Hnačkovanie bez príčiny

ivanashaggy
6. feb 2014

Ahojte. Môj malý začal mať zelené riedke zapáchajúce stolice a kultivácie na všetky vírusy nám vyšli negatívne. Brali sme probiotiká a enterol jeden týždeň ale potom sa to všetko vrátilo a stále mal jednu žltú stolicu za deň a ostatné zelené... Kojím, neprikrmujem - malý má 3 mesiace, priberá dosť, takže hladové stolice by to nemali byť... Potom nám jedno poobedie strašne zvracal, že sme radšej išli do nemocnice, kde sme si aj poležali jeden víkend, ale zase všetky kultivácie negatívne - ja už som z toho hotová. Kázali nám teda robiť mrkvový odvar, ktorý mu dávam 2x denne a čakám, či sa to zlepší , no zatiaľ nič moc. Stále hnačkuje, akurát farba stolice je z tej mrkvy krajšia. Zažili ste niektorá niečo podobné? Ako ste to riešili?
Doktor mi kázal zase probiotiká a enterol. Poraďte.

darina1952
6. feb 2014

@ivanashaggy ...určite pokračuj v podávaní probiotík ako BioGaia alebo InfantDophilus - probiotiká sa musia brať dlhodobo aby sa dostavil žiadaný účinok, takže určite jeden týždeň nestačí, aspoň 3-6mesiacov 😉
pokiaľ bábo prospieva a nemá problémy s prijímaním potravy, tak počkaj - možno z toho vyrastie 🙂

salome123
6. feb 2014

uprav svoju stravu. na 1 tyzden vyluc zo svojej stravy mlieko a mliecne vyrobky, potom skus vylucit vajicka, lepok, atd.

ivanashaggy
autor
7. feb 2014

@salome123 dakujem, skusim - mlieko nepijem už dlho ale jogurty som jedla... za pokus to stojí

strociatka
7. feb 2014

ahoj, presne viem o com pises (presli sme si tym), prosim ta, je toho vela co treba urobit, viac v IP

strociatka
7. feb 2014

chybaju dolezite udaje, kolko krat denne kaka, ako je to riedke, kolko pribera, ako spinka, je babo spokojne ci nie je...