Detská kolika u mesačného chlapca

michaelaaa37
19. máj 2017

Ahojte prosim o radu,nas maly syncek (1mesiac) ma neskutocne koliky, som plne dojciaca takze nechapem...skusali sme espumisan ktory mu neskutocne zaberal potom sme prestali brat a po par dnoch zacal mat silne koliky ..nasadili me ho spät a nezabera ...doktorka na pohotovosti nam odporucila coliprev len neviem ci to mozem kombinovat...povedala ze ano ale davkovanie uz nepovedala ..coliprev je na travenie a zostava v brusku a espumisan ide rovno von len oboje sa davaju pred jedenim (alebo espumisan po jedeni) ...neviem vobec ako to mam davat prosim poradte kto mate skusenost

pininka
19. máj 2017

Treba vyskusat viacero veci, mozu sa aj kombinovat, lebo espumisan, sab simplex su na prirodnej baze,s tym nic nepokazis. Praveze plne dojciace deti mavaju koliky, oznam baby ktore nejedli uz nic ine len chleba s maslom a aj tak dieta kolikovalo. Co som ja robila od zaciatku bolo,ze som davala feniklovy caj. Vzdy krasne prdkali a nemai problem a aj doktorka mi vravela,ze treba, niekedy je to nase mliecko velmi huste a tazke pre babo.

naniatko172217
19. máj 2017

Pozor, nie kazdemu robi fenikel dobre, moj mal po nom riadne bolesti. Zial, kolika potrebuje len cas. Traviaci system babatka je este nevyzrety, musi dozriet. Pokracuj v Espumisane, nech si poriadne poprdka, mozes vyskusat probiotika Biogaiu (u nas to prejavy zmiernilo), pravidelne cvicit s nozickami, davat casto na brucho, masirovat brucho. Strava ti tie koliky az tak neovplyvnuje(samozrejme nedam si kapustnicu 😀 ), pokial nema intoleranciu laktozy. Trapili sme sa rovnako, nam pomahali vyssie uvedene veci a davala som pozor, nech pri kojeni nehlta vela vzduchu a poriadne si po kojeni odgrgne (bublinky vzduchu roztahuju crievka a to ich boli). Chce to len cas! Mojmu ako keby utalo to v 3 mesiacoch preslo 🙂 vela trpezlivosti a lasky zelam 🙂

evittam
19. máj 2017

@michaelaaa37 Davas Vigantol? Ak ano skus vysadit.😉

bienennest
19. máj 2017

@michaelaaa37 Ahoj, moji obaja chlapci mali koliky prvych par mesiacov zivota a asi ta nepotesim, vela zazracnych liekov na to nieje. Kvapky ako espumisan su podla mna skor reklamnym trikom.. skusala som ich a ked som ich vysadila nepozorovala som ziadne zlepsenie, takze asi je to skor len placebo efekt (moj detsky lekar mi o nich povedal to iste).

Lekari mi povedali, ze vacsina deti sa narodi s nie uplne vyvinutym traviacim systemom a ten si musi pocas prvych tyzdnov zivota zvyknut na prijem mliecka. Ja som tiez kojila a je to len omyl si mysliet, ze len flaskove deti maju koliky. Precitaj si tento clanok, je tam mnozstvo tipov k tomu, co mozes urobit aby si tvojmu dietatku pomohla pocas obdobia kolik - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/koliky-co-robit-ked-babatko-place-p1627s/

hradnapani
19. máj 2017

my sme si presli kadecim s oboma detmi a jednoznacne mozem povedat,, ze najviac pomohla rektalna rurka, vtedy bola ta ulava citelna. A to pritom pustali prdiky dostatocne, ale s pomocou rurky islo vzduchu ako z balonika.

rheuska
20. máj 2017

Nastal čas kontaktovať laktacnu poradkyňu. Všetky pripravky sú na nič. s rektalnou velmi opatrne! Nám na "koliky" pomohlo nosenie (ergonosic, šatka). Neuveriteľné však? A veľa ženám zo skupiny nosíme naše deti. Inak za pár dni to prešlo.

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/koli...