Je sója naozaj škodlivá pre chlapcov?

barbis
16. júl 2010

Maminky počuli ste už niekedy niečo také, že by mohli byť výrobky obsahujúce sóju škodlivé pre chlapcov? Dnes bola u nás kamarátka a manžel si varil párky, povedal jej, že už neobsahujú sóju, pretože je to vraj zakázané. Kamarátka na to, že áno, pretože sója obsahuje ženské hormóny, ktoré ovplyvňujú mužský organizmus až na toľko, že by mohli byť neskôr neplodný. Dosť ma to zarazilo, pretože ja často kupujem sójové rezance na rizoto alebo sójové plátky a môj malý ich miluje. Neviem teraz, či tomu veriť a vzdať sa sóje alebo je to blbosť, nikde som o tom nič nenašla.

zuzanagarelova
13. aug 2019

@bihan soju nejem ani kura krmene sojou lebo som mala bujnenie v prsnikoch a preslo to po vysadeni hormonalne komplikovanuch potravin. Najnovšie štúdie ukazujú ,že nefermentovana soja akú jedia v ázii nie je tofu z našich obchodov. Navyše prinos pre telo ma len v malom množstve po fermentovani miso, nato, tempeh, sojova omacka tamari. 98 %soje je GMO. Americke štúdie ukazujú spojitosť medzi poskodenim hormonálneho a nervoveho systému najmä u detí. Ak chcete dávať detom vegansku stravu pre ich dobro odporucam používať skôr overene strukoviny. Výžive sa venujem roky a bavi ma to vieme ,že žijeme v komercnom svete a ani vyrobcom potravin nejde o vaše zdravie ale o zisk.
P.S. Soja sposobuje priberanie a vo velkom mnostve bujnenie v prsnich epiteloch. Pozor aj na zierata krmene sojou a ich mäso. Za lacne potraviny sa plati zdravým.