Hnačky po antibiotikách

monuliak9
6. dec 2022

Zdravim , prosím vás dcérka má 2,5 roka, brala 5 dní bitamon antibiotiká, teraz už tretí deň neberie ale stále kaka na riedko dosť. Počas liečby mala riedku stolicu, stále keď pukla , natrela plienku 🤦 ale dnes (Mikuláš, sladkosti) , mala už dve dosť objemne hnačky, úplne bez zápachu čo mi bolo divné. Môže byť že jej až tak rozobrali črevnú mikroflóru? Ak áno, prosím , kedy je na mieste vyhľadať lekára ? Či len nasadiť diétu, prípadne niečo proti hnačke. Prosím ak máte skúsenosti sem s nimi, dosť ma to mrzí. Mala papa , normálne je veselá hravá len kaká proste nariedko. Ďakujem za každú odpoveď

gabika128
6. dec 2022

@monuliak9 kúp v lekárni probiotika, nabudúce už pri užívaní ATB treba brať.

vikusjk
6. dec 2022

@monuliak9 probiotika brala spolu s atb? To je nevyhnutnost, a brat ich este aj po dobrati atb

monuliak9
autor
6. dec 2022

Ja práveže okamžite nasadzujem, dve hodky po prvej dávke brala. Bez probiotik nikdy ATB. Preto tomu nechápem 😮‍💨

gabika128
6. dec 2022

@monuliak9 skús ešte iné teda, určite sa jej to upraví

monuliak9
autor
6. dec 2022

@gabika128 ďakujem. Dúfam, akože je to nepríjemné lebo tak malé dieťa a behom pár dní ma zdravý tráviaci trakt tak rozobraty, že dovidenia 🥺

gabika128
6. dec 2022

@monuliak9 tak antibiotika sú veľká záťaž na trávenie. Ja sama si dávam nie len ústne probiotika, ale aj tam dole musím. ☹️
Za pár dní sa jej to upraví, a tie sladkosti by bolo fajn tiež na par dní obmedziť.