Herpes a bolesť ďasien

hartosek
21. dec 2016

Ahojte maminky potrebujem poradiť skôr pomôcť moja 4rocna 4rocna na herpes na celej puse mali sme k teploty boli sme aj na pohotovosti a aj u lekara povedali nám že máme oslabenú imunitu preto že sme 2tyzdne marodovali a týždeň chodili do škôlky...Spravil sa nám herpes na celej puse a aj opuchnuté ďasná a zápach z úst ..Môže to byť aj z toho herpesu?? Lebo mala sa sťažuje že ju bolia zúbky ale každých 5min iný ale na zuboch nič nevidno žiadny kaz nič ma ich krásne biele ...nechce nič jesť uz sme schudli 4kila piatok ideme k našej lekárke že čo...Neviete nejako poradiť čo nato veľmi pekne ďakujem...Prikladám aj foto :(

janci05
21. dec 2016

Môj syn mal tiež niekoľko dní teploty a pritom soplík ani kašeľ nemal, proste prišlo poobedie a nad 38,5 teplota, tak sme išli k doktorke a mali sme v ústach afty, niečo podobné herpesu a že je to oslabená imunita. Tak nám dala genciánovú violeť t.j. tá fialová vodička a potierali sme ústočká a samozrejme vitamíny, ovocie a do pár dní bol kľud.

malinka158
21. dec 2016

Na bolest dasien urcite pomoze vyplachovat usta salviovym cajom. Mne zabralo okamzite

malinka158
21. dec 2016

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/moze-mat-dcerka-herpes-ako-ho-zastavit/

Aj tuto najdes podobnu diskusiu. Vraj pomaha zinkova alebo cajovnikova mast

hartosek
autor
21. dec 2016

@janci05 no my sme mali tak tiež také teploty a dali n b-komplex imunoglukan a na herpes zovirax a to je všetko..A na pusu mesto zovirax u som jej začala dávať calciovu masticku a lepšie trošičku ako na fotke len chrasty len ten zápach z pusy a tie ďasná....

hartosek
autor
21. dec 2016

@malinka158 a nevadí že má herpes na ústach

janci05
21. dec 2016

@hartosek ten b-komplex som dávala preventívne aj počas roka na posilnenie imunity, ale teraz ma napadlo, že sme ho dávnejšie nemali. asi by som ho mala znova zaradiť. zovirax sme ešte nemali a imunoglikan som mu dávala tiež, ale nejak som nevidela zlepšenie. ale vtedy keď mal tie afty vo vnútri ústočiek, tak mal aj na vnútornej stranej spodnej pery na ďasnách taký veľký zapálený
fľak a sťažoval sa že ho to bolí. možno máte horší priebeh. každopádne afty či herpesy sú znakom oslabenej imunity.

malinka158
21. dec 2016

@hartosek myslis kvoly salviovemu caju? Nie urcite nevadi. Salvia sa pouziva pri ochoreniach ustnej dutiny. Super je aj pri angine

malinka158
21. dec 2016

@hartosek a ten zapach s ust by mal zmiznut tiez

tuusfatum
21. dec 2016

Na dasna bio rybi olej napr.ja uzivam od Nutraceutica. Pekne ich posilni a stiahne zapal. Plus potierat dasienka kurkumou. Len neviem ci malickej to bude chutit.
A na imunitu probiotika alebo enzymy 🙂 o davkovani enzymov sa poradit s lekarnickou alebo lekarom.

mily7
21. dec 2016

Nechcem strasit len upozornit. Urcite liecit,bit sa za svoje dieta ak sa vam nezda. Moje krstniatko po prekonani aft v puse dostalo zapal mozgovych blan. Herpes virus bol tak agresivny. Ale ona mala horucky styri dni,krce. Ja len ze dajte pozor.

kuriatkomm
21. dec 2016

Dcérka mala ako ročná afty zvonku pusky aj zvnútra, zápach z úst (fakt riadny), nechcela piť,jesť..
Ústa som jej vyplachovala repikovym cajom a brala B12
Kalciová masť je predsa na rýchlejšie hojenie rany, to jej pomoze na chrastu po herpese,nie na pupienky.. zovirax a herpesin sa dava pri prvych priznakoch vzniku herpesu ako je svrbenie,pálenie..no ja by som jej to nenatierala ničím, herpesy mavam od detstva, herpes treba liecit zvnutra,nie zvonku..

hartosek
autor
21. dec 2016

@malinka158 ďakujem veľmi pekne tak zajtra pôjdem kúpiť a vyskúšat

hartosek
autor
21. dec 2016

@kuriatkomm dobrý večer ďakujem za informáciu calciovu masticku jej dávam lebo sa mi zdá že jej zaberA a neprsalo jej tak tie chrastixky .....Dali nám imunoglukan a b-komplex len ten zápach a tie ďasná skúsim ten repík alebo šalviu ako mi písala pá i pred vami

hartosek
autor
21. dec 2016

@mily7 ďakujem za i do určite budem len pôjdeme až piatok k našej doktorke lebo teraz nerobí boli sme pondelok pri inej a nebola som a ňou spokojná hovorila som jej aj o tých dasnach a povedala že to z toho ale už je tam aj zápach a neviem či zo žalúdka lebo nechce ani papať čo z tých úst

malinka158
21. dec 2016

@hartosek prajem malej skore uzdravenie ❤ ja som si tiez ako mala presla aftamy a dlhodobimy bolestami dasien. Dasna by jej osetril aj zubar ale kvoly herpesu neviem, vacsinou vtedy neberu pacientov

hartosek
autor
21. dec 2016

@malinka158 veľmi pekne vám ďakujem určite ju žiadny zubár nevezme koli herpesom....a určite by jej dala niečo len na vyplachovanie
...Uvidíme čo povie piatok doktorka