Hodnoty alergie na bielkovinu kravského mlieka

balea31
10. okt 2017

Ahojte,
práve som dostala výsledky mojej dcérky, má alergiu na mlieko. Nič bližšie mi na gastro nepovedali, len že slabá alergia na mlieko, silná na sóju...vraj trochu mlieka môže (jogurty, sem tam syry)
nedokážem však posúdiť čo je málo a čo veľa, kde nájdem hodnoty čo je silná a slabá alergia a ako sa mám k tomu postaviť? Dostali sme Aerius, mám jej ho dávať? Je šanca, že to ešte vyrastie? Má 7 rokov.
Máte skúsenosti?

balea31
autor
10. okt 2017

napr. aké probiotiká sú vhodné pri takejto alergii?

evitka83
11. okt 2017

@balea31 skratka jej nedavaj mlieko 😉 kravske nahrad rastlinnymi, bezlaktozivymi alebo ovcimi produktami. Lieky by som smarila do kosa. Ja mam teda tazsie intolerancie, skratka len treba vylucit zo stravy alergen a zije s tym v pohode aj bez liekov

balea31
autor
12. okt 2017

bezlaktózové a ovčie majú tiež bielkoviny, takže to asi nepomôže...
bojím sa, aby sa jej nevytvorili ďalšie alergie, nestopne tento proces práve antihistaminikum?

evitka83
12. okt 2017

@balea31 ano maju bielkovinu, ale iny typ bielkoviny, ktora sa inak vstrebava
Antihistaminikum to nevyyriesi. Moze len stiahnut neziaduci prejav alergie ako vysev, alebo kasel a pod. Pointa potravinovych alergii a intolerancii je v tom, ze traviaci system nevie uplne rozlozit jednotlive casti potraviny a potom sa deju 2 veci. Bud sa molekuly potraviny dostanu cez stenu hrubeho creva do krvi a imunitny system vyhodnoti tieto molekuly ako parazity a bojuje proti nim, alebo v lepsom pripade neprejdu tieto molekuly cez stenu traviaceho traktu a telo sa tento alergen snazi co najrychlejsie vypudit, nestihne sa spracovat a preto su z toho hnacky, naduvanie, nevolnosti a pod. V kazdom pripade to poskodzuje traviaci trakt. Takze alergeny treba vylucit. Pokial je intolerancia mierna, staci obmedzit. Ciyźe jogurt raz za 3 dni a nie 2x denne a pod. V podstate aku silnu intoleranciu na potraviny clovek ma zistite len stylom pokus omyl. Sledujete reakcie dietata. Skratka ked sa dieta po pohari mlieka do 15 min vykaka a smrdi to, viete, ze to netoleruje vobec. Ked sa nevykaka po 1 pohari, ale po 3, viete, kolko znesie. Myslim, ze bezlaktozove veci a ovcie by vasa dcera zniesla, treba vyskusat. V principe zakladny rozdiel medzi bielkovinami kravskeho ovcieho a kozieho mlieka je v tom, ze kravske ma vacsie molekuly a je tazsie stravitelne a obsahuje viac mliecneho cukru, to je ta laktoza, ako kozie a ovcie mlieko. Tieto mlieka obsahuju podstatne menej cukru, maju mensie molekuly, teda sa lahsie a rychlejsie travia a nezatazuju tak traviaci system, Okrem toho kozie mlieko sa odporuca malym detom skor ako kravske, pretoze sa svojim zlozenim podoba viac ludskemu, materskemu mlieku. A v podstate v kozom a ovcom mlieku je ovela viac vitaminov a omega mastnych kyselin ako v kravskom. Bezlaktozove mlieko funguje zas na tej baze, ze v podstate ten mliecny cukor uz je rozlozeny na take male castice, ze ho telo lahsie stravi. No drzim palec...