Intolerancia na laktózu u trojročnej dcérky

danik2010
1. apr 2021

Nemáte niekto skúsenosti na intoleranciu na laktózu. Dcéra 3 ročná máva kŕče v bruchu a zápchu nedalo mi to a išli sme na krv a potvrdilo sa to. Tak ma zaujíma či máte niekto s tým skúsenosti. Ďakujem 😘

petruldo
1. apr 2021

@danik2010 moja dcéra, začalo to po 2. roku, nemohla iba mlieko, bolelo ju bruško, tak to pila delaktózované, kyslomliečne výrobky tolerovala. teraz mám pocit, že už z toho vyrástla, v septembri v šk. jedálni 2 týždne pila mlieko, jedla jedlo aj bez laktazanu a nesťažovala sa.

danik2010
autor
1. apr 2021

@petruldo načo si máme dať pozor čo obmedziť najviac? Čo také keksíky, pečivo veď mlieko je vo všetkom. Máme ísť aj na gastro?

zuzzinkaa
1. apr 2021

@danik2010 v pečive častokrát mlieko nie je. Čítaj všetky etikety, dokonca ani v rozkoch niekedy nebýva. 🙂 ak máte ,,len” intoleranciu tak je to ten lepší prípad, naozaj, (vlastne úprimne závidím) a treba prejsť na bezlaktozove potraviny. Jogurty od RAJO sú na nerozpoznanie od klasických. Takých je na trhu neúrekom. Moja 1,5 ročná nemôže vôbec nič mliečne a na gastro nás aj tak neposlali. 🤷🏻‍♀️ Takze to asi záleží od obvodnej 🙂 Teraz zo začiatku budete musieť čítať strašne veľa etikiet, ale keď sa zabehete už budete vedieť po čom v obchode môžete siahnuť 🙂

zuzzinkaa
1. apr 2021

@danik2010 a ešte pýtala si sa že čo obmedziť najviac. Tak to nefunguje, jednoducho musíte vypustiť všetko mliečne a nahradiť ho bezlaktozovym. Moja stará mama to zajeda laktazanom, čo je tabletka ktorá dopĺňa enzým ktorý tvojej malej chyba, ale pri dieťatku by som to vôbec neriešila a prešla na plne bezlaktozovu stravu 🙂 pri tak malom dieťati je stále predpoklad že pokial budete diétu držať poctivo môže sa jej to upraviť 🙂

danik2010
autor
1. apr 2021

@zuzzinkaa a ako zistím či má alergiu alebo len intoleranciu? Doktorka mi len povedala hodnoty čo boli v krvy že norma je od 10-20 a mala 120. A že vysadiť mliečne veci na 6-18 mesiacov a potom pomaličky začať znovu skúšať.

danik2010
autor
1. apr 2021

@zuzzinkaa A ešte niečo prepláca niečo aj poisťovňa?

zuzzinkaa
1. apr 2021

@danik2010 no presne toto sa stalo aj mne 🙈 mesiac som ešte napchávala dieťa bezlaktozovymi výrobkami a mala sa rovnako zle. Potom som teda googlila a volala doktorke a ona mi to zle vysvetlila. Moja mala teda nemala problém so štiepením laktozy ale mala alergiu na mliečnu bielkovinu. A teda poviem ti že začiatky boli uff... Ja nie som odborník ale je tu skupina ALERGIA NA BKM A INTOLERANCIA LAKTOZY, alebo skupina na FB je oveľa aktívnejšia ALERGIA NA MLIEKO A INTOLERANCIA LAKTOZY a tak keď napríklad pošleš odfotené tie výsledky krvy tak ti to baby vysvetlia. Je tam rozdiel v tom či ti tie hodnoty vyšli vysoké v kategórii igg alebo ige. Ale hovorím ja tomu tiež úplne nerozumiem. 😬😬 Najskôr si hlavne zisti v ktorej skupine si 🙂 a potom podľa toho treba spraviť jedálniček 🙂 a hoci to teraz vyzerá desivo zvyknete si 😇 pokial viem tak nepreplácaju nič

simona92101
1. apr 2021

@danik2010 treba si zajednat termin na gastre,tam urcia presne,co skodi,nasadi dietu.

danik2010
autor
1. apr 2021

@zuzzinkaa no veď toto že čítam na internete že to sú 2 rozdielne stavy. Tak sa jej musím popýtať po sviatkoch čo to vlastne má. Ďakujem

dzina007
1. apr 2021

@danik2010 popytaja sa detailnejsie... lebo ja napriklad mam aj intoleranciu laktozy a aj intoleranicu mliecnej bielkoviny (nie laergiu). Ky som nevedela obielkovine tak som jedla bezlaktozove produkty bolo to o dost lepsie ale z dlhodobeho hladiska zas zle...

existuju rozne prirodne mlieka. Napriklad dobre je celkom mandlovokokosove... esistuju aj veganske sladkosti... kde nieje ziadne mlieko... napriklad oreo ci manner su take co su aj lacne aj chutne aj bezmliecne...

danik2010
autor
2. apr 2021

@dzina007 ďakujem no pôjdem v utorok a odfotim si tie výsledky aby som jej nedávala niečo a bude to zle

morciatko
2. apr 2021

@danik2010 ahoj ja mam intoleranciu laktozy, z krvi je prvotné vyšetrenie ale najprresnejsi je dychovy test kde vyjde presna hodnota intolerancie. Nad 20 je intolerancia a mne vyslo 55
Stavy brutal krce bolesti take že som aZ odpadavala
Dychovy test stoji 25€

danik2010
autor
2. apr 2021

@morciatko a to kde robia ten dychový test?

morciatko
2. apr 2021

@danik2010 ja som bola v presove na klinike alergoimun

danik2010
autor
2. apr 2021

@morciatko a zvládne to aj 3 ročné dieťa?

morciatko
2. apr 2021

@danik2010 vysetrebie he take ze sa treba nadyhnut zadrzat 10 sekund dych a vydychnut do slamky do prístroja
Opakuje sa to 6x po interbale kazdych 30 min
Prvykrat sa vydychyje nalacno a potom daju vypit roztok laktozy a vydychuje sa este 5x

danik2010
autor
6. apr 2021

Dievčatá tu sú výsledky krvy viete mi to niekto vysvetliť či je to alergia alebo intolerancia?