Hnisavé ovčie kiahne

tiffanytheo
23. dec 2012

Ahojte maly syncek mi dostal ovcie kiahne.Na tele ich ma asi 80 a na tvari asi takisto 80 :( Ale vačšina na tvári sa hoja hnisavo ☹ Davam mu homeopatiku a aloe vera v spreji.Chsem sa opytat ci po tych hnisavých mu ostanu jazvy.Uz sa mu robia chrasticky.A este ked bude mat chrasticky vade ci moze prenasat kiahne uz vo forme chrasty, lebo dakde som sa docitala ze ked je to v stadiu chrasty uz neni infekcný.Dakujem za rada.

zzuzu09
9. jún 2017

Ahojte, poradte mi prosim. Dnes vecer som zistila ze 3,5 rocny syncek bol v kontakte s dievcatkom ktoremu zacali kiahne. Mam volat Dr nech mi predpise homeo na lepsiu imunitu aby mal lahsi priebeh? Niektoré ste tu pisali ze to vase deti brali. Moj maly mal pred týždňom zapal ucha a oboch oci tak sa obavam nech to nema priserny priebrh u nas (30.6. Ideme na dovolenku)

evittam
10. jún 2017

@zzuzu09 Homeo ti na imunitu nepomôže. Je to voda s cukrom. Ale ak tomu veris....
A btw.nemusi ich dostat.😉

ollski
10. jún 2017

@zzuzu09 ak sa nakazil homeo mu nepomoze, ja som davala nasho nakazit tento rok 4x po sebe a nedostal ich...30.6. bude mat uz to pravdepod. najhorsie za sebou...vacsinou je inkubacna doba 14dni...my sme si ich doniesli na dovolenku (dcerka) bol to sok, no nastastie sme neboli lietecky a v hoteli, priebeh mala ovela lepsi ako potom syn, more super pomohlo, po tyzdni bola po, domov sa vratila takmer bez jedinej....

zzuzu09
10. jún 2017

@evittam
@ollski dakujem.
No nestraste ze ich nedostane 😵
Ked mal pol roka, boli sme u sestry a jej deti sa na druhy den vyhadzali. Vtedy nic nedostal, tak snad by to uz mohol mat za sebou

evittam
10. jún 2017

@zzuzu09 Nestrasim.😉 Moj syn mal prilezitosti vela-skolka,jasle. A doniesol ich az zo skoly ako posledny.😀😉

zzuzu09
10. jún 2017

@evittam idem teda na návštevu este nech sa vyobjimaju, nech to isto dostane 😂😝

evittam
11. jún 2017

@zzuzu09 Iste nemas nic. Kamoska tu tiez bola s dcérkou,ze sa nakazi od nasej-bozkavala ju, objímala, pila caj z jej flasky a nic....😀😉

zzuzu09
11. jún 2017

@evittam tak to je fakt smola. Este aj z jej flasky sa napije a nic... Tak to fakt zmeni plány 🙈

epsonka45
4. aug 2017

Tak my bojujeme s kiahnami od pondelka.Baby ja si nepamatam uz svoje som mala 10rokov.Ale urcite sa to bude asi tazsie hojit v tomto neskutocnom teple.Dezifikujem Tantum Verde a natieram Tanno-Hermal.Pomaly sa chystam,ze ich bude mat aj mladsia dcera.

vierazit198
5. aug 2017

@epsonka45 drzim palce ... my sme ich mali tiez v lete je to super lebo dieta nemusi byt naobliekane ..moj syn mal lahke pyzamko bez spodneho pradla.. natierala som a sem tam ked ho to moc skrabalo tak som ho oplachla v tej fialovej vode.. vypadol mi nazov...v suchu by mali skorej vyschnut.. nech sa vam dari.. a vela zdravicka..😉

mily7
18. jún 2018

@tiffanytheo dobrý deň. Prosím vás ta kiahna na viečku sa zahojíla bez komplikácií? Ďakujem

vierazit198
19. jún 2018

@mily7 treba ísť lekárovi ja som volala pohotovosť

mily7
19. jún 2018

@vierazit198 naše super zdravotníctvo ma opäť nesklamalo. Lekár na telefóne sa vyjadril, že sú to len kiahne, neprídu, je to zbytočné. Naša lekárka že kým oko nie je zasiahnuté,červené tak len dávať pozor. A ak bude oko červené tak letieť na infekčné. Možno to niekomu pomozem

vierazit198
20. jún 2018

@mily7 no my sme dostali atb masticku a cikal do nocnika a kontroloval mu moc..zavolaj znova a keď ti to povie pýtaj si jeho meno ..hneď prídu!

vierazit198
20. jún 2018

@mily7 nech ti dá meno s kým si volala keby sa niečo stalo zľakne sa..daj vedieť..chrám si svoje

hanculka
18. jan 2022

@kacena4 dobrý večer, viem , že to už bolo davno, ale pamätate si ako uzivali ste tie herpesin? kolko mali deturence roky? my teraz bojujeme☹((dakujeem

krkavcia_mater
18. jan 2022

@kacena4 a preto existuje očkovanie na kiahne, aby v pripade nakazenia bolbpriebeh co najmiernejší....
Bojím sa takéhoto priebehu

kacena4
18. jan 2022

@krkavcia_mater no my sme ich mali pred 12timi rokmi... vtedy sa moc neockovalo ak vobec bola vtedy vakcina
@hanculka neviem ci to bol tento liek uz si nepamatam bolo to antivirotikum

mim23
28. feb 2023

@vierazit198 môžem vedieť čo ste dávali na zapálené kiahne?