Hnis v očku u 15-mesačného dieťaťa

7. jan 2023

Maminy,vcera sa jej vytváral žltý hnis v ocku a rano ho mala zlepené. Je vidiet,že mamičky take menšie.Môže to byt z prievanu? Asi lepsie ísť na pohotovost ako cakat do pondelka k pediatricke?

kittykat22
7. jan 2023

urcite na pohotovost. z prievanu to nebude - ma zapal. Nema nadchu? Dostane ATB kvapky a pojdes domov.

banalu
7. jan 2023

Ak je hnis zlty alebo zeleny je to bakterialna infekcia a bolo by dobre dat aj atb kvapky. Vacsinou sa predpisuje uniflox. Osobne by som sla na pohotovost, lebo ak nemas ocnu a pediatricku ako ja tak ta vypoklonkuje na ocne, kde sa caka aj tyzden. Ak mas uz ocnu pre dieta tak rovno jej zavolat v pondelok.
Do vtedy masirovat pri kutiku oka, pozri na googli ako na to, aby sa uvolnili slzne kanaliky, cistit nostek a na oko prikladat gazu namocenu v repiku.
Ta masaz by mala pomoct odblokovat zaneseny slzny kanalik.

autor
7. jan 2023

@kittykat22 Dakujem, mala silnú nadchu a aj dostala ATB asi pred 2 týždňami.

autor
7. jan 2023

@banalu dakujem, vyspinka sa a pojdeme radsej na pohotovost

ls56
7. jan 2023

Aj my sme to mali-kvapkali sme do oka ATB

ls56
7. jan 2023

Vlastne do oboch aj ked to mala len na jednom ocku,lebo vraj aj ked na druhom nic nema tak urcite je chytene

lucyk1992
7. jan 2023

My to práve teraz máme 🙂 teda konečne to malý má už OK. Dr mu predpísal Uniflox, kvapkali sme do oka aj do nosa. Za dva dni to mal už super 🙂

autor
7. jan 2023

@ls56 presne, práve sme si vsimli, že už ma chytene aj druhe😏

autor
7. jan 2023

@lucyk1992 Dakujem, dufam, že aj jej to rychlo zaberie🙂

ildiko36
7. jan 2023

Ked ma zlepene ocka bud ma hemofilus alebo zrastený slzný kanalik, treba k očnej na vyšetrenie, alebo este detska nech zobere ster z nosa

autor
9. jan 2023

@ls56
@lucyk1992
@banalu prosím vás, na pohotovosti som sa zabudla spytat, dali jej kvapky pamycon a mozem jej ich dávať max7 dni, ale dnes už ma očká pekne, mám jej ich kvapka tých 7 dni alebo mozem skôr prestať, neviete poradiť? Poprípade ak by som dostala hnis aj ja, mozem si tiež kvapnut? Dakujem krasne