keď je zle zrastená kosť kdekoľvek na tele, tak ju lámu a dávajú znova sadru. Ale pri takomto prste je to hlúposť.

tinkavvv
23. jan 2024

@stanulienkat no ten lekar to nemal v tom momente, ako vidiet. Ten prst este par dni neohla ani nahodou po odstraneni dlahy/sadry. Ale to ze nepredpisal rehabky je uz druha vec. Za mna by to mala byt automatika.

cookie29
23. jan 2024

@autorka na rehabilitaciu sa skus spytat pediatra, ked uz chirurg sa k tomu nemal. Podobne aj k ortopedovi. Ale fyzio ci osteopat nie su "lekari" a zacvakas si to sama, takze uz len najst dobreho

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2024

@cookie29 Skúsim vbehnúť pediatrovi nech ju niekam pošle asi bez výmenného lístka ju nezoberú nikde.
@stastnamanzelka Ešte aj teraz v dospelosti máš krivý prst?

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz