Je to siedma choroba alebo kiahne?

vera55555
19. dec 2023

Ahojte. Mám otázočku. Malý 3 ročný syn začal byť chorý, nádcha a kašeľ. Horúčky 38,7 dva dni. Po odznení horúcok vysev ale za kolienkami, proste v ohyboch nôh a rúk najviac (tam má aj ekzém) plus nejaké bodky na rukách, sem tam na brušku. Najviac na nohách. Na chodidlách ani na dlaniach nemá zatiaľ nič. Čo si myslíte kiahne alebo siedma choroba? Áno jasné viem že lekár mi to zajtra ozrejmil ale robí až od 11 tej. A rada by som vedela že čo to asi je. Svrbi ho to a má už aj na niektorých pľuzgieriky. Vďaka

svokrinjazykmonika
19. dec 2023

@vera55555 keď sú to svrbivé pľuzgiere tak sú to kiahne.

blondiee83
19. dec 2023

Siedma choroba su ruky, nohy, usta, tyka sa to okolia ust, dlani a chodidiel, ziadne kolena ani brusko...Cize to by som skor vylucila.
K lekarovi odporucam ist az po tel.kontakte. My sme takto dostali 7.chorobu v cakarni od ineho dietata pred par rokmi presne v podobnom case- cele vian.sviatky sme trcali sami doma. Dodnes mam na tu zensku tazke srdce, o tom, ze tam bolo s nami v cakarni aj babatko v perinke, ani nehovorim.

vera55555
autor
21. dec 2023

@blondiee83 no takže je to siedma choroba. Ja som si tiež myslale že keď nemá na dlaniach a chodidlách tak to nebude toto ale je to. Lekárka vravela že to nemusí byť iba tam vysev ale je to individuálne.

vera55555
autor
21. dec 2023

@svokrinjazykmonika je to siedma choroba.

vera55555
autor
21. dec 2023

@blondiee83 je to siedma choroba. A ja viem že mam volať ja nikdy nechodím bez toho aby som volala hoc ide len o kašeľ. Lebo aj ja si chránim svoje dieťa. Ale keď som upozornila sestru že môže ist aj o kiahne keďže má vysev tak mi hovorila že kľudne mám prísť a neriešila žiadnu infekčnu miestnosť takže niekedy nemôžete mať ťažké srdce na mamičky pretože niekedy sestricky sestričky rozhodujú.

blondiee83
21. dec 2023

Zelam veľmi rýchle uzdravenie

vera55555
autor
27. dec 2023

@blondiee83 no nakoniec ju mám aj ja 😂 deti si tym prešli rýchlosťou svetla a bez nejakých komplikácií ...ja som mala tiež horúčky 2 dní a teraz vysev na celom tele....najhoršie samozrejme ruky ...dlane kanasteofa pupence červené bolave a hrozne svrbiace. No môžem to prirovnať k pupencom pri ekzém ktorý som mala pri druhom tehu tiež na prstoch. Presne tá istá bolesť aj svrbenie ale vtedy som to mala iba na dvoch prstoch a teraz to mám na oboch rukách. Snáď sa to dá do kopy za pár dní 🤣🤣

blondiee83
28. dec 2023

@vera55555 No to ma mrzi ☹ ale aspon deti mali dobry priebeh, to je dolezite. my dospeli to zvladneme. Drzim palce, nech to mas co najskor za sebou