Do kedy treba sterilizovať fľašky a cumlíky?

barborato
28. sep 2010

Ahojte prosim vas do kedy ste sterilizovali alebo vyvarali detom flasky a cumliky? Moj Matko bude mat rok a este stale mu sterilizujem flasky od mliecka kazdy den a od cajiku raz za tyzden. Neroby mi to problem uz sa to stal denny ritual bez toho by som asi ani nezaspala ale okolie mi hovori ze uz to je zbytocne. Dakujem za radu?

ani3012
28. sep 2010

sterilizátor som predala ešte v apríli tuším a aj to som nesterilizovala každý deň 😉 Súhlasím ale s tvojím okolím :
Niekedy menej je viac 😉

kepassa
28. sep 2010

ja som asi do 11teho az 12.mesiaca a tiez som si myslela, ze uz nemusim ale aj tak som to robila 🙂

katy1979
28. sep 2010

ja som ten druhy extrem a nesterilizujem vobec raz za cas dam flasku do umyvacky. ale my ju mame len na vodu.

maggie2
28. sep 2010

kľudne sterilizuj fľašky aj do dvoch rokov, ak budeš mať z toho dobrý pocit. Ja som tak sterilizovala tiež... . Ale reálne naozaj stačí do tých 12-18 mesiacov...

andika10
28. sep 2010

ja som raz za čas do pol roka, odvtedy len umývam

katusradus
28. sep 2010

do 4mesiaca po každom jedení,ale vo vašom veku je to už zbytočné 🙂

zuzkat1
28. sep 2010

ja som raz za cas iba... mala pouzivala flasu asi do 3ch mesiacov odvtedy nie,ale dokopy som ju vyvarila asi 10x🙂 ked ma rok je to podla mna zbytocne

lenka1smejka
28. sep 2010

Ja som prestala tusim po 3mesiaci vyvarat aj to som iba 2x do mesiaca vyvarila.Moja nevlastna sestra vyvarala malemu denne flasku a maly nema imunitu a dokyna im povedala,ze to z toho lebo nemal ziadne bakterie jeho zaludok

maryanna
28. sep 2010

@barborato takému veľkému dieťaťu netreba sterilizovať prepána, veď dieťa vopchá do úst kadečo, také 11 mesačné dieťa už lozí, chytá všetko možné, všeličo olíže, ochutná, tak načo mu sterilizovať fľaše?? len robota zbytočne, prehnaná čistota je na škodu, poznám prípad kedy sa dlho sterilizovalo a sterilizovalo sa všetko a dieťa malo plieseň v ústach od prehnanej čistoty......
ja som sterilizovala asi dva mesiace aj to nie po každom jedení.....

berus222
28. sep 2010

ja som sterilizovala iba ked som mala nieco nove. potom som to len umyla v teplej vode.

lulistek
8. jan 2014

moja ma 9 mesiacov a dnes uz asi schovam sterilizator

iskricka55
21. okt 2014

My sme tiez sterilizovali ca kazdy druhy tyzden do tych 3 mesiacov teraz mame skoro
pol roka a max raz do mesiaca vysterilizujeme a zatial v pohode

domi1988
21. okt 2014

Ja po kazdom pouziti flasky oplachnem horucou vodou a raz za tyzden sterilizujem.

pipinka4
21. okt 2014

Ja som asi tak do pol roka aj to len raz za cas.a potom som uz len umyvala normalnou jarou.mala od narodenia vsetko pcha do ustociek tak som to nejak extra neriesila 🙂

zeytin
21. okt 2014

Kludne sterilizujte vsetko do 3 rokov dietata .... a potom dieta nastupi do skolky a budete kazdy druhy tyzden na OCR 😀 😀 😀 ja som nesterilizovala a sme zivi a zdravi 😉 vsetko treba s mierou!

skibaby
21. okt 2014

Ja som pri staršej dcérke cca do roka, pri mladšom synovi vobec, len horúca voda🙂
V pôrodnici to mamičky na izbe ani inak robit nemôžu, tak ked to staci-a stačilo tak tam, musí stačiť aj doma;)
Maly nemal nikdy žiadne ťažkosti.