Dvojmesačná dcérka trpí nevysvetliteľnými záchvatmi plaču

loknicka
11. sep 2013

Ahojte neviem si uz dat rady. moja dcerka ma nevysvetlitelne zachvaty placu pocas dna ale hlavne vecer. je niekedy doslova zuriva, obcas zle spava. nekojim ju - papame bebu a nikdy sme z nej nemali problemy. boli sme u lekarky - zobrala krv, moc a vsetko je v poriadku. brusko prehmatala - tiez vsetko ok, uska tiez. nechapem to. som uz unavena ale hlavne bezradna. poradte... DAKUJEM

lienkan
11. sep 2013

@loknicka ahoj. Ked bola moja malá v jej veku - robila mi to isté . V podstate to robí do teraz - z ničoho nič v noci do ticha trasny plač ,ze ma vela krát uplne chytí panika. Zoberiem ju na ruky a je vs.ok. Má úzkosť ... Ale myslím si - ze v tom môze byť aj to , ze vidí vela ludí. Tak ju STIERAM pred kazdym spaním a modlíme sa k anieličkom,aby sa jej krásne snívalo .. Uvidis ako bude dalej a či to bude pravidelné ... len sa snaz byť v klude,lebo aj babeno vycíti , ked niesi v pohode. Vela stastia Ti prajeme 🙂

koniarova
11. sep 2013

Je to úplne normálne, len verím, že únavné. Toto obdobie prejde a prídu ďalšie "nevysvetliteľné." 😉 😉

michellka85
11. sep 2013

ked jej nic nevyslo, tak jej pravdepodobne ani nic nebude.. deti nemaju este vyvinutu v tomto veku nervovu sustavu a vela podnetov riesia vyplakanim sa.. ☹ je to na nervy, ale bud v pohode, za nic nemozes, si jej mamka tak bud pri nej 😵 skoda ze nekojis, skus ju ponosit, spat s nou, mat ju v satke 😎 nechcem strasit, ale vsetko tu napisane je len teoria a nezabera na 100%.. proste to musi prejst.. my sme si tiez zazili 🙄 prve 3 mesiace po porode by som nazvala ako katastrofalne 😖 ale potom som po 4m zacala s prikrmami, aj mala zacala byt komunikativnejsia a v polroku to bolo zabudnute 😀

anexis
11. sep 2013

moj syn mal taketo nevysvetlitelne zachvaty placu, tiez asi tak od dvoch mesiacov, ale len vecer...jak odbilo 18 hodin, spustil a skoncil tak o dve hodiny ( vraj vecerny plac) nezaberalo nic, nechcel ani papat od unavy nakoniec zaspaval pri jedeni ( tiez nebol kojeny) a trvalo to...nechcem strasit ale asi tri mesiace, kazdy vecer a potom zrazu zmena...neplakal uz vecer, ale cez den
niektore deti su proste take uplakane viac, vyrastu z toho len vela trpezlivosti treba a skusat, ci nieje smadna, hladna, mokra, spotena, ci jej nieje zima, mozno ma strach..ale to asi netreba pisat, ze? ved kazda mamina vie

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanulik
11. sep 2013

@loknicka ahoj tiez sme tym presli, asi vela deto to mava. niekedy to sposobi aj vela vnemov okolo dietata a ono ich tymto sposobom spracuva. nas p,akal ked bolo v jeho okoli viac ludi a vsetci sa mu prihovarali.

katkasofi
11. sep 2013

@loknicka skús vymeniť mliecko... možno ju boli bruško.my sme mali to isté...

briketa
11. sep 2013

@anexis, mala som presne to iste s dcerou vzdy od 21 do 23.00 . Vypozorovala som, ze to mala akoby celodenny ventil, potom unavena vydatne a tvrdo zaspala az kym nebola hladna.

loknicka
autor
11. sep 2013

dakujem vam vsetkym za rady - vela ludi okolo nas nieje vacsinou len ja a partner. ockovana zatial este nebola. ked s nou idem von snazim sa aby ju nebolo vidiet a ked sa stane ze ju niekto obzera doma ju umyjem cistcom - som na to poverciva lebo aj ja som na to citliva. niekedy ked place placem aj ja - vtedy ked nic nepomaha a ani nic nechce - mlieko alebo caj... nepomaha ani nosenie na rukach niekedy... som z toho zufala. verim ze to prejde. len ako kazdma mamina mam strach ci je v poriadku... 🙂

lenyy
11. sep 2013

@tanapeta tiez ma napadlo zeby to mohlo byt aj z ockovania.ale moja skusenost je taka ze tiez mi mala cca v 3mesiacoch z nicoho spustila pat vecerov uplny plsc ze sme ju nevedeli utisit a potom som zistila ze je to z unavy. ofvtedy som ju zacala uklafat nie o 21 ale o 20do postielky a preslo to

loknicka
autor
11. sep 2013

place mi casto aj v kociku - myslela som ze vonku na cerstvom vzduchu nam bude fajn... niekedy nemoze presne zaspat od unavy ako pise lenny. ale nemame nejaky pevny rezim. niekedy sa mi zobudi po dvoch hodinach a niekedy spi aj 4...

michellka85
11. sep 2013

@loknicka neboj, bude to ok 😎 ked Ti to pomoze tak sa vyplac, ale nemusis byt v strese.. dufam ze to coskoro prestane a budes sa len tesit z princezny 😵

loknicka
autor
11. sep 2013

dakujem baby ste fakt zlate s tymi radami. asi som uz mala napisat davnejsie aspon pre ten lepsi pocit 🙂

althejka
11. sep 2013

@loknicka uplne chapem ten stres, plac u mojho maleho bol tiez prve 4 mesiace na kazdodennom poriadku., za vsetko mohli koliky,ktorymi si proste mimino aj mamca musia prejst. tiez sme zmenili mlieko a od troch mesiacov nasadili probiotika. kazdy bol mudry a na otazku "preco place" som bola alergicka. nakoniec som sa musela ja absolutne zatat a brat ten plac ako keby to bola samozrejmost, nevnimala som ho uz ako nieco rusive. vzdy som si prcka zobrala na ruky, hovorila uplne kludne, tichucko, pomasirovala brusko a ani neviem ako, zrazu to prestalo. uplne 🙂 ako keby to z 50 percent bola aj moja nervozita a 50 percent nedozrete crievka co toto cele sposobovali. zelam,aby aj malicka aj ty ste toto obdobie prekonali a onedlho bolo uz iba spomienkou