Dusivý kašeľ u 4 ročného. Ako sa ho zbaviť?

helka101
24. nov 2010

MIlé mamičky, idem vas požiadať o radu ako si poradiť s neznesitelny dusivým draždivým kašlaním 4ročného chlapčeka.. Môj synček je pravidelne chorý, teda môžeme povedať, že kašleme skoro cely rok, dakedy je to pokašlievanie, dakedy je to dusivý kašel.. Podla doktorou kde chodime, je v poriadku.. Na alergologií nam bola zistena hranična alergia na roztoče.. nasadili nam inhalatory Berodual a Flixotide.. sirup Zirtech a Arieus.. no vôbec to nezabera.. teda, stale sa nam vracia ten dusivý kašel.. ☹ ☹ ako mu mam lne pomôcť.. 😔 skušame čajíky, sirupy... všetko možnéé.. ale nikdy sa z toho nedostanem.. večere a noci su u nas najhoršie.. ... chcem mať už zdraveho škôlkara 😅

alca85
24. nov 2010

@helka101 teraz som čítala, že odmietaš inhalátory, ale ten soľný sloník nie je klasický inhalátor s chémiou, je to čisto prírodné 😉

janinah
24. nov 2010

@helka101,dievčatá ti chcú poradiť iste s dobrým úmyslom,ale nemôžeš teraz predsa robiť z dieťaťa pokusného králika a skúšať čo tu kto poradí 😒
nájdi si dobrého lekára/lekárov

nellina
24. nov 2010

@helka101 takyto kasel moze znacit aj alergiu na BKM..skuste vylucit hlavne mlieko, mliecne vyrobky..

masinka
24. nov 2010

ahoj
ked si tak pisala ze mate dost vlhko az vam voda po oknach steka.... neplesniveju vam z toho steny ? ono sa mozu robit plesne aj niekde za nabytkom a tie spory potom drazdia. moja mama tiez tak kaslala az ju dusilo, doteraz na to nedosli doktori ze z coho, ale v jednej izbe sa jej v rohu zacinala robit plesen, tak to mozno bolo z toho.... a kasel jej presiel ked jej predpisali lieky na bolavy klb 😖

kaja73
24. nov 2010

@janinah Mas pravdu s tym dobrym lekarom ,ale poviem ti že aj dobry lekar lieči len klasickou alopatickou liečbou a ta mna osobne už štve.Na ekzem kortikoidy, na infekty ATB .Zabudaju na silu vitaminov , zdravej stravy a prirodnych produktov.Ja som si prešla slušnou radou lekarov a nepomohlo to.Niekedy plati-porad si sam.

ywana
24. nov 2010

@helka101
...v prvom rade súhlasím s @janinah, nájdi si lekárov...
...píšeš, že ste boli na alergológii...nikde inde ??? ...osobne by som detskú lekárku, ktorá nerieši takýto stav ihneď vymenila a odišla od nej...nájdi si inú, pýtaj sa na rôzne lekárske vyšetrenia...myslím, že najprv by si mala začať na pneumológii (to je pľúcne)...a ešte sa chcem spýtať, nie je tvoj syn slaný ?...nemá slaný pot ?...prípadne problémy s bruškom a stolicou ?

janinah
24. nov 2010

@masinka,pleseň je riadne svinstvo,moja dcéra mala mykoplazmatický /plesňový/ zápal pľúc,okrem dusivého kašľa mala aj vysoké horúčky a zaujímavé je,že tento zápal pľúc nepočuť fonendoskopom,len na rtg sa ukáže....a poznám aj dievčatko hospitalizované so silným kašľom v nemocnici,prešlo všelijakými vyš. a nakoniec pôvod bol psychický,nadpriemerná inteligencia.....ale u 4r. psych. dôvod asi nebude...

strapco13
24. nov 2010

@janinah len upresnim..mykoplazma a plesen nie su uplne to iste..aj inak sa liecia.
Ale inak mas pravdu..mykoplazma /rovnako chlamydie a ureaplasmy/ sposobuju atypicke zapaly..v tomto pripade to znamena, ze dieta kasle, lekar nic nepocuje na hrudniku zle, napriek tomu na RTG pluc je nalez a dost velky
cize pri kazdom dlhsom kasli treba RTG pluc

helka101
autor
25. nov 2010

Ahojte baby... tato noc bola strašna 😔 od 2hej sme hore s dusivým kašlom, ktorý ho nadrapuje až na zvaracanie 🙄 nepomohlo ani vetranie, ani čajík proti kašlu, ani sirup.. ☹ som zuufala, 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

@alca85 odmietam len tie inhalatory s kortikoidami, nie prirodne 🙂
@janinah nechcem sneho robiť pokusneho kralika, ale kedvidím, že doktory nas odpinknu stym, že je to zdravy chlapec len s kašlaním, lebo je alergik a nedaju nam nič ine ako kortikoidy.. a ked pridemasi 3 x s kašlom ku detskej tak nam da bez pričiny ATB... tak mi nič ine neostava, ako sa popýtať iných mamičiek ako sa stym oni pasovali 😅
@masinka plesnive steny sme nenašli, len tetno tyžden nam zvlhol rok v spalni.. v rohu je plesen za nabytkomsom ju nenašla.. ☹ tak sa to ide akurát dnes reišiť, oškrabať a vystriekať.. ale ja som aj z tych okien zuufala 😔 vraj vetrať vetrať vetrať, a vnocinam voda steka, rohy pri oknach uplne mokre... 😖 najradšej by som ich vyšmarila 🤐
@ywana ano idem vymeniť detsku lekarku, už som pevne rozhodnuta. 😔 aj ked mi to bude luto, ale inač sa to neda. ma mily pristup ale už sa to ťaha 2rok stačilo 🙄 Odmietla nas kdekolvek poslať... vraj nevidí nato dôvod 😔 Pot nema slany, len studeny.. to ma dosť laka 😔 ale podla nej je tonormalne, vraj sa telo detí tak ochladzuje.. so stolicou mame problem, jedine ten že ju mame tvrdšiu... 😠 ale inač nie.. nezvykne ho ani bruško bolieť
@strapco13 boli sme u krčnej s uškami, zatiekli nam tie soplíky... spomínala som jej ten kašel a pozrela ho a vraj mu zatekaju soplíky.. ak sa zbavíme soplíkou, ktore zatekaju, tak mame vraj po kašlaní... ale on kašle, aj ked sopplíky nema ( praktizuje, podla tvojich rad, čistenie a hygienu nošteka/

Dnes idem volať novej doktorke... či nas zoberie.. a rovno jej poviem aka je situácia.. alebo tam rovno skočím a dohodnem sa snou 😅

helka101
autor
25. nov 2010

spomínala sa tu aj alergia na mlieko a mleične vyrobky, na alergologií nam robili testy... a tam nam nič nezistili.. ale to mal dva roky a možno sa to zmenilo.... ale maly pije vela mlieka a je vela jogurtou... dnes som mu našla zase ekzemove fliačky po zahyboch , a tie sa objavia just pri tom kašli.. akoby ho dačo draždilo a bolo to už v krvi, ked sa tie fliačky robia 🙄

baby ja som fakt zuufala... a hlavne z toho že mu sama neviem pomôcť... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a ten kašel je fakt hrozny

beaska
25. nov 2010

ja som kaslala asi rok, nevedeli co so mnou, a po roku sa ukazala alergia na mlieko, a teraz ked dietu porusim zacnem kohrnat 🙄

janinah
25. nov 2010

helka,PNEUMOLOGA /pľúcneho lekára/ si hľadaj,mal by byť v nemocnici detskej

bonaquaba
25. nov 2010

@helka10 tak teda derivacny kupel je omyvanie pohlavia vlaznou vodou, cele telo musi byt v teple to znamena ze msuis sa dobre obliect, aby ti bolo teplo a spodok si omyvas vlaznou vodou, ale nie sprchou, das si vodu do niecoho a nejakou hubkou or handrou, ale ruku tiez nemozes mat mokru, resp studenu z tej vody, a potom ist este aspon na pol hodky lahnes do postele. V tele sa vytvori podtlak a tym padom sa zacnes vyprazdnovat a bude ti brat vsetkok ten sajrt von. Najlepsie je to robit rano kvoli tomu, ze vtedy cinnost criev je intenzivna, medzi 5 a 7 hodinou,ja ked som to robila tak niekedy som nestihla ist ani na WC, a zo zaciatku so´m sa citila hrozne to znamena ze sa mozes citit ze sa ti stav zhorsuje, ale to je len naznak toho ze sa ocistujes. Na nete si to daj do vyhladavaca a riadne si to tam nastuduj, pretoze tam je to presne pisane ako to mas robit, bo ked to nebudes robit spravne tak sa nedostavi vysledok, tak teda drzim palce

kaja73
25. nov 2010

@helka101 To mlieko skus vynechat,aj ked testy nevyšli pozitivne,Ani nam nevyšli a napriek tomu ma alergiu na mlieko-ten mladši.Ekzem mu po 3 tyždnoch diety zmizol.Ono totiž alergia može byt v krvi dokazatelna ,ale aj nie.Ta druha sa zisti len eliminačnou dietou-teda vynechanim podozrivej potraviny.Ved skus a uvidiš po cca mesiaci ako na tom ste.A ak ma aj ekzem,tak maš o dovod viac si to tou dietou overit.Ja napr alergiu na mlieko nemam,ale po mlieku vždy kašlem aj hodinu.

helka101
autor
25. nov 2010

@kaja73 noo dnes ho nepil, ani na večeru mu ho nedam. ked pôjde spinkať 😔 aj ked si ho bude pýtať, lebo je to jeho rituál.. len ma metie to,že ked je leto to obdobie bez kašlania, pije mliečko a nekašle.. nedraždi ho.. aj ked je pravda, že mliečko velmi zahlienuje.. 😒 a ja si myslím, že zato sa nevieem zbaviť soplíkov 😢

strapco13
25. nov 2010

@helka101 a kontrolovala tu nossnu mandlu..lebo hlieny casto zatekaju z nej

rajana
26. nov 2010

helka101 ja mam rovnaký problém,mám 5,5 ročného syna, ktorý kašle cca od oktobra do marca-apríla, na alergológii mu nič nezistili, ale doktorka je presvedčená, že aj tak musí byť na niečo alergický, len treba zistiť na čo....počas roka sa mu strieda suchý dráždivý kašeľ, ktorý má hlavne večer keď lahne do postele s produktívnym kašlom, ktorý má zase cez deň, pokiaľ vykašliava, doktorka tvrdí, že to je dobre, zbavuje sa hlienov, to je to čo cíti v krku ako neaku šupku alebo oriešok (ako hovorí syn),keď má ten suchy kašeľ, vtedy mu dávam solmucol alebo trifed, niečo na rospustenie tých hlienov, keď vykašliava, zase niečo na podporu vykašliavania, ale tiež ma to už nebaví, už sme všetci z toho kašla unavení a som rozhodnutá, že keď znovu začne kašlať (teraz mame obdobie relatívneho kľudu, už asi týždeň zakašle tak 3-4x za deń) ideme na plúcne, pretože tie sirupčeky naozaj nič neriešia......nosnu mandlu mu brali keď mal 3 roky, vtedy sme mali rok pokoj a po roku to všetko začalo, no keď ideme na ORL teraz, lekár povie, že mandlu má síce zväčšenú, ale vraj je to dôsledok toho, že má zdurenú sliznicu v nose práve vraj z neakej alergie, len nikto nevie z akej......už som ho aj olizovala, či nie je slaný, z CF mam naozaj strach, ale dúfam, že až také zlé to nebude....verím, že kým na rok nastúpi do školy, toho zlého kašla sa zbavíme....a vy tiež, držím nám ajnašim deťom
palce

ywana
26. nov 2010

@rajana ...CF nie je výhra, ale dá sa s ňou žiť...neboj sa jej... 🙂

rajana
26. nov 2010

dakujem ywana, CF zatial naozaj neriesim, počula som o nej iba samé "zlé" veci, si prvá s pozitívnym myslením = dá sa s ňou žiť, to povzbudí, pretože keď si človek s niečím nevie dlho rady tak ako my s tým kašlom, zvyčajne myslí na najhoršie......no verím, že raz bude dobre a my budeme už iba spomínať 😉

strapco13
26. nov 2010

@rajana ak ma nosnu mandlu zvacsenu..moze robit problem ona a opuch nosovej sliznice moze byt z podrazdenia , lebo nad mandlou stoja hlieny

jankajs
26. nov 2010

Náš syn kašlal neustále viac ako päť týždňov, kým mu neurobili odbery aj na chlamýdie a mykoplazmy, a tam bol "pes zakopaný". Bol aj na RTG pľúc a nosových dutín, na krčnom sa nepotvrdilo ani podozrenie na zväčšenú nosnú mandľu, ešte sme neboli u alergológa, no berie Xyzal (pre prípad) a Sumamed 3. dávku (preliečovaciu). Nesmie do škôlky,aj malá infekcia ho zloží.

jankajs
26. nov 2010

Ešte jedna vec - keď kašlal v noci, okolo polnoci a nad ránom, tak väčšinou ho tak naťahovalo, až zvracal... Takto sa vraj prejavuje alergia, či astma, spomínala jedna mamička z okolia, ktorej dcéra má astmu. Ako som spomínala, tak u nás to boli mykoplazmy, po preliečení kľud, ale pri malej viróze zas katastrofa - už nie ani tak kašeľ ako horúčky do 39,5.

helka101
autor
27. nov 2010

@strapco13 krčna nas pozrela apovedala že je v poriadku, že je to alergicky kašel...

len nehcapem prečo kašle len obdobie september - apríl.. jar a leto je u nas kludný... ☹ ked mu robila alergicke testy, tak vyšli hranične hodnoty na roztoče, čo vraj nepovažuje za alergiu, a len tento alergen je v tomto obdboí, taký ťažký pre detičky.. 😖

@jankajs mašpravdu, ked sa rozkašle, tak až tak, že ho napína na zvracanie.. často sa mi zvykol vlani aj pozvracať 😔

kašel sa nam sovjím spôsobom ukludnil, kuila som mu v lekarni sirup bromhecinum, alebo tak nejako sa vola.. 😖 celkom nam zabral, už ma len taky zahlienený kašel.. nie taký draždivý.. kebyže sa nejako zbavime tych soplíkov 😅 možno by to aj prešlo... mne pride žeje velmi zahlienený ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

libka1
27. nov 2010

@helka101 my mame s dcerkou uz 3 mesiac ten isty problem ako vy... nam ale zistili zvacsenu nosnu mandlu zhruba po 2 mesiacoch chodenia k lekarke ako na klavir... k imulogovi ideme az v strede januara, doteraz nas tiez nikde nechcela detska poslat, uz som z toho bola na nervy a rozmyslala som ze ju vymenim, tak konecne aspon k tomu imunologovi si zmyslela tento tyzden ze by bolo dobre zajst ... stale sa ma pytala ci sme z muzom alergici, ako keby to ze nie sme bola zaruka toho ze ani nase dieta nie je 😝 my berieme aerius a lymphomyosot, davam jej aj immunal, ale uz s nim koncime lebo sa nemoze davat dlhsie ako 8 tyzdnov... asi jej dam este imunoglukan, uz ho mam kupeny v chladnicke... lekarka mi radila ze nech jej dam kolostrum, len mi to pride take proti srsti, ked to je kravske kolostrum 😝

nellina
27. nov 2010

@helka101 mlieko obsahuje kazein, a ten posobi na sliznici dychacich ciest ako lepidlo..sliznica je potom narusena a viac nachylna na bakterie..vapnik sa da nahradit aj inac..

helka101
autor
27. nov 2010

@libka1 noo my sme brali tiež aerius ale nejake zmenysom nevidel a to ho berieme dlhodobo.. 😠 mna štvu tie inhalatory.. berodual je taky silny, žemi ho maly odmieta dýchať 😖 musím snim bojovať.. 🙄 teaz sa ten kašel skludnil, nieje taky dusívy.. 😒 no budem sa ešte raz žiadať ku krčnej.. 😎 a uvidíme čo nam tam zsitia,..

aj ked sme s manželom už rozhodnuty ,že navštívime homeopatku, ludia v okolí nam vraveli, že fakt pomaha.. tak dufam, že to zaberie aj u nas.. a ako další pokus zato nič nedam 😅 ved sme už toklko skusili 😠

@nellina noo môže to byť, že ho mliečko draždi,.. len prečo ho nedraždi aj cez leto a jar??? 😕 😕 😕 lebo vtedy nekašleme... 🙄

libka1
27. nov 2010

@helka101 my berieme aerius druhy mesiac a tiez nevidim ziadnu zmenu... ale asi je to kratko... inhalatory nemame zatial, nemal nam ich kto dat ked to lekarka zatial vobec neriesila 😖 to musi byt strasne ked to musite nasilim vdychovat, to je na nervy urcite 😝 u nas ten kasel zacal s nastupom do skolky, dovtedy nemala absolutne ziadne problemy, tak neviem ci to nebude suvisiet s imunitou... tu nosnu mandlu nam stale odporucaju vybrat, aj co som sa pytala vo vselijakych poradniach od lekarov kazdy len ze vybrat, vybrat... ale mala ma len 2,5 roka, vidi sa mi to skoro 😔

helka101
autor
27. nov 2010

@libka1 no presne.. inač aj nam ten kašel prišiel nastupom do škôlky.. dovtedyy se mali pokoj 😉 mal llen soplíky, nejake vyrozy a nič viacej... no ja nevem ja by som asi z vyberom nesuhlasila, všetci vravia, že je to chranič bacilu a ked sa daju mandle von, tak su vrja deti viacej nachylne na choroby.ale čo je naotm pravdy.. 😖 neivem
a dačo beriete na imunitu, my sme brali Cebion sirup... al erozmyslam, že mu pôjdem kupiť hlivu ustricovu.. teda v tobolkach a to čo mi tu radili kočky o stranku dopredu...

libka1
27. nov 2010

@helka101 berieme immunal a mam aj cebion multi, raz za den jej davam 4 kvapky, pomaly prejdeme na imunoglukan, uz caka v chladnicke, immunal mame tak na 3 dni este a uz ho nemozeme brat, bo sa moze len 8 tyzdnov a uz to bude tolko co ho uzivame 😝 ja uz som do nej naliala probiotik a vselijakych zvysovacov imunity tolko, ze uz si fakt neviem rady 😔 odskusala som vsetky babske recepty cibulovym sirupom pocnuc a tymianovym konciac 😝 asi nie som dost trpezliva, lebo na vsetko som sa po case vykaslala, akurat ten imunnal poctivo berieme 2 mesiace... sestricka u lekarky mi povedala ze vsetky tieto sajrajty treba uzivat dlhodobo, ze vysledok je mozne vidiet tak po 3 mesiacoch 😒

beatricer
27. nov 2010

Dievčatá to všetko čo čítam ako by som videla môjho syna. Tiež sme prešli všetkým - dokonca aj výberom nosnej mandle a poviem Vám ani to nebol zázrak. V podstate sme skoro celý rok kašliavali, soplili poprípade nám zatekali sople. Toto obdobie trvalo vlastne od 10 mesiacov až do tejto jesene. Má síce už 8 rokov ale dostala som sa ku koloidnému striebru a asi pred mesiacom začal byť sopľaví a kašlať. No nakoľko som nechcela aby chýbal zo školy tak som mu začala dávať koloidné striebro. Asi za tri dni kašeľ a sople ustúpili. Môžu to piť i dojčatá, dá sa to kvapkať i do nosa, uší, dokonca si to manžel potieral na začínajúci herpes a ten na druhý deň nebol. Zatiaľ mám s tým dobré skúsenosti. Je o tom dosť písané. Je to vlastne ako antibiotikum.