Iné dávkovanie Sumamed forte ako je v príbalovom letáku

renata9
21. mar 2023

Ahojte,chcem sa spýtať či máte skúsenosti s tým,že lekárka napíše iné dávkovanie lieku .
Ide o ATB Sumamed forte.Doktorka sa ma pýtala koľko váži dieťa,povedala som 19 kg a napísala dávkovanie 1xdenne 3,5ml sirupu.V príbalovom letáku je však dávkovanie 15-24kg po 5ml sirupu.Tak ja neviem,nemôže to mať slabý účinok?Ďakujem za skúsenosti

P.S. Stáva sa mi to aj pri iných predpísaných ATB v minulosti.DR. vždy povie ,,ona je taká drobnejšia,, a neprihliada na váhu.

kacernakokse
21. mar 2023

@renata9 v letáku je pravdepodobne napísaná vyššia dávka, ktora je vhodná aj pre 24 kilove dieťa. Pravdepodobne to dopočítala tak aby tá dávka bola na mieru pre dieťa, ktoré váži 19 kg

renata9
autor
21. mar 2023

@kacernakokse ďakujem,to ma nenapadlo,že sa to ešte takto môže rozdeľovať

anavixy
21. mar 2023

Ano, samozrejme, lieky sa podla spravnosti vzdy rozratavaju podla vahy, nepouziva sa vseobecne davkovanie z letaku, ale pri Sumamede forte je 0,25 ml na kg vahy. Takze aj pri individualnom rozratani davky je 3,5ml menej, ako by mala mat... Moja 11kilova mala 3ml. Preco DR naordinovala mensiu davku ti asi povie len ona 🧐

renata9
autor
21. mar 2023

@anavixy ďakujem za info,ja sa do toho dr moc kafrať nechcem,aby som nebola za ,,múdru,,....................len ma zaujíma,či to môže mať slabší účinok,keď je dávkovanie nižžšie

bluesun77
21. mar 2023

Mne predpisala na vahu 21 kg davku 1 x denne 5ml. Na tri dni.

junjunior
7. máj 2023

@anavixy Ano a zase 24 kg by mali mat 6 ? lebo viac ako 5 myslim nedavaju naraz, ale este len idem studovat davkovanie a navod. Len tam pisu neziaduci priznak hluchota, a ...........vselijake ine dost caste podla mna vedlajsie ucinky......tak skor som isla najprv sem hladat, nam ich nasadili prave pred planovanou operaciou usi, lebo mame kasel, a inak by ich asi nedostal, lebo tak sa vyjadrila, ze ho preliecime pred operaciou ........

anavixy
7. máj 2023

@junjunior preco by nedavali viac ako 5? 🙂 v pribalovom letaku je tabulka aj pre viac kg, je to vzdy zaokruhlene, ale v zasade je to vzdy 10mg/kg vahy 1x za den, to si potom treba presne vyratat (trojclenkou) kolko je to ml. Ale ked dr naordinovala 5, tak treba davat 5, alebo konzultovat s nou, ale pokial nerobila CRP a neindikováa liecbu na zaklade toho, zrejme je to len taka atb profylaxia, kvoli operacii. Tieto vazne neziaduce ucinky su ale specifikovane pre liecbu infekcie Mycobacterium avium, co je specificka infekcia. Tie vseobecne vyssie su rozne, ale tie “časté” sú uplne bezne, ako pri vsetkych atb. Verim, ze to bude ok, drzim palce pri operacii 🍀

miskajankova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz