Je potenie nožičiek u detí závažný problém?

kikaski
24. mar 2014

Dobrý deň, našej maličkej sa začali potit nožičky, odkedy je stále v pohybe, začala štvornožkovať a teraz aj chodiť....má jeden rok...odkedy ju obúvam, začali sa nožičky potiť tak, že má vlhké ponožky niekoľko krát za deň. čo sa s tým dá robiť? Krvný obraz má v poriadku, bolo by vidno na ňom nejaký problém, či ju mám ísť dať vyšetriť? V noci sa nepotí a nepotí sa ani na celom tele, ani na vláskoch...len nožičky a občas má aj ručičky vlhké...už som zúfalá ☹

jamabe
24. mar 2014

Moja to ma doteraz (ma 2 r.). Co som si tu citala - je to casty problem. Neboj, je v poriadku. Kupuj len bavlnene ponozky a pancusky, casto men, po umyvani dokladne osus. Nasej malek to sposobilo kozny problem - cervene miest medzi palcekmi, olupujuca sa koza.. Pomaha imazol...

niki101988
24. mar 2014

Deťom sa potia nožičky veľmi a veľa, treba im kupovať kvalitnú obuv a podobne. Nie je to vada

klincek
24. mar 2014

aj mojim detom sa potia nozky. nehrozi, ze by som im do jasli kupila klasicke latkove papucky..musia byt odvorene, vetrane sandalky (rozdiel v cene 25€, ale co uz). ale inak su zdrave, takze to asi problem nebude-len je to neprijemne a treba to zohladnit pri vybere obuvi.

ivet1371
24. mar 2014

ja mu raz za čas natriem s dubovou korou-mast

euka210
24. mar 2014

nie je jej teplo? Ked nasho trochu viac naobliekam, tak ma spotene nohy.
A dnu otvorene papuce.

luckadominika
24. mar 2014

moja bola na tom tak isto.... som sa už bála že je nejako chorá alebo niečoo.. ale našťastie už sme zmenili topánočky tak je v poho a nožičky sme mastili lebo ich mala horšie ako stará babka... 🙂