Dostalo sa vaše dieťa zo zajakávania?

sjack
6. dec 2020

Ahoj, niekto kto sa dostal zo zajakávania ?
Čo vám pomohlo ?
Rady ?
Okrem logopéda... akákoľvek pomoc

sjack
autor
6. dec 2020

PS... aj keď má 20 rokov ? Dá sa zmeniť reč, zlepšiť ?

saluda
6. dec 2020

@sjack môjmu otcovi pomáhalo čítanie nahlas. Nedostal sa z toho úplne, ale bol to veľký pokrok. Môj syn sa tiež zajakava, u neho to má psychicky pôvod a trochu pomáha magnezium

sjack
autor
6. dec 2020

A aký psych pôvod ? Ak smiem vedieť

pribinak
6. dec 2020

@sjack psychoterapia. Môj spolužiak zažil traumu, vyskočil na neho veľký pes a dohrýzol ho. Chodil na logopediu a na VS mu poradili psychoterapiu. Dosť sa to zlepšilo.

denis88
6. dec 2020

@sjack ahoj riešime to už rok so synom a žiadna pomoc. Neurológ, psychológ atď.. boli sme aj v Čechách,, Nová mluva,, na to ze je ešte malí ma teraz 9rokov začal zajakavat od 8rokov z ničoho nič.

sjack
autor
6. dec 2020

@denis88 hmm... a pomoc neurológa je načo ? Niečo s chrbticou ?

denis88
6. dec 2020

@sjack nie vyšetrenie hlavy mozgu atď..

sjack
autor
6. dec 2020

A hypnóza... alebo akupunktúra pomôže ?

denis88
6. dec 2020

@sjack to sme ešte neskúšali a doteraz som o tom ani nepočula 🙄

ninusa221
6. dec 2020

Poznam jedneho chlapca uz ma podla mna okolo 25 trauma v detstve a zajakava sa

deti95060810
6. dec 2020

blízky príbuzný. Sú obdobia kedy to ani nepoznať, inokedy zas problém.... vždy to súvisí so stresom resp. stres to veĺmi zhoršuje... Nepomohli žiadne sedenia, ani návštevy u kde akých lekárov .... Nikdy to ÚPLNE neprešlo.

pomarancu
6. dec 2020

@sjack znama chodila s chlapcekom na muzikoterapie -2 hodiny cez sluchatka Mozart (okrem klasickych logoped, psycholog)

janinah
6. dec 2020

@denis88 z ničoho nič to nebolo..
poznám,je už dospeý,chodili kdekade aj na dáky pobyt do čiech,zajakáva sa stále,raz viac,raz menej,ale je inžinier,má dobrú prácu,takže robiť čo sa dá,ale nie je toto koniec sveta

denis88
6. dec 2020

@janinah ďakujem 😊a môžem poprosiť v Čechách ste boli v Tŕinec? Ta nova mluva? Lebo my sme boli tam ale že vraj zatiaľ je na to malí tak nech počkáme 🙄 ďakujem

birika
6. dec 2020

@sjack 20 rocny musi zacat pracovat sam na sebe - neda sa to uplne odstranit, ale da sa to napravit