Deti majú už dva mesiace vši. Pomôže nám kožná lekárka?

junovka
15. aug 2015

Uz 2 mesiace sa trapia moje deti so vsami a ja s nimi,vyskusali sme kadeco...ale nepomohlo ☹ Sme uz z toho zufali 😢 !Myslite, zeby mi pomohla nieco s tym porobit kozna lekarka???

loginexistuje
15. aug 2015

no to pochybujem .... a co pediatricka na to? ved ona by ti musela dat odporucanie....mali ste aj ten elektricky hreben na vsi a hnidy? tam to chce len doslednost a teda urobit opatrenia celej rodine ... co zijete spolu ... sampon vycesavat niekolko krat denne, hrebene do sava, gumicky sponky vsetko premyvat.... postelne oblecenie siltovnky.... a vlasy vsetkym clenom domacnosti samponovat a vycesat... po oprati postelne pradlo prezehlit.. po vybrati hnid ich treba zabit samozrejme .. a vlasok po vlasku so vsivakom / taky hreben/ alebo potom ten elektricky na vsi

janinah
15. aug 2015

zrejme majú hnidy-vajíčka,také biele,tu nepomôže nič,len ich pracne vyčesávať,vyberať z vlasov

palculienka123
15. aug 2015

dcéra má strašne husté vlasy a teda nebolo možné vyčistiť hlávku uplne od hníd, ale veľmi pomohlo ked som jej vlasky žehlila 😉

kengurica
15. aug 2015

.....ak chodia deti do prostredia, kde su ludia, co vsi maju, tak jeto nekonecny boj.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junovka
autor
16. aug 2015

@kengurica co tym myslis, ze moje deti sa pohybuju v cig.osadach???Ved trenuju v kluboch, chodia do skoly ako ine deti....vsi mozes nachytat aj ty napriklad v buse, hocikde, ani sama nevies kde!!!

junovka
autor
16. aug 2015

@anetkaadamko neviem, c by si bola v klude, keby si sa uz 2 mesiace nevedela zbavit tej havede.Vyskusala som kadeco, aj tie " babske" recepty, farby, sampony a kadejake somariny a nic!

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vydrnik
16. aug 2015

Ano chce to chladnu hlavu.dcera pocas skolskej dochadzky chytla vsi 2_3 do mesiaca je jedina biela v triede.skola nic neriesi.tiez zme vyzkusali vela pripravkou aj zkratit vlasy.teraz ma klud.no nastastie uz bude chodit do Pp do skoly.u nas v skole 85 deti a len 3 ,biele.maminky dali vsetky biele prec a to do Pp

zamilion
16. aug 2015

@junovka jediné, čo pomože, je povyberať ručne všetky hnidy. RUČNE vlas po vlase a nie vyčesávať hrebeňom.
mám dve dievčatá s vlasmi po pás, tak viem o čom hovorím. každé čistenie hlavy trvalo mne spolu s mužom na striedačku aj vyše 8 hodín. inej cesty nebolo, ak sme nehceli strihať, ani žehlička nepomáhala.
a čo sa týka šamponu, najviac pomohol obyčajný orthosan - majú ho v DM markete

libka1
16. aug 2015

@vydrnik fu, to je iny masaker...
u nas sa tiez obcas vyskytuju v skole, zatial ich mala nedostala, preventivne jej umyvam hlavu takym samponom proti vsiam (nejaky gastanovy), ale teda mat vsi, tak ju bez vahania vystriham na kratko a ona je si toho vedoma a je s tym stotoznena. Neriesila by som a netrapila sa s dlhymi vlasmi, ved tie vzdy dorastu. Dcerkinej spoluziacky mama tiez vystrihala na kratko, pouzila ortosan, o tyzden uz nevedeli ze mala bola vsivava 😝 zial v dnesnej dobe su vsi uz vsade na skolach a nie je to o tom ze by bol niekto len necistotny, maju to aj tie najcistejsie deti... tusim na tych si zgustnu tie hnusoby najviac...

dudika11
16. aug 2015

my sme s nimi tiež bojovali a dlho, kadečo sme "kydali" na hlavy a prd z toho, kúpila som Orthosan pre psov, pridala som doňho pár kvapiek čajovníkového oleja a s tým si pravidelne umývame vlasy celá rodina. manžela aj syna som ostrihala dohola, postelné prádlo som prala a žehlila 5 dní za sebou, 2x denne som sebe aj dcérke vyčesávala vlasy a pomaly sme sa ich zbavili. Objednala som si hrebeň NittyGritty a s tým sa nám podarilo vyčesať všetky hnidy, ale každý deň poctivo pramienok po pramienku. Boli sme ako rodinka opičiakov, ale inak to jednoducho nejde. Držím Vám palce, aby ste sa ich čo najskôr zbavili. 🙂

sanym
16. aug 2015

@junovka musíš povyberať hnidy - každú jednu. Moji mali vši minulý rok - mladší syn mal dlhšie husté kučeravé vlasy - vyberala som z nich hnidy celé hodiny a vší sme sa zbavili v priebehu týždňa. Medzitým som vlasy každý deň umyla šampónom proti všiam plus použila sprej

sanym
16. aug 2015

@junovka plus vydezinfikovať všetko, čoho sa dotkli hlávky - posteľnú bielizeň, uteráky, čiapky...

mirkava
16. aug 2015

@junovka pocula som ze moze pomoct ocot, ale neviem ci ho treba riedit alebo ako. A urobit zabal. Skus pozriet na nete...

vydrnik
16. aug 2015

@libka1 i ked dcera upozornila ucitelku ze spoluziak sa stale skrabe na hlave ona na to nic.,vzdy ked zme jej vlasy zkratili este sa jej smiali.

sue
16. aug 2015

Ostrihať nakratulinko a vyvariť odevy, deky,periny, hrebene, uteráky a vyčesávať hnidy...

junovka
autor
16. aug 2015

Dakujem vam baby vsetkym za odpovede, ale ja som chcela len vediet odpoved na otazku, ci by nam pomohla v krajnom pripade kozna lekarka.

olifcek
16. aug 2015

@junovka KOzna lekarka Ti nema ako pomoct... odporuci to, co zeny tu.... aspon si myslim. ak chces mat istotu, tak jej zavolaj...

a odporucam pozriet detom pod matrac, ci tam nemaju vsi hniezdo.... vraj to niekedy takto je... ale nemam susenost, pisem len to, co som pocula, ked mi hovorili o podobnom pripade.

cmulinko
16. aug 2015

@junovka podla mna by kozna lekarka nepomohla nijak inak extra ako s podobnou radou ake sem davaju ostatne mamicky.Naozaj je to nekonecny boj ak je dieta v prostredi,kde sa vsi citia ako v raji a to nemusi byt ziadna ciganska osada.Uz len samotne deti su zvysene riziko...staci jedna trieda a jeden ziak a za 1 den moze teoreticky preniest vsi na vsetkych spoluziakov...ak ma starsych surodencov,tak uz je to roznesene v 2-3 inych triedach.Tie deti maju rodicov,rodicia maju pracu....a vsi moze dostat naozaj aj najluxusnejsia modelka.Nie je sa za co hanbit.Normalny clovek vie,ze sa taketo veci stavaju.Treba si byt isty,ze sa znicia vsetky vsi na hlave a naozaj najlepsie je rucne vlas po vlase,dalej velmi dobre bolo spomenute oprat dokladne saty,uteraky,postelne pradlo,vycistit hrebene.Daju sa uz kupit pripravky,ktore sa pouzivaju na prevenciu.Rozne vlasove spreje.Dobre pomoze aspon 1 za tyzden ucesat komplet vlasy s hrebenom na vsi tiez len tak preventivne.Kozny lekar moze vypisat akykolvek super pripravok,ale nic to nepomoze ak sa nebudu odstranovat hlavne priciny,tak akakolvek zazracna vodicka bude len docasnym riesenim.A niekedy sa bojuje a pritom pricina toho,ze nie su pozitivne vysledky len uplne banalne nedodrzanie postupu ako je to an pripravkoch napisane,ale sup sup sa to leje na hlavu,potom sa caka na druhu davku bud priliz kratko alebo zas priliz dlho...vtedy je to nekonecny boj,lebo vo vlasoch uz budu stare vsi,mlade vsi,stare polomrtve hnidy,mlade nedozrete vajicka,dozrete vajicka...vsetko mozne dokopy.

kikuska_wedge
16. aug 2015

Chuda kolegyna riesila presne to iste co ty. Stale sa im to vracalo. Mala to opatovne nanovo nosila zo skoly. Tam to niekto mal a rodicia to neriesili. Spojili sa ako rodicia a boli sa stazovat. Potom ucitelka prehliadala deti, ci nemaju vsi a kontaktovali sa rodicia tych, u ktorych sa nasli. Trvalo to cez pol roka. Ale teraz je uz klud.

majulino
16. aug 2015

ako pisu baby ortosan a po aplikovani zabal vlasy na cca 30 min do folie az potom oplachni

rakywanda
16. aug 2015

napatlat kokosovym olejom omotat igelitom nechat čo najdlhšie pôsobiť

jantyy
16. aug 2015

@junovka
Jasne, vsetky veci co tu uzboli popisane...
Ale pomoze ti aj lekarka-ale kozna- a to jedine predpisom peny proti nadmernemu svrbeniu-Clarelux 500. Je to sice kortikoid ale zabera vyborne. Nedala by som ho ale dietatu,skor to ak by si aj ty chytila. Jasne , ak sa vsi nezbavis , svrbiet bude donekonecna..

laaska
16. aug 2015

kamaratka hovorila, ze jedine co im pomohlo bola zehlicka na vlasy, tsk zehlili!

loginexistuje
16. aug 2015

@junovka nie nepomohla nema ti co predpisat vsetko je to volnopredajne poistovna nepreplaca moze ta akurat tak nahlasit na hygienu co by mala a oni by mohli prist urobit setrenie a odporucit ti to co mas tu

anik56
16. aug 2015

My sme použili všeličo, zabral len Paranit. A niečo k prevencii - ako aj komáre a iná háveď, aj vši si vyberajú len niektoré hlavy. Asi to bude feromónmi. Moja sestra poradila mojej dcére, ktorej sme vši odstránili už niekoľko krát a vždy nové doniesla zo školy, aby si vždy pred odchodom z domu navoňavkovala vlasy a tým tie potvory oklamala. Odvtedy sa k nám vši nevrátili.

jeennyv
16. aug 2015

vsi a podobna haved chodia len na prirodny vlas, kup nejaku zmyvatelnu farbu, tym ze su to deti a budes mat pokoj zaruceny, u nas to riesili vsetci tak zatial zabralo....ja si roky farbim vlasy a nebolo to tak davno ked som chodila na strednu a spoluziacka priniesla, ja vyklopat nic, kto si nefarbil alebo nemeliroval aspon vlasy, no des, dokonca poskakali aj na rodinnych prislusnikov....

junovka
autor
16. aug 2015

@jeennyv to som spravila pred tyzdnom a vysledok?,...ziaden

jeennyv
16. aug 2015

@junovka tak potom jedine sa opytat lekarky na nejake tabletky, ked je to az take, lebo viem ze spoluziacka, ktora mala dlhodobo vsi vlastne ona bola nositelka co brala aj tabletky....