Hemangióm u detí a laser

simona222222
26. nov 2018

Ahojte, má niektorá z Vás mamičky skúsenosti s liečbou hemangiomu u detičiek? Ak áno ktorá liecba Vám najviac pomohla a čo hovoríte na odstránenie hemangiomu laserom?

letnykvietok
2. dec 2018

@simona222222 ahoj, moj najstarsi syn mal hemangiom, dali sme ho odstranit, ked mal dva roky, operacne v BA u Dr. Babalu. Skvely odbornik a zameriava sa na cievnu chirurgiu. Neplatili sme nic, islo to zo zdravotneho poistenia, iba za nadstandard, aby mal maly komfort. Bol tam s nim manzel (ja som kojila mladsieho syna) a bolo to super, kazdy den sme ich navstevovali priamo na izbe. Do dvoch rokov bol sledovany v ZA na koznej ambulancii, kde nas Dr. pripravovala na laserovu operaciu, okolo 4-5 rokov, ked bude vediet spolupracovat a asi by to neslo na jeden sup. Operaciou to lekar vybral na jeden krat, maly to zvladal super. Prislo mi, ze operacia je lepsie riesenie, lebo si predstavit pri lasere, ze teraz rob toto a potom tamto sa mi vobec nedalo. Lukas si pobyt vobec nepamata a sme radi, ze sme to dali odstranit pred tym, nez nastupil do skolky. Hemangiom mal na cele presne v strede, teda viditelny riadne a z tom veku si zacinal uvedomovat, ze tam cosi nezvycajne ma. Teraz ma 13 rokov a jazvu, ktoru mu vidno, iba ked si ofinu odhrnie. Ak mas otazky dalsie, kludne pis aj IP. Lenka

maja158
25. apr 2021

@simona222222 ako ste sa rozhodla boli ste na laser lebo sj moja to ma pod noskom a neviem sa rozhodnut