Ide u 2-mesačného syna o zápchu?

12. jún 2023

Dobrý deň, máme taký problém. Syn má 2 mesiace a kŕmime ho umelým mliekom. Zo začiatku sme mu dávali Hipp bio combiotik, ale zapekalo ho z neho a veľa plakal, tak nám pediatrička poradila Hipp HA, no z toho mal zas redšiu stolicu v malom množstve po každom papaní. Doktorka nám kázala tieto dve Hipp miešať dokopy, no mne sa to nejak nezdalo, keďže mlieka by sa miešať nemali, tak sme mu kúpili Nutrilon Comfort & Colics, keďže máva aj koliky. K tomu mu dávame Espumisan a Coliprev, plus každý deň 5 kvapiek BioGaia a samozrejme 2 kvapky vitamínu D Vigantol. Po tomto mlieku pekne a často prdká, bruško ho nebolí, je spokojný. Problém je ten, že zvykne aj 3 dni nekakať a keď už mi to nedalo, tak som mu pomohla teplomerom. Vykakal toho pomerne dosť, stolica bola ako kaša, zeleno-žltej farby, zapáchala málo. Môže aj v tomto prípade ísť o zapekanie alebo je šanca, že sa to ešte upraví? Spapá veľa, každé cca 3 hodinky 130ml, v noci sa nebudí a ako vravím, vždy je spokojný a nič ho nebolí. Ďakujem za odpovede. 🙂

stanulienkat
12. jún 2023

Vôbec to nemusí byť zápcha a hlavne ak to nie je veľmi tvrdá formovaná stolica. Niektoré deti nekakajú aj týždeň. Proste to mlieko celé zužitkujú.

autor
12. jún 2023

@stanulienkat ďakujem pekne 🙂 ale tak potom nerozumiem, že keď som mu pomohla teplomerom, tak toho veľa vykakal. Alebo keby mu nepomôžem, tak po pár dňoch by to vykakal aj sám? Je to moje prvé dieťa a tak teda ešte na veľa vecí nepoznám odpoveď :/

stanulienkat
12. jún 2023

Podráždila si mu konečník a je to prirodzená defekačna reakcia. Do dvoch dní by sa vykakal určite aj sám. Toto som pravidelne riešila, najviac mi dieťa nekakalo 10 dní a doktorka bola úplne kľudná. Na rozdiel odomna.😄 Dieťa bolo úplne pokojné a spokojné.

autor
12. jún 2023

@stanulienkat ďakujem krásne za odpoveď 😊 tak počkáme a uvidíme 🙂

anavixy
12. jún 2023

Nie, nie je to zapcha. Zapcha je ked dieta chce kakat, ale nejde mu to. To ze dieta nekaka 3 dni (aj viac) je vporiadku, ak je dieta spokojne a obzvlast ak aj po tolkych dnoch je stolica makka. Treba mu dat cas a pomahat len ak samo tlaci a nedokaze sa vykakat, nie vtedy, ked sa rodicom zda ze uz by malo kakat. Samozrejme nasaze bruska, cvicenia nozickami a polohovanie na brusko su vhodne aj pri bezproblemovom traveni 🙂
A inak v miesani mliek tej istej znacky nevidim problem, to skor plati pri rozdielnych znackach, ale u vas zrejme samotny Hipp nesadol, takze fajn, ze ste zmenili. 👍🏻

autor
12. jún 2023

@anavixy no tak už sa dnes vykakal aj sám, takže toto mlieko mu asi sadlo, dúfajme 🙂 … a ten Hipp, zo začiatku z neho nemal problémy, to sa ukázalo až po pár týždňoch, z HA ho preháňalo hneď po prvých dávkach.. nožičkami cvičíme, bruško masírujeme, aj na brušku rád leží (samozrejme keď sme pri ňom), vtedy sa najlepšie vyprdká 🙂 uvidime teda, či bude aj naďalej spokojný… ďakujem 😊

anavixy
12. jún 2023

Ano, preto sa aj odporuca nemenit mlieko po par dnoch, lebo aj pociatocne problemy sa mozu ustalit alebo naopak mozu vzniknut az po case. Super, ze ste nasli nieco co sedi, mne sa to pri dcere nepodarilo 🙈 drzim palce, nech to tak aj zostane 🙂🍀

autor
13. jún 2023

@anavixy ja dufam, že už nevzniknú žiadne problémy 🤭 ďakujeme krásne ☺️