Je to prejav alergie?

10. mar 2024

Ahojte. Je toto prejav alergie? Teraz má aj bielka mierne ruzovskaste a nonstop opuchy pod očami až do fialova .Na roztoče, na pele, na prach? Syn byva aj často chorý ale takéto očká máva hrozne často. Na alergologiu chodíme, potvrdenej poruche imunity z krvi mu zatiaľ nebola zistena alergia, že kôli veku sa to nemusí v krvi ukázať. Po otcovi má predispozíciu na silné alergie. K tomu aj kychava a nonstop usopleny. Očká ho vraj nebolia, nesvrbia, nepalia. Ďakujem

kacena4
10. mar 2024

ano moze to byt alergia, skuste poprosit alergologicku nech mu spraví kozne testy z krvi toto nerobia

egonsk
10. mar 2024

pri alergii ta aj svrbia, bolia, slzia, palia, proste okrem zacervenania aj iny sprievodny jav to niektory ma.

autor
10. mar 2024

@kacena4 áno ona vravela že takým malým deťom kožné nerobievaju, to mal vtedy 5 r, teraz má o rok viac, o mesiac máme termín určite sa spýtam.

autor
10. mar 2024

@egonsk ja našťastie alergik niesom tak neviem posúdiť tieto prejavy, môj muž je silný alergik a praktický na vsetko možné ale tiež ho oči nesvrbievaju, dokonca ich nemáva ani zapálené, ani opuchnuté, ani vodnate. U neho sa alergia prejavuje iba na dýchacom ustrojenstve

egonsk
10. mar 2024

skor by som povedal, ze nejake podrazdenie to ma, mozno zly tlak ... ved uvidis co povie doktor...

jana_eyre_2
10. mar 2024

Áno, najmä v takomto období keď všetko kvitne tak zvyknú mať niektorí alergici takéto oči.. (moji sú všetci alergici, aj muž a mne sa samej alergia prejavuje len slzenim a zacervenanim oci, nie všetkým sa to prejavuje takto - každý má iné prejavy.. najhoršie to mám keď fúka, vyzerám akoby som stále plakala)

kacena4
10. mar 2024

nam robili v 2-3r kozne takze robievaju aj skor