Jednodňová chirurgia Euromed u detí. Máte skúsenosti?

anyuca
17. júl 2011

Ahojte,ma niekto z vas nejaku skusenost s operaciou deti v tomto zariadeni?Moj 3rocny syn tu ma byt operovany v septembri na hydrokelu,tak zhanam vsetky dostupne informacie.Dakujem!

charlize
28. mar 2015

@alenkam. hydrokelu a pruh na pupku, krasne sa to zahojilo, 2 dni po operacii uz ani nevedel, nic ho nebolelo. Najhorsie bolo asi ist na kontrolu po 5 dnoch 🙂 drzim palce!

lucika121
20. jan 2016

@charlize Ahoj, prosim ta, dnes synovy, bude mat 5 diagnostikoval lekar hydrokelu, sono potvrdilo tekutinu v pravom vajku a zvacsenie. Ani som netusila ze to ma, ani neviem od kedy to ma, a som z toho smutna.Mame zatial sledovat a o 3 mesiace kontola, pripadne aj skor, ak by daco. Prosim Ta, vam to akym stylom rastlo, rychlo? Ci ake to mal velke ked isli operovat?A kto ho operoval?Chcem ist este skusit ineho urologa, nech ho pozrie.U toho nasho som nechala za vysetrenie 25€ a za kazde dalsie tiez.Dakujem moc.

charlize
21. jan 2016

@lucika121 ahoj, ak si z Ba, tak odporucam Kerdikovu na Kramaroch, ona to pozrie a pripadne posle aj na sono. Neplati sa nic. Moj to mal od narodenia, raz lepsie, raz horsie a potom uz stale len naliate, velke a ako opuchnute, az vtedy sme to dali spravit. Drzim palce.

charlize
21. jan 2016

@lucika121 aha a operuje Babala v Euromede, ta jednodnova chirurgia pre mna bola hodna kazdej koruny. Jazvicku ma taku, ze ani nevidiet, ako vlas je tenka. A trauma ziadna, nic si nepamata.

lucika121
21. jan 2016

@charlize dakujem za odpoved, takze vas babala operoval?Urcite pojdem k nej, ked bol syn asi rocny, boli sme u nej s este nezostupenymi vajkami. Len obvodny nas poslal k tomu kde sa za kazdu navstevu plati 25, co je dost.A ako dlho sa to zvacsovalo dokedy ste ho dali operovat?Kolko mal vtedy rokov?Syn ma hojenie keloidov, takze pekne jazvy u nas sa nezahoja.☹

charlize
23. jan 2016

@lucika121 ano Babala, myslim, ze oni su v Euromede taka zohrana partia, co stale spolu robia, ohromne prijemni pani. Operovat som chcela co najneskor, kvoli anesteze, takze do 3,5 sme cakali. Ale zhorsilo sa mu to cez zimu, mozno aj slipy, pancusky ako mu to tlacili, neviem. Jemu sa to striedavo lepsilo a horsilo :-/

zuzinr
24. mar 2016

@charlize ahoj prosim ta chcela by som sa ta opytat ako to tam prebiehalo. Mozes ist s dietatom az na sal predtym nez ho uspia? Sa bojim ze maly nebude chciec ist. A ako im davali narkozu? Nadychali sa cez masku? My zvazujeme tuto jednodn. chirurgiu uz len koli tom ze si neviem predstavit syna v nemocnici 3-4 dni. A hned po operacii si mohla byt pri nom? Asi ako dlho to trvalo? Ja sa bojim aj tej cesty sme 90km od blavy ze ci to vydrzi sediet v sedacke alebo ho dat lahnut len to tiez nie je bezpecne.

charlize
24. mar 2016

@zuzinr my sme na 13:30 prisli a prechadzali sa po chodbe - sestricka nam doniesla taky ten utlmovaci liek v striekacke rozpusteny vo vode, to vypil a o 10 minut uz nevedel o sebe, sa smial a bol taky otapeny, o 14 ho zobrali na salu, doktor ho prisiel zobrat, na rukach odniesol na salu, on uz nevnimal nic - to som nebola s nim, ale to hned polozia na postel, uspia dychnutim do masky a potom porobia co treba. O 15 uz lezal na posteli na izbe, to som hned bola s nim a cakali sme hodinku, kym dospi anestezu a preberie sa. Ked sa prebral, obliekli sme sa a isli autom domov. On to mal umrtvene, cize normalne sedel v sedacke, nic ho nebolelo, az vecer mu odoznelo to umrtvenie, to uz dostal ibalgin ci panadol ci co.

littlelola
15. jún 2016

@charlize ahoj,mozem sa spytat boli ste pouceni co v pripade, ze dieta ma nejake komplikacie a nemoze opustit kliniku? co v takom pripade? kde je hospitalizovane? aky je postup? pripadne po operacii pisu, ze dostanete cislo na lekara ale kto dieta osetri? v nocnych hodinach a podobne ide sa na detsku pohotovost kde vas bez problemov osetria? a treba po operacii vyberat stehy alebo pouzivaju vstrebatelny material? dakujem za odpoved...

luliu
15. jún 2016

@littlelola neboli sme na vyberani stehov. A ano keby boli komplikacie, tak smer pohotovosť

charlize
15. jún 2016

@littlelola my sme po tyzdni na vyberani stehov boli, u Kerdikovej na Kramaroch, kam sme vlastne dovtedy chodili na kontroly. Na anesteziologa sme mali mobil, ze on ma v noci pohotovost a mali sme mu zavolat, keby cokolvek bolo treba. Ale kam by sme isli, to neviem, oni povedali, ze to bude bez komplikacii a hodinu po operacii ho skontrolovali a poslali nas domov. Ja som sa teda spoliehala na to, ze su to take rutinne zasahy, ze sa nema velmi co pokazit, preto si to trufnu takto "narychlo" vyriesit. Neviem, aky problem riesite, ale napr ta hydrokela na vajku je zositie tkaniva, zositie rany. Umbilikalna hernia je tiez len narezanie koze a zositie....

littlelola
16. jún 2016

@luliu dakujem pekne

littlelola
16. jún 2016

@charlize my mame obojstranny slabinovy pruh, takze trosku vacsi zasah ale nie velky...pytam sa preto na stehy lebo neviem si predstavit ako by ich vybrali, teraz mame problem ukazat brucho...
spolieham tiez na to, ze to maju nejako zazmluvnene v detskou fakultnou a keby bola nutna hospitalizacia alebo akutne osetrenie tak bez problemov bude vsetko prebiehat. Dakujem.

roskovaevka
3. aug 2016

@charlize môžem ťa poprosiť o kontakt na euromed?

2danculik
10. okt 2016

@charlize dievcata a co ste robili kym ste čakali, je tsm nejaká miestnosť pre decká alebo si treba doniesť nieco na zabavku?

charlize
10. okt 2016

@2danculik my sme chodili hore dole po chodbe, asi si treba zabavku doniest, 6mesacnemu mladsiemu to vtedy stacilo, ze pozeral okolo 😀
drzim palce!

zuzinr
10. okt 2016

Prisim vas ked vam dali termin operacie boli ste predtym aj u nejakeho doktora (okrem obvodnej) myslim u nich na 1 dnovej chirurgii alebo ste prisli az v den operacie? A operuje sa na partizanskej alebo na kramaroch?

charlize
10. okt 2016

@zuzinr operuje sa na Partizanskej a chodili sme k nim do Euromedu na Kramaroch, tam sme boli sledovani v ambulancii.

zuzinr
10. okt 2016

@charlize no lebo my sme objednani na operaciu v novembri a ze mame prist rovno v ten den. Tak neviem ako to tam chodi ci pred tym si syna lekar aspon pozrie aby vedel co vlastne ide operovat. My nie sme z BA a nas poslala na operaciu detska dr.

charlize
10. okt 2016

@zuzinr ten doktor vas pozrie rovno tam, ked uz ste objednani. Je to mega profik 🙂

zuzinr
10. okt 2016

@charlize ano pocula som 😂 My sme mali ist povodne normalne do nemocnice ale ja sa desim toho co budeme robit 4 dni v nemocnici a si myslim ze takto doma bude synovi lepsie. Uz len neochoriet aby sme to nemuseli prekladat. Vy ste tiez nepotrebovali ziadne krvne testy? Prosim ta a tu kanilu do zily zavadzaju az ked dietatko spi?

charlize
10. okt 2016

@zuzinr ano az ked spi, maly o nicom nevedel, musel vypit oblbovak a potom uz nevedel o sebe. Nepamata si nic, az ze ideme autom domov, to mal 3,5 roka, ked sme tam boli. Pamata si, ze sme isli, dostal hracku a ze ideme autom domov 🙂 testy nechceli ziadne.

zuzinr
10. okt 2016

@charlize tak dakujem za info. Dufam ze to my rodicia zvladneme 🙂

lucika121
1. nov 2016

Ahojte, nám stanovili operáciu na základe hydrokely, ale budú nám robiť vlastne 3 veci, aj spustenie či prisitie vlajka a cibuľu nemáme na jednej strane stiahnutiu, tak aj to budú narezavat. Vyšetrovala nás Molčan, a operovať bude v Euromede. Ešte nemáme presný termín, no najskôr o 3 týždne, kedže mi dobral syn (5r.) práve antibiotiká. Prosím vas, Po akom čase išli vaše deti do škôlky? Nám povedal že za takých 6tyzdnov. No neviem ako to ešte urobiť, aby mi neochorel, kedže v škôlke je stále dosť chorých deti. Asi najlepšie bude keď taký týžden pred operáciou ho ani do škôlky nedám..

lia09
9. máj 2018

Operuju v euromede aj rocne deti?

zuzinr
9. máj 2018

@lia09 ano aj mensie

lia09
9. máj 2018

@zuzinr kolko sa plati prosim ta?

luliu
9. máj 2018

@lia09 záleží od zákroku

lia09
9. máj 2018

@luliu slabinovy pruh

janula2511
30. sep 2018

Prosím vás bol niekdo operovany v tomto zariadení Euromede na nezovstupne vajko?