Je to príznak piatej choroby?

vlastakubi3
5. mar 2024

Prosím vás je toto príznak piatej choroby? Od piatku má syn na líci fľaky a teraz sú ešte väčšie. Od včera sa vysypal aj na hrudi a troška na rukách. Inak mu nič nie je.

marzii35
5. mar 2024

@vlastakubi3 myslím že áno

mmoonna
5. mar 2024

@vlastakubi3 áno, vyzerá to na piatu chorobu

mmoonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliii3
5. mar 2024

Áno vyzerá že začína piata choroba, aj keď u kamoškynej malej sa toto objavilo až po vyhádzaní sa na ručičkách a nožičkách..skontroluj aj to, no možno toto môže byť aj reakcia na chlad alebo suchá pokožka

vlastakubi3
autor
5. mar 2024

ďakujem, a neviete ako dlho musí byť doma a mimo kolektív?

anastazia93
5. mar 2024

@vlastakubi3 tak dieťa je infekčné hlavne pred vysevom. Ale nedala by som ho kým tie vyrážky resp iné príznaky má, a ani neviem či vám zoberú dieťa do kolektívu ak ešte uvidia vyrážky. Každopádne má oslabenú imunitu a rýchlo sa na neho všetko nalepí. Takže by som to konzultovala s lekárkou.

simona92101
5. mar 2024

@vlastakubi3 ano,piata choroba,v TT a okoli teraz v plnom prude v skolkach a skolach.2 tyzdne treba byt mimo kolektivu

kate_cs
5. mar 2024

Áno, je to piata choroba. Dieťa vysoko infekčné. Mimo kolektív až kým neprejdú všetky príznaky a výsev. Volaj doktorke, dá ti pokyny.

vlastakubi3
autor
5. mar 2024

Tak so ste ma teda nepotešili☹ Ale ďakujem

greentrees
6. mar 2024

@vlastakubi3 syn skoro 3r sa vyhadzal na ličkach, rukách, aj nohy, chrbát, trošku bruško, žiadna teplota ináč ok. Boli sme u dr. Ma 5 chorobu, nič na predpis nedostal.

suzie1608
6. mar 2024

@vlastakubi3 áno je to piata choroba teraz je toho veľa aj syn sa dnes s tým zobudil že má vyrážky na lícach a dr. Potvrdila že ide o piatu chorobu ale inak okrem toho nič mu nieje dúfam že to tak zostane prajem skoré uzdravenie

dididudu
7. mar 2024

Nám sa urobil fľaky na lícach bez teplot o dva dni na to mal fľaky na rukách a stehnách boli sme u dr a povedala že keď už príznaky už infekčný nieje a pokiaľ nemá iné ťažkosti môže chodiť do školy tak aj chodil .. nikto to od neho nedostal ani nič

veronvh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikad82
17. mar 2024

Ahojte! Ak smiem - je možné,že by pri 5tej chorobe fľaky "putovali" po tele? Dcéra mala vysypane brucho,o dva dni nohy a brucho čisté. Dnes má ruky a líca a teraz akoby sa jej to dáva na prsty na rukách -zvysok mizne....

dididudu
18. mar 2024

@erikad82 áno, syn mal aj ruky aj nohy aj brucho

pe_mi
21. mar 2024

Ahojte,mali deti aj hnačky?lebo moja mala 24hod extrémne.čista voda z nej išla.plus zvracala a mala vysyp 2 týždne pred tým,plus v ten deň,ako hnačkovala prišli červené fľaky na lícach

greentrees
21. mar 2024

@pe_mi nie myslím,že nás nemal hnačku len červené líca a postupne aj ďalšie časti tela.

anastazia93
22. mar 2024

@pe_mi ani naši nie. Len fľaky a sople.

katulienqa1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzike6
29. mar 2024

@pe_mi áno moja malá aj hnačky...už len voda a krv z podráždenia crievka