Dvojročná má strach a paniku z cudzích ľudí, z detí a kriku

jespera
19. feb 2012

Maminy prosim o radu, moja dcerka mala este len dva roky v novembri, avsak v septembri ju chcem dat do skolky...Problem je v tom ze je velmi placha, bojazliva. Napr. sme na navsteve a niekto povie nieco hlasnejsie, pripadne ma prenikavy hlas - chyti ju plac, strach, panika.....to iste deti, nemoze sa k nej nikto priblizit, dat niekomu hracku nehrozi....reakcia hodi sa na zem, place, a bojim bojim....co mam s tym robit, dohovoram, ale to nepomaha. Ako jej pomoct? U nas nie je zvyknuta na krik a zase zacat na nu vrieskat to urcite nie....

lilitela
17. apr 2014

@petragergelyova A pamatas si preco si sa tak bala? Ja myslim, ze toto caka mna.

lilitela
17. apr 2014

@petragergelyova Kde je presne ta skolka pre problemove deti? To uz asi neexistuje vsak?

defulik
11. dec 2016

kocky viem ze je tato tema uz starsia, ale akurat mam 2 rocneho synceka, ktory sa hlavne boji deti, dospelych vobec nie k nim ide velmi rad, od septembra ho chcem dat do skolky, tak mam velke obavy, preslo to v skolke , zvykli si na deticky? dakujem za skusenosti.

narayan
8. feb 2017

tak otváram túto starú tému, maminky ktoré si tým prešli, prosím radte, čo vám pomohlo, zabralo, kedy to prešlo, či neprešlo....ďakujem za každú odpoveď...

katpetdo
8. feb 2017

@narayan mam 5r syna. Od malicka neznasal hlucne a blikajuce hracky. Davy doteraz nemusi, velke skupiny deti nema rad lebo kricia, na Mikulasa v skolke place, to iste aj ked mali v skolke divadlo, karnevalov a besiedok a inych detskych akcii sa nezucastnujeme.
Trochu vysvetlujeme, ale netlacim na pilu, nie kazdy sa citi dobre v dave a hluku (vratane mna). Respektujem a mne to aj vyhovuje, kedze sama som tieto akcie v detstve neznasala.

Osobne som z toho ciastocne vyrastla. U mna sa to zlomilo v puberte, ale moji rodicia na to sli metodou hodenia do vody, ktora mala presne opacny efekt. Bola som este vyplasenejsia

narayan
8. feb 2017

@katpetdo môj má 2.r a tiež mu vadia hlasnejšie zvuky a plačúce, alebo kričiace detí, skôr sa toho zlakne, pretože ak sme napr. v detskom centre a je tam pár detí relatívne tichých, tak sa otrká a po chvíľke ok, no ak sú tam deti živšie a hlučnejšie, tak sa bojí.... má to asi na neurologickom podklade, kedže je sledovaný kvôli nejakým poporodným komplikáciám.... tak som zvedavá, či sa to časom aspoň zmierni...

katpetdo
8. feb 2017

@narayan moj bol od mala precitliveny, uplakany...Tvoj je este maly, hlavne je podla mna akceptovat ho aky je.
moj doteraz nepochopil ako na deti a v skolke je vacsinu casu sam...vraj mu to nevadi. Inak skolka je pre neho zaberak aj z tohto dovodu. Je ohucany a velakrat sa zatvori aj na 1-2h do izby a chce byt sam v tichu)...chodi iba doobeda.

narayan
8. feb 2017

@katpetdo jasné, do ničoho ho nútiť nebudem a ak bude potrebovať moju náruč, vždy ju má otvorenú, no pomaličky, postupne ho už budem zapájať do činností s inými ľudmi a detmi a uvidíme, ako bude reagovať, no a podľa toho budeme pokračovať....