Je CRP 42 na nemocnicu?

marika987
9. aug 2023

Ahojte potrebujem poradiť sa dcérka je od víkendu chorá sopel kašeľ od pondelka noci jej začali horúčky 38,5 mala najčastejšie včera nám dal doktor antibiotiká ale lod včera večera nechcela už jesť ani piť pri každom prehltnúťi začala plakať tak som šla dnes ráno zas k doktorovi pozeral jej hrdlo má ho začervenane crp mala 42 on povedal že je to zvýšené že má antibiotika že by sa to malo zlepšiť mala som jej kúpiť repikovy čaj a kúpila som ešte islandský lišajnik sirup po tom čo som jej ho dala hneď aj začala piť a papať teplotu už nemala ale čo som čítala po fóre že už crp 15 je dosť a je to na nemocnicu tak ja neviem keď nás tam neposlal vedeli by ste poradiť čo si vy o Tom myslíte?

katarinka89
9. aug 2023

@marika987 moja mala crp 92 keď sme museli ísť do nemocnici so zápalom pluc. Za 3 hodiny ( čakania na príjem a kontrolných odboroch pri nastupe) jej vyšlo na 120.

luckaiza
9. aug 2023

@marika987 ja som nedavno tiez kaslala, teploty do 40, crp 62, ale zalezi aj na inych odberoch, brala som len ATB a po 3 dnoch vyrazne zlepsenie, podla toho co lekar povedal, ak mal teda vysledky ,mne brali krv aj vytery a mala som nejaky bacil uz nepamatam aky

marika987
autor
9. aug 2023

@luckaiza no nebral jej inakšie odbery povedal na to že je to len zvýšené

pribinak
9. aug 2023

@marika987 CRP je len jeden z ukazovateľov zdrav. stavu. Ako dieťa reaguje na nastavenú liečbu? Ak dobre, tak nie je dôvod

mamina7070
9. aug 2023

@marika987 40 je hranica na podanie atb a nie na nemocnicu ta sa zvazuje ked je 100 crp
15 nie je ani na atb vacsinou

marika987
autor
9. aug 2023

@mamina7070 To naozaj tak to je dobre vážne som sa bála či to nie je už dosť ďakujem 🙂

poopsie
9. aug 2023

Moja dcéra mala crp 100 a nedali sme ju do nemocnice, len nám bola odporúčaná, bola doma 2 týždne na atb... A ja keď som mala crp 100,doktorka povedala, že ak sa to nezlepší nemocnica je istá... No bohvie, kde si to čítala 🙈

marika987
autor
9. aug 2023

@poopsie Tu na fóre som to čítala 😉

anavixy
9. aug 2023

To ci je stav na hospitalizaciu sa NEDA urcite podla hodnoty CRP. 45 navyse ani nie je az take vysoke… staci davat atb doma tak ako treba a stav sa rychlo upravi. Niekto moze mat CRP 40 a byt na tom horsie ako niekto s CRP 80.
Dalsia co by mala zmenit lekara za niekoho komu bude doverovat viac ako mudrejsim laikom na forach.

bagre
9. aug 2023

samotná hodnota nie je akútne na nemocnicu, ale záleží aké sú príznaky choroby, aké boli vyšetrenia, liečba, ako sa k tomu postavil lekár čo ďalej - to sa nedá takto povedať od počítača. Syna poslala /4 mes/ keď mal asi 90, lenže dieťa bolo po atb, a nevidela na ňom nič sama, dieťa malé... nakoniec mal chudák kopu bacilov kade tade. Ak je dieťa väčšie tak je to iné, tam sa dá aj komunikovať, inak ho odsleduješ, inak spolupracuje pri vyšetrení...

majamat
9. aug 2023

samotne CRP neurcuje stav., ako to tu uz bolo popisovane,

CRP 40 je hranicna hodnota pre rozhodnutie, ci dat ATB, alebo nedat. este to ani uplne nevypoveda o tom, ci sa jedna o bakterialmu infekciu,a lebo o virozu.

dolezity je stav. pri virovej infekcii tiez moze infekcia prejst do zapalu pluc a uz to stasv na nemocnicu byt moze, hcoi CRP vysoke nebude. cize zavisi od inych nalezov, tiez od priebehu ochorenia.,

osobne bezne vidam CRP aj 250, co uz je na nemocnicu ( u starych ludi obzvlast ). no zaczila som aj CRP vyssie, kedy stary clovek hospitalizovany nebol, mal minimum priznakov a infekciu zvladol dobre.

vasjar
9. aug 2023

@marika987 nám Dr povedala že crp do 20 je ôk, od 20-40 sa sleduje a ak je nad tak už sa podávajú antb. Syncek mal 93,hospitalizovali ho, a v ten večer mu vyskočilo na 132

drake122
9. aug 2023

Trojciferné crp je na nemocnicu, toto nie.

marika987
autor
9. aug 2023

@drake122 keď ma od včera antibiotiká nemalo by sa už zvýšiť? Už nemá ani teploty

ja_mama
9. aug 2023

@marika987 antibiotika zaberaju na 2-3 den. Ak uz nema teplotu je to super, zrejme uz zabrali, uvidis ako sa to bude dalej vyvyjat. Ak pije a je tiez je to fajn, nemalo by sa to uz zhorsovat. Po dobrati atb pojdete urcite na kontrolu, takze uvidis co vam potom povie dr.

marika987
autor
9. aug 2023

@ja_mama áno už začala aj papať zatiaľ len polievku chcela ale aspoň niečo aj pije viac tak hádam bude už len lepšie 🙂