Hlien s krvou pri odsávaní soplíkov. Aká je príčina?

monikapalo
15. feb 2012

Mile mamicky, neviete mi poradit, co moze byt pricinou toho, ze pri odsavani vidim v odsavacke okrem hlienu aj krv. Trva to uz druhy den. Neberie ziadne ATB, maximalne vit. C, sirup Sinupret a morsky sprej do nosteka cca 3 x denne. Odsavam 2 x denne, rano, vecer. Ta krv mi robi starosti. Su to skor male zrazeninky. 😒

graceful9
15. feb 2012

ahoj, my sme mali podobný problém, asi mesiac,,,krvi bolo dosť,,,boli to vlastne krvavé hlieny,,,dali sme zvlhčovač vzduchu, ale nepomohlo,,,no keď odišli soplíky tak sme prestali odsávať a po pár dňoch vymizla aj krv,,,neviem, ale asi to bude z podráždenia od odsávačky, nám doktorka povedala, že to neni nič vážne,,,

happy3
15. feb 2012

ahoj ja by som povedala,ze je uz dost rozdrazdena sliznica,maly je uz dost velky skus miesto odsavania radsej pouzit detske kvapky do nosa napr,nasivin a odsavala by som ho uz len raz pred spanim.My sme mali podobny problem prestala odsavat a nasadila som nasivin a bolo po probleme 😖 Ale to je len moja rada moj nazor.Prajem skore uzdravenie 😉

gumimaci
15. feb 2012

mozno ste hadickou odsavacky poskrabali sliznicu, na vasom mieste by som ju teraz nepouzivala. Ak ma silnu nadchu, tak len pred spanim.

23janka
16. feb 2012

tu odsavacku by som teraz nepouzivala ja som tiez zistila ze ked malej odsavam sopliky viac krat do dna tak ma v soplikoch aj hlien a kvapky nasivin su klopklop dobre

janinah
16. feb 2012

odporúčam Nasivin pre jeho veku/je ich viac druhov/ a 2r. fešák už môže sa učiť sám vyfukovať,aj tu na mk nájdeš postup ako ho naučiť 😉 sliznica nošteka je prekrvená,lebo je zapálená,takže krv sa môže vyskytnúť,dokonca niektoré deti pri nádche pravidelne krvácajú z nošteka,tiež si over,či odsávačku strkáš do nosa správne/pozri si obrazok anatomie nos.dutiny/ toto veľa mamičiek robí nesprávne

jankako
16. feb 2012

menej alebo šetrnejšie odsávať.aj my to mávame.ked sa objaví krvička,tak prestanem tak často odsávať.je to podráždená nosová sliznica.a malý by mal vedieť už aj sniakať nie?moja dcérka má tiež teraz soplíky a začala sama so sniakaním..príde a povie vysniakať.a na prekvapenie,veru jej to ide!

malamonika
15. máj 2014

chcem sa opitat moj maly ma mesiac a pol a tiez u vytiekla zo soplikom aj krvicka ale iba z lavej dierky oze to bit nieco vazne co a robit

bembula
5. máj 2024

Ahoj mam mesačne babo a pri odsavani jej ide trocha primes krvy. Pred odsavanim dávam morskú vodu a po odsati nasivim pre bábätka. Ta krv ma trocha znepokojuje. Odsavacku mam elektrickú. Chcem sa opýtať ktorá je najúčinnejšia dakujem