Izolácia pri ovčích kiahňach

katustek12
24. máj 2022

Ahojky,
Môj syn ma práve ovčie kiahne, dnes je to 7. Deň od prvej objavenej vyrážky a nakoľko máme krásny ukážkový priebeh, všetky vyrážky sú už ako chrasty a ich počet je minimálny
Moja otázka nie
Máme ešte dcérku 2 ročnú doma, ktorá je s ním normálne v kontakte. Do kedy mám dcérku držať doma v izolácii, keď je možné ze syn už v priebehu 2-3 dni bude mať cele telo bez vyrážok či chrast

marianna235
24. máj 2022

@katustek12 pred nedávnom mala moja malá švagriná a dr. povedal, že tam je inkubačná doba 3 týždne. Ale určite by som ju nedržala doma 3 týždne. Ja som sa vyhýbala deťom s mojou 2 ročnou možno týždeň

mircalla
24. máj 2022

@katustek12 Naco ju drzis v izolacii? Infekcna je tak 1-2 dni pred prepuknutim kiahni. Dostane ich vacsinou o 2 tyzdne, niekedy o 3. Bude s nim 2 tyzdne doma. To chces dieta drzat v izolacii minimalne mesiac? Takze dcera ich takmer urcite dostane, ak ich ma syn tyzden cca ich dostane az o tyzden. V izolacii ju podla mna teraz drzis zbytocne, skor si mala pockat cca 2 tyzdne. Je tam inkubacna doba. Moje deti dostali jeden od druheho kiahne presne po 2 tyzdnoch, mozu to byt aj 3

januska12323
24. máj 2022

Nebolo by lepšie keby si to odbila aj menšia?

fiafia
24. máj 2022

@katustek12 inkubačná doba je 2-3tyzdne. Ja by som v Tom čase nešla na ihriská, do herní, plavárni, na návštevu. Skôr prechádzky, dvor tam kde je málo ľudí. Vyhla by som sa dospelým z rodiny,kto kiahne neprekonal.

majka1921
24. máj 2022

@katustek12 dcerku v izolacii nemusis drzat. To plati len pre toho kto kiahne ma. Ako pisu baby, moze ich dostat az o 2 tyzdne, nemusi ich dostat vobec.
Ako vyhla by som sa kolektivom, plus ak sa k niekomu chystate na navstevu, oznamila by som/opytala sa ako su na tom. Ale normalne chodte von, na prechadzky a tak.

katustek12
autor
24. máj 2022

Super dievčatá, ďakujem vám pekne za odpovede

eviku777
24. máj 2022

Je vysoko pravdepodobne, ze to dostane. Inkubacna doba su 2-3 tyzdne. Medzi deti by som ju nebrala je to nezodpovedne....mozu n a to doplatit hlavne dospely ktorí to este nemali

katustek12
autor
24. máj 2022

A ak by sa dcéra nevyhodila ani po 3 týždni od toho ako synovi začali kiahne, tak to už môžem brat, ze to nedostane?

mircalla
24. máj 2022

@katustek12 Ano, ale sanca, ze ich nedostane je skutocne mala.