Hľadám mamičku, ktorej dieťa má epilepsiu Pseudo-Lennoxov syndróm

ppetinka
9. jan 2020

Prosím,nájde sa tu nejaká mamička, ktorej dieťa má epilepsie,konkrétne Pseudo Lennoxov syndróm ? Dakujem

ctrl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
happy30
14. feb 2020

@ppetinka ahoj,nasa dcerka ma wrstov syndrom a ten sa velmi casto premeni v 2 rokoch na tento syndrom...zatial ani poriadne neviem,co to je..prepac

juliankaeva
5. mar 2020

dobry den som mamicka dievcatka ktore ma 12 rokov a odolavajucu epilepsiu co sa tyka liekov, nezaberaju, hoci mame trochu iny druh nasla som pripravok ktory moju dcerku zatial oslobodil na cele dva mesiace od zachvatov hoci ich mala aj kazdy druhy den dva roky a lieky nezaberaju, takze v ne velmi neverim, ak chcete poradit pokojne sa ozvite....rada poradim, viem co je bezradnost to mi vete...je to uzasna vec tato liecba

berylka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
berylka
22. jan 2021

@ppetinka ahoj možem sa opýtať ako ste na tom? mám dcéru 6 rokov a tiež u nej neurologička hovorí o pseudo lennoxovom syndróme
Ďakujem

ppetinka
autor
7. mar 2021

@berylka Ahoj, až teraz som si všimla komentár, preto tak neskoro píšem. Tak liečbu máme nastavenú na dvojkombináciu liekov, keďže najprv to vyzeralo na Rolandsovu epi a teraz skôr Pseudo-Lennoxov syndróm. Kombinácia liekov nám zaberá, aj keď dcérka mala iba 2 epi záchvaty - nočné, ale EEG podľa Dr. máme podstatne oveľa lepšie, tak sa teším - horšie je to s učením. Dr. nás upozorňoval, že dcérka môže mať problém s pamäťou, myslením, kognitívnymi funkciami skrz túto dg.. a je to tak. Riešime dcérke IŠP od budúceho roka ...

berylka
9. mar 2021

@ppetinka nám dala Keppru, ale som jej ju nenasadila nikdy nemala žiaden záchvat. Keď sme boli na kontrole tak doktorka povedala,že sa jej záznam zlepšil a máme pokračovať v liečbe, naďalej som jej lieky nedávala a po ďalšej kontrole povedala,že sa jej záznam zhoršil, dcéra má vývinovú dysfáziu a hlavne narušenú reč, chodíme na rôzne terapie a nechcem ju antiepileptikami dopovať keď ju to zas bude oslabovať po iných stránkach